Europese kampioenschappen roeien 2013
Europese kampioenschappen roeien 2013 | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Gehouden in | Sevilla | ||||||
Locatie | Guadalquivir | ||||||
Editie | 70 | ||||||
Jaar | 2013 | ||||||
Data | 31 mei – 2 juni | ||||||
Sport | Roeien | ||||||
Organisator | FISA | ||||||
Evenementen | 17 | ||||||
Navigatie | |||||||
| |||||||
|
De Europese kampioenschappen roeien 2013 werden van vrijdag 31 mei tot en met zondag 2 juni gehouden in Sevilla, een stad in het zuiden van Spanje. De Europese kampioenschappen werden georganiseerd door de FISA.
Medaillewinnaars
■ Niet-olympische klassen
Mannen
Bootklasse | Goud | Zilver | Brons | |||
Skiff M1x |
Tsjechië Ondřej Synek |
7:36,35 | Duitsland Marcel Hacker |
7:40,75 | Nederland Roel Braas |
7:45,95 |
Twee zonder M2- |
Servië Nenad Beđik Nikola Stojić |
7:02,59 | Polen Wojciech Gutorski Jarosław Godek |
7:04,98 | Nederland Rogier Blink Mitchel Steenman |
7:08,27 |
Dubbel twee M2x |
Italië Francesco Fossi Romano Battisti |
6:37,05 | Litouwen Rolandas Maščinskas Saulius Ritter |
6:37,67 | Noorwegen Nils Jakob Hoff Kjetil Borch |
6:38,97 |
Vier zonder M4- |
Nederland Boaz Meylink Kaj Hendriks Mechiel Versluis Robert Lücken |
6:21,79 | Roemenië Marius Cozmiuc George Palamariu Cristi-Ilie Pirghie Florin Curuea |
6:23,83 | Duitsland Toni Seifert Felix Wimberger Malte Jakschik Max Planer |
6:24,94 |
Dubbel vier M4x |
Duitsland Karl Schulze Paul Heinrich Lauritz Schoof Tim Grohmann |
6:07,41 | Polen Dawid Grabowski Konrad Wasielewski Piotr Licznerski Adam Wicenciak |
6:09,51 | Italië Matteo Stefanini Simone Venier Luca Rambaldi Simone Raineri |
6:09,59 |
Acht M8+ |
Duitsland Maximilian Munski Hannes Ocik Maximilian Reinelt Felix Drahotta Anton Braun Richard Schimidt Kristof Wilke Eric Johannesen Martin Sauer (s) |
5:59,00 | Polen Marcin Brzeziński Piotr Juszczak Mikołaj Burda Piotr Hojka Zbