Olimpiai érmesek listája rövidpályás gyorskorcsolyában
Rövidpályás gyorskorcsolya a téli olimpiai játékokon | ||||||||||||||||
Sportág | Rövidpályás gyorskorcsolya | |||||||||||||||
Sportág szövetsége | ISU | |||||||||||||||
Versenyszámok | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||
Olimpiai játékok | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||
Ez a lap az olimpiai érmesek listája rövidpályás gyorskorcsolyában 1992-től 2018-ig.
Összesített éremtáblázat
(A táblázatokban Magyarország és a rendező nemzet sportolói eltérő háttérszínnel, az egyes számoszlopok legmagasabb értéke vagy értékei vastagítással kiemelve.)
A téli olimpiai játékok összesített éremtáblázata rövidpályás gyorskorcsolyában | |||||
---|---|---|---|---|---|
Ország | Arany | Ezüst | Bronz | Összesen | |
1. | Dél-Korea (KOR) | 24 | 13 | 11 | 48 |
2. | Kína (CHN) | 10 | 15 | 8 | 33 |
3. | Kanada (CAN) | 9 | 12 | 12 | 33 |
4. | Egyesült Államok (USA) | 4 | 7 | 9 | 19 |
5. | Oroszország (RUS) | 3 | 1 | 1 | 5 |
6. | Olaszország (ITA) | 2 | 4 | 5 | 11 |
7. | Hollandia (NED) | 1 | 2 | 2 | 5 |
8. | Japán (JPN) | 1 | 0 | 2 | 3 |
9. | Ausztrália (AUS) | 1 | 0 | 1 | 2 |
10. | Magyarország (HUN) | 1 | 0 | 0 | 1 |
11. | Bulgária (BUL) | 0 | 2 | 1 | 3 |
12. | Egyesített Csapat (EUN) | 0 | 0 | 1 | 1 |
Észak-Korea (PRK) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Nagy-Britannia (GBR) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Olimpikonok Oroszországból (OAR) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Összesen | 56 | 56 | 56 | 168 |
Férfiak
500 méter
Olimpia | Arany | Ezüst | Bronz |
1994, Lillehammer | Cshe Csihun Dél-Korea (KOR) |
Mirko Vuillermin Olaszország (ITA) |
Nicky Gooch Nagy-Britannia (GBR) |
1998, Nagano | Nisitani Takafumi Japán (JPN) |
An Yulong Kína (CHN) |
Uemacu Hitosi Japán (JPN) |
2002, Salt Lake City | Marc Gagnon Kanada (CAN) |
Jonathan Guilmette Kanada (CAN) |
Rusty Smith Egyesült Államok (USA) |
2006, Torino | Apolo Anton Ohno Egyesült Államok (USA) |
François-Louis Tremblay Kanada (CAN) |
An Hjonszu Dél-Korea (KOR) |
2010, Vancouver | Charles Hamelin Kanada (CAN) |
Szong Szibek Dél-Korea (KOR) |
François-Louis Tremblay Kanada (CAN) |
2014, Szocsi | Viktor An Oroszország (RUS) |
Wu Dajing Kína (CHN) |
Charle Cournoyer Kanada (CAN) |
2018, Phjongcshang | Wu Dajing Kína (CHN) |
Hwang Dae-heon Dél-Korea (KOR) |
Lim Hyo-jun Dél-Korea (KOR) |
2022, Peking |
1000 méter
Olimpia | Arany | Ezüst | Bronz |
1992, Albertville | Kim Kihun Dél-Korea (KOR) |
Frédéric Blackburn Kanada (CAN) |
I Csunho Dél-Korea (KOR) |
1994, Lillehammer | Kim Kihun Dél-Korea (KOR) |
Cshe Csihun Dél-Korea (KOR) |
Marc Gagnon Kanada (CAN) |
1998, Nagano | Kim Tongszong Dél-Korea (KOR) |
Li Csia-csün ( ) Kína (CHN) |
Éric Bédard Kanada (CAN) |
2002, Salt Lake City | Steven Bradbury Ausztrália (AUS) |
Apolo Anton Ohno Egyesült Államok (USA) |
Mathieu Turcotte Kanada (CAN) |
2006, Torino | An Hjonszu Dél-Korea (KOR) |
I Hoszok Dél-Korea (KOR) |
Apolo Anton Ohno Egyesült Államok (USA) |
