Mistrovství Evropy v basketbalu mužů 1965
14. mistrovství Evropy v basketbalu proběhlo v dnech 30. května – 10. června v Sovětském svazu .
Turnaje se zúčastnilo 16 týmů, rozdělených do dvou osmičlenných skupin. První dva postoupili do play off o medaile, družstva na třetím a čtvrtém místě hrála o páté až osmé místo, pátý a šestý tým hrál o deváté až dvanácté místo, sedmý a osmý tým hrál o třinácté až šestnácté místo. Mistrem Evropy se stalo družstvo Sovětského svazu.
Výsledky a tabulky
Základní skupiny
Skupina A
A - Moskva
URS
ITA
TCH
ISR
FIN
GDR
ROM
HUN
V
P
Skóre
B
1.
SSSR
***
87:48
79:74
88:50
89:52
65:41
62:60
76:45
7
0
546:370
14
2.
Itálie
47:87
***
78:69
68:47
59:60
87:64
81:75
66:64
5
2
487:466
12
3.
ČSSR
74:79
69:78
***
71:69p
68:40
73:55
90:69
77:53
5
2
522:443
12
4.
Izrael
50:88
47:68
69:71p
***
52:51
56:55
59:57
60:49
4
3
393:439
11
5.
Finsko
52:89
60:59
40:68
51:52
***
63:59p
61:85
67:46
3
4
394:458
10
6.
NDR
41:65
64:87
55:73
55:56
59:63p
***
59:55
56:55
2
5
389:454
9
7.
Rumunsko
60:62
75:81
69:90
57:59
85:61
55:59
***
76:52
2
5
477:465
9
8.
Maďarsko
45:76
64:66
53:77
49:60
46:67
55:56
52:76
***
0
7
364:478
7
Skupina B
B - Tbilisi
YUG
POL
GRE
BUL
ESP
FRA
GER
SWE
V
P
Skóre
B
1.
Jugoslávie
***
78:69
76:68
89:69
113:65
80:54
115:56
91:46
7
0
642:427
14
2.
Polsko
69:78
***
74:62
75:63
82:57
72:53
92:64
83:41
6
1
547:418
13
3.
Řecko
68:76
62:74
***
65:59
89:82
64:63
81:72
71:69
5
2
500:495
12
4.
Bulharsko
69:89
63:75
59:65
***
79:56
70:67
74:57
113:56
4
3
527:465
11
5.
Španělsko
65:113
57:82
82:89
56:79
***
90:77
86:58
78:74
3
4
514:572
10
6.
Francie
54:80
53:72
63:64
67:70
77:90
***
74:47
90:61
2
5
478:484
9
7.
Německo
56:115
64:92
72:81
57:74
58:86
47:74
***
72:49
1
7
426:571
8
8.
Švédsko
46:91
41:83
69:71
56:113
74:78
61:90
49:72
***
0
7
396:598
7
Semifinále
9. června 1965 19:30
Zpráva
SSSR
75 – 61
Polsko
Sportivnij Palas “Lužniki”, Moskva
Skóre po poločasech: 37:22
Volnov 20
Body
Pstrokoński 18
Finále
10. června 1965 19:30
Zpráva
SSSR
58 – 49
Jugoslávie
Sportivnij Palas “Lužniki”, Moskva Počet diváků: 16 000Rozhodčí: Eduardo Aznar (ESP)
Skóre po poločasech: 29:25
Paulauskas 16
Body
Ðurić 16
O 3. místo
10. června 1965 18:00
Zpráva
Polsko
86 – 70
Itálie
Sportivnij Palas “Lužniki”, Moskva
Skóre po poločasech: 36:29
Wichowski a Malec 18
Body
Vianello 15
O 5. - 8. místo
9. června 1965 18:00
Zpráva
Řecko
67 – 69
Izrael
prodl.