2010, Vancouver | I Csongszu Dél-Korea (KOR) |
I Hoszok Dél-Korea (KOR) |
Apolo Anton Ohno Egyesült Államok (USA) |
2014, Szocsi | Viktor Ahn Oroszország (RUS) |
Vladimir Grigorev Oroszország (RUS) |
Sjinkie Knegt Hollandia (NED) |
2018, Phjongcshang | Samuel Girard Kanada (CAN) |
John-Henry Krueger Egyesült Államok (USA) |
Seo Yi-ra Dél-Korea (KOR) |
2022, Peking |
1500 méter
Olimpia | Arany | Ezüst | Bronz |
2002, Salt Lake City | Apolo Anton Ohno Egyesült Államok (USA) |
Li Csia-csün ( ) Kína (CHN) |
Marc Gagnon Kanada (CAN) |
2006, Torino | An Hjonszu Dél-Korea (KOR) |
I Hoszok Dél-Korea (KOR) |
Li Csia-csün ( ) Kína (CHN) |
2010, Vancouver | I Csongszu Dél-Korea (KOR) |
Apolo Anton Ohno Egyesült Államok (USA) |
J. R. Celski Egyesült Államok (USA) |
2014, Szocsi | Charles Hamelin Kanada (CAN) |
Han Tianyu Kína (CHN) |
Viktor Ahn Oroszország (RUS) |
2018, Phjongcshang | Lim Hyojun Dél-Korea (KOR) |
Sjinkie Knegt Hollandia (NED) |
Szemjon Jelisztratov Olimpikonok Oroszországból (OAR) |
2022, Peking |
5000 méter váltó
Olimpia | Arany | Ezüst | Bronz |
1992, Albertville | Dél-Korea (KOR) Kim Kihun I Csunho Szong Csegun Mo Csiszu |
Kanada (CAN) Frédéric Blackburn Laurent Daignault Michel Daignault Sylvain Gagnon Mark Lackie |
Japán (JPN) Akaszaka Júicsi Isihara Tacujosi Kavai Tosinobu Kavaszaki Cutomu |
1994, Lillehammer | Olaszország (ITA) Maurizio Carnino Orazio Fagone Hugo Herrnhof Mirko Vuillermin |
Egyesült Államok (USA) Randy Bartz John Coyle Eric Flaim Andy Gabel |
Ausztrália (AUS) Steven Bradbury Kieran Hansen Andrew Murtha Richard Nizielski |
1998, Nagano | Kanada (CAN) Éric Bédard Derrick Campbell François Drolet Marc Gagnon |
Dél-Korea (KOR) Cshe Csihun Kim Tongszong I Csunhvan I Houng |
Kína (CHN) Li Csia-csün ( ) Feng Kai Yuan Ye An Yulong |
2002, Salt Lake City | Kanada (CAN) Éric Bédard Marc Gagnon Jonathan Guilmette François-Louis Tremblay Mathieu Turcotte |
Olaszország (ITA) Michele Antonioli Maurizio Carnino Fabio Carta Nicola Franceschina Nicola Rodigari |
Kína (CHN) An Yulong Feng Kai Guo Wei Li Csia-csün ( ) Li Je (Li Ye) |
2006, Torino | Dél-Korea (KOR) An Hjonszu I Hoszok Szo Hodzsin Szong Szogu O Szedzsong |
Kanada (CAN) Éric Bédard Jonathan Guilmette Charles Hamelin François-Louis Tremblay Mathieu Turcotte |
Egyesült Államok (USA) Alex Izykowski J. P. Kepka Apolo Anton Ohno Rusty Smith |
2010, Vancouver | Kanada (CAN) Charles Hamelin François Hamelin Olivier Jean François-Louis Tremblay Guillaume Bastille |
Dél-Korea (KOR) Kvak Jungi I Hoszok I Csongszu Szong Szibek Kim Szongil |
Egyesült Államok (USA) J. R. Celski Travis Jayner Jordan Malone Apolo Anton Ohno Simon Cho |
2014, Szocsi | Oroszország (RUS) Viktor An Szemjon Jelisztratov Vlagyimir Grigorjev Ruslan Zaharov |
Egyesült Államok (USA) Eduardo Alvarez J. R. Celski Christopher Creveling Jordan Malone |
Kína (CHN) Dequan Chen Han Tianyu Shi Jingnan Dajing Wu |
2018, Phjongcshang | Magyarország (HUN) Liu Shaoang Liu Shaolin Sándor Knoch Viktor Burján Csaba |
Kína (CHN) Wu Dajing Han Tianyu Xu Hongzhi Chen Dequan Ren Ziwei |
Kanada (CAN) Samuel Girard Charles Hamelin Charle Cournoyer Pascal Dion |
2022, Peking |
Férfi éremtáblázat
A téli olimpiai játékok éremtáblázata férfi rövidpályás gyorskorcsolyában | |||||
---|---|---|---|---|---|
Ország | Arany | Ezüst | Bronz | Összesen | |
1. | Dél-Korea (KOR) | 11 | 8 | 4 | 23 |
2. | Kanada (CAN) | 7 | 5 | 7 | 19 |
3. | Oroszország (RUS) | 3 | 1 | 1 | 5 |
4. | Egyesült Államok (USA) | 2 | 5 | 6 | 13 |
5. | Olaszország (ITA) | 1 | 2 | 0 | 3 |
6. | Kína (CHN) | 1 | 6 | 4 | 11 |
7. | Japán (JPN) | 1 | 0 | 2 | 3 |
8. | Ausztrália (AUS) | 1 | 0 | 1 | 2 |
9. | Magyarország (HUN) | 1 | 0 | 0 | 1 |
10. | Hollandia (NED) | 0 | 1 | 1 | 2 |
11. | Nagy-Britannia (GBR) | 0 | 0 | 1 | 1 |
Olimpikonok Oroszországból (OAR) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Összesen | 28 | 28 | 28 | 84 |
Nők
500 méter
Olimpia | Arany | Ezüst | Bronz |
1992, Albertville | Cathy Turner Egyesült Államok (USA) |
Li Jen (Li Yan) Kína (CHN) |
Hvang Okszil Észak-Korea (PRK) |
1994, Lillehammer | Cathy Turner Egyesült Államok (USA) |
Zhang Yanmei Kína (CHN) |
Amy Peterson Egyesült Államok (USA) |
1998, Nagano | Annie Perreault Kanada (CAN) |
Jang Jang (S) ( ) Kína (CHN) |
Cson Ikjong Dél-Korea (KOR) |
2002, Salt Lake City | Jang Jang (A) ( ) Kína (CHN) |
Evgenija Radanova Bulgária (BUL) |
Wang Chunlu Kína (CHN) |
2006, Torino | Vang Meng ( ) Kína (CHN) |
Evgenija Radanova Bulgária (BUL) |
Anouk Leblanc-Boucher Kanada (CAN) |
2010, Vancouver | Vang Meng ( ) Kína (CHN) |
Marianne St-Gelais Kanada (CAN) |
Arianna Fontana Olaszország (ITA) |
2014, Szocsi | Li Jianrou Kína (CHN) |
Arianna Fontana Olaszország (ITA) |
Pak Szunghi Dél-Korea (KOR) |
2018, Phjongcshang | Arianna Fontana Olaszország (ITA) |
Yara van Kerkhof Hollandia (NED) |
Kim Boutin Kanada (CAN) |
2022, Peking |
1000 méter
Olimpia | Arany | Ezüst | Bronz |
1994, Lillehammer | Cson Igjong Dél-Korea (KOR) |
Nathalie Lambert Kanada (CAN) |
Kim Szohi Dél-Korea (KOR) |
1998, Nagano | Cson Igjong Dél-Korea (KOR) |
Jang Jang (S) ( ) Kína (CHN) |
Von Hjekjong Dél-Korea (KOR) |
2002, Salt Lake City | Jang Jang (A) ( ) Kína (CHN) |
Ko Gihjon Dél-Korea (KOR) |
Jang Jang (S) ( ) Kína (CHN) |
2006, Torino | Csin Szonju Dél-Korea (KOR) |
Vang Meng ( ) Kína (CHN) |
Jang Jang (A) ( ) Kína (CHN) |
2010, Vancouver | Vang Meng ( ) Kína (CHN) |
Katherine Reutter Egyesült Államok (USA) |
Pak Szunghi Dél-Korea (KOR) |
2014, Szocsi | Pak Szunghi Dél-Korea (KOR) |
Kexin Fan Kína (CHN) |
Sim Szokhi Dél-Korea (KOR) |
2018, Phjongcshang | Suzanne Schulting Hollandia (NED) |
Kim Boutin Kanada (CAN) |
Arianna Fontana Olaszország (ITA) |
2022, Peking |
1500 méter
Olimpia | Arany | Ezüst | Bronz |
2002, Salt Lake City | Ko Gihjon Dél-Korea (KOR) |
Cshö Ungjong Dél-Korea (KOR) |
Evgenija Radanova Bulgária (BUL) |
2006, Torino | Csin Szonju Dél-Korea (KOR) |
Cshö Ungjong Dél-Korea (KOR) |
Vang Meng ( ) Kína (CHN) |
2010, Vancouver | Csou Jang ( ) Kína (CHN) |
I Unbjol Dél-Korea (KOR) |
Pak Szunghi Dél-Korea (KOR) |
2014, Szocsi | Csou Jang Kína (CHN) |