Sportivnij Palas “Lužniki”, Moskva
Skóre po poločasech: 30:40, 61:61 Prodl.: 6:8
Kolokythas 18
Body
Cohen-Mintz 27
O 5. místo
10. června 1965 16:30
Zpráva
Bulharsko
63 – 51
Izrael
Sportivnij Palas “Lužniki”, Moskva
Skóre po poločasech: 29:21
Ilčev 13
Body
Cohen-Mintz 17
O 7. místo
O 9. - 12. místo
9. června 1965 12:00
Zpráva
Finsko
42 – 52
Francie
Sportivnij Palas “Lužniki”, Moskva
Skóre po poločasech: 25:24
M. Liimo 21
Body
Gilles 12
9. června 1965 13:30
Zpráva
Španělsko
76 – 78
NDR
prodl.
Sportivnij Palas “Lužniki”, Moskva Rozhodčí: Elio Luglini (ITA), İlhan Uyguç (TUR)
Skóre po poločasech: 38:35, 69:69 Prodl.: 7:9
Emiliano 23
Body
Straube 14
O 9. místo
10. června 1965 13:30
Zpráva
Francie
66 – 57
NDR
Sportivnij Palas “Lužniki”, Moskva
Skóre po poločasech: 29:28
Gilles 17
Body
G. Adam 12
O 11. místo
10. června 1965 10:30
Zpráva
Finsko
58 – 65
Španělsko
Sportivnij Palas “Lužniki”, Moskva Rozhodčí: Paul de Coster (BEL), Christos Avramidis (GRE)
Skóre po poločasech: 29:28
K. Liimo 26
Body
Emiliano 23
O 13. - 16. místo
9. června 1965 9:00
Zpráva
Rumunsko
86 – 60
Švédsko
Sportivnij Palas “Lužniki”, Moskva
Skóre po poločasech: 43:23
Ionescu 15
Body
Albertsson 20
9. června 1965 10:30
Zpráva
Německo
53 – 52
Maďarsko
Sportivnij Palas “Lužniki”, Moskva
Skóre po poločasech: 30:21
Kienast 12
Body
Pólik 13
O 13. místo
10. června 1965 12:00
Zpráva
Rumunsko
74 – 63
Německo
Sportivnij Palas “Lužniki”, Moskva
Skóre po poločasech: 40:27
Novacek 23
Body
Weinand 15
O 15. místo
10. června 1965 9:00
Zpráva
Švédsko
66 – 79
Maďarsko
Sportivnij Palas “Lužniki”, Moskva
Skóre po poločasech: 34:37
Håkansson 25
Body
Pólik, Koczka, Tóth 12
Soupisky
1. SSSR
Alexandr Travin
Vjačeslav Chrynin
Visvaldis Eglītis
Gennadij Volnov
Jaak Lipso
Nikolaj Sušak
2. Jugoslávie
Dragan Kovačić
Josip Ðerđa
Dragoslav Ražnatović
Miloš Bojović
Nemanja Ðurić
Petar Skansi
Trenér: Aleksandar Nikolić
3. Polsko
Janusz Wichowski
Andrzej Pstrokoński
Czesław Malec
Andrzej Perka
Stanisław Olejniczak
Wiesław Langiewicz
Jerzy Piskun
Bogdan Likszo
Mieczysław Łopatka
Kazimierz Frelkiewicz
Edward Grzywna
Zbigniew Dregier
4. Itálie
Giambattista Cescutti
Giusto Pellanera
Gianfranco Lombardi
Massimo Cosmelli
Franco Bertini
Antonio Zorzi
Gabriele Vianello
Guido Carlo Gatti
Massimo Masini
Sauro Bufalini
Sandro Spinetti
Ottorino Flaborea
Trenér: Carmine “Nello” Paratore.
5. Bulharsko
Minčo Dimov
Pando Pandov
Georgi Bărzakov
Emil Michajlov
Valentin Spasov
Kamen Ilčev
Stefan Filipov
Borislav Kolev
Slavejko Rajčev
Atanas Atanasov
Radko Zlatev
Botjo Paspalanov
6. Izrael
Tanhum “Tani” Cohen-Mintz
Offer Eshed
Ami Shelef
Zvi Lubezki
Albert Hemmo
Igal Volodarsky
Abraham Gutt
David Kaminsky
Gideon Freitag
Abraham Hoffman
Haim Hazan
Ilan Zeiger
7. Československo
8. Řecko
Kostas Politis
Georgios Barlas
Dimitris Lekkas
Georgios Kolokythas
Eas Larentzakis
Takis Maglos
Georgios Amerikanos
Alekos Kontovounisios
Petros Panagiotarakos
Nikos Sismanidis
Georgios Trontzos
Andreas Chaikalis
9. Francie
Gérard Capron
Laurent Dorigo
Alain Gilles
Jean Degros
Hubert Papin
Michel le Ray
Ferruccio Biasucci
Daniel Ledent
Jean-Marie Jouaret
Maurice Boulois
Jean-Claude Bonato
Alain Schol
10. NDR
Otfried Pleitz
Gerd Höhne
Herbert Kulik
Hans-Joachim Kirstein
Ael Straube
Klaus Adam
Götz Ribitzki
Klaus Sauerbier
Günther Adam
Wolfgang Jahn
Volkmar Benne
Karl-Friedrich Stahl
11. Španělsko
Juan Antonio Martínez Arroyo
Juan Fa Busquets
Miguel Ángel González Lázaro
Manuel “Lolo” Sáinz Márquez
José Lluís Cortés
Enrique Margall Tauler
Emiliano Rodríguez Rodríguez
Carlos Sevillano de la Cuerda
Juan Bautista Urberuaga Inés
Francisco “Nino” Buscató Durlan
José Manuel “Moncho” Monsalve Fernández
José Ramón Ramos Cecilio
Trenér: Pedro Ferrándiz González.
12. Finsko
Uolevi Manninen
Kari Liimo
Timo Lampen
Pertti Laanti
Martti Liimo
Kari Lahti
Hannu Paananen
Jorma Pilkevaara
Kari Rönnholm
Lars Karell
Teijo Finneman
Jyrki Immonen
13. Rumunsko
Horia Demian
Gheorghe Novac
Marian Spiridon
Mihai Nedef
Nicolae Ionescu
Mihai Albu
Alin Savu
Dragoş Nosievici
Cristian Popescu
Armand Nováček
Ekehardt Iecheli
Aurel Popovici
14. Německo
Klaus Urmitzer
Heinz Neef
Hans-Dieter Niedlich
Dietmar Kienast
Hannes Neumann
Bernd Röder
Klaus Weinand
Dieter Sarodnik
Klaus Jungnickel
Udo Wolfram
Klaus Schulz
Jörg Krüger
15. Maďarsko
Mátyás Ránky
László Orbay
György Pólik
Pál Koczka
Gábor Kulcsár
István Fekete
Valér Banna
Ödön Lendvay
Ferenc Haris
János Rácz
József Tóth
László Korányi
16. Švédsko
Hans Albertsson
Jörgen Hansson
Anders Grönlund
Rune Leinås
Ulf Lindelöf
Björn Lundberg
Torbjörn Langemar
Lars Cullert
Per-Olof Lefwerth
Kaj Håkansson
Egon Håkanson
Per-Olof Svensson
Konečné pořadí
Externí odkazy
Medailisté – Mistrovství Evropy v basketbalu mužů 1965 SSSR
Nikolaj Baglej •
Modestas Paulauskas • Armenak Alachachian • Alexandr Travin • Vjačeslav Chrynin • Visvaldis Eglītis •
Zurab Sakandelidze • Amiran Skhiereli • Alexandr Petrov • Gennadij Volnov • Jaak Lipso • Nikolaj Sušak
Jugoslávie
Slobodan Gordić •
Radivoj Korać • Trajko Rajković • Dragan Kovačić • Josip Ðerđa • Dragoslav Ražnatović •
Ivo Daneu • Zvonko Petričević • Vital Eiselt • Miloš Bojović • Nemanja Ðurić • Petar Skansi
Polsko
Janusz Wichowski • Andrzej Pstrokoński • Czesław Malec • Andrzej Perka • Stanisław Olejniczak • Wiesław Langiewicz • Jerzy Piskun • Bogdan Likszo • Mieczysław Łopatka • Kazimierz Frelkiewicz • Edward Grzywna • Zbigniew Dregier
The article is a derivative under the Creative Commons Attribution-ShareAlike License .
A link to the original article can be found here and attribution parties here
By using this site, you agree to the Terms of Use . Gpedia ® is a registered trademark of the Cyberajah Pty Ltd