Sim Szokhi Dél-Korea (KOR) |
Arianna Fontana Olaszország (ITA) |
2018, Phjongcshang | Choi Min-jeong Dél-Korea (KOR) |
Li Jinyu Kína (CHN) |
Kim Boutin Kanada (CAN) |
2022, Peking |
3000 méter váltó
Olimpia | Arany | Ezüst | Bronz |
1992, Albertville | Kanada (CAN) Angela Cutrone Sylvie Daigle Nathalie Lambert Annie Perreault |
Egyesült Államok (USA) Darcie Dohnal Amy Peterson Cathy Turner Nikki Ziegelmeyer |
Egyesített Csapat (EUN) Julija Allagulova Natalja Iszakova Viktorija Troickaja Julija Vlaszova |
1994, Lillehammer | Dél-Korea (KOR) Cson Igjong Kim Szohi Kim Junmi Von Hjekjong |
Kanada (CAN) Christine Boudrias Isabelle Charest Sylvie Daigle Nathalie Lambert |
Egyesült Államok (USA) Karen Cashman Amy Peterson Cathy Turner Nikki Ziegelmeyer |
1998, Nagano | Dél-Korea (KOR) An Szangmi Cson Igjong Kim Junmi Von Hjegjong |
Kína (CHN) Jang Jang (A) ( ) Jang Jang (S) ( ) Wang Chunlu Sun Dandan |
Kanada (CAN) Christine Boudrias Isabelle Charest Annie Perreault Tania Vicent |
2002, Salt Lake City | Dél-Korea (KOR) Cshö Ungjong Cshö Mingjong Csu Mindzsin Pak Hjevon |
Kína (CHN) Sun Dandan Wang Chunlu Jang Jang (A) ( ) Jang Jang (S) ( ) |
Kanada (CAN) Isabelle Charest Marie-Ève Drolet Amélie Goulet-Nadon Alanna Kraus Tania Vicent |
2006, Torino | Dél-Korea (KOR) Pjon Cshonsza Cshö Ungjong Cson Dahje Csin Szonju Kang Junmi |
Kanada (CAN) Alanna Kraus Anouk Leblanc-Boucher Amanda Overland Kalyna Roberge Tania Vicent |
Olaszország (ITA) Marta Capurso Arianna Fontana Katia Zini Mara Zini |
2010, Vancouver | Kína (CHN) Szun Lin-lin ( ) Vang Meng ( ) Csang Huj ( ) Csou Jang ( ) |
Kanada (CAN) Jessica Gregg Kalyna Roberge Marianne St-Gelais Tania Vicent |
Egyesült Államok (USA) Allison Baver Alyson Dudek Lana Gehring Katherine Reutter Kimberly Derrick |
2014, Szocsi | Dél-Korea (KOR) Cso Hari Kim Arang Pak Szunghi Sim Szokhi |
Kanada (CAN) Marie-Ève Drolet Jessica Hewitt Valérie Maltais Marianne St-Gelais |
Olaszország (ITA) Arianna Fontana Lucia Peretti Martina Valcepina Elena Viviani |
2018, Phjongcshang | Dél-Korea (KOR) Shim Suk-hee Choi Min-jeong Kim Ye-jin Kim A-lang |
Olaszország (ITA) Arianna Fontana Lucia Peretti Cecilia Maffei Martina Valcepina |
Hollandia (NED) Suzanne Schulting Yara van Kerkhof Lara van Ruijven Jorien ter Mors |
2022, Peking |
Női éremtáblázat
A téli olimpiai játékok éremtáblázata női rövidpályás gyorskorcsolyában | |||||
---|---|---|---|---|---|
Ország | Arany | Ezüst | Bronz | Összesen | |
1. | Dél-Korea (KOR) | 13 | 5 | 7 | 25 |
2. | Kína (CHN) | 9 | 9 | 4 | 22 |
3. | Kanada (CAN) | 2 | 7 | 5 | 14 |
4. | Egyesült Államok (USA) | 2 | 2 | 3 | 7 |
5. | Olaszország (ITA) | 1 | 2 | 5 | 8 |
6. | Hollandia (NED) | 1 | 1 | 1 | 3 |
7. | Bulgária (BUL) | 0 | 2 | 1 | 3 |
8. | Egyesített Csapat (EUN) | 0 | 0 | 1 | 1 |
Észak-Korea (PRK) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Összesen | 28 | 28 | 28 | 84 |
Vegyes
2000 méter váltó
Olimpia | Arany | Ezüst | Bronz |
2022, Peking |
Források
- Short Track Speed Skating (angol nyelven). olympedia.org. (Hozzáférés: 2022. január 19.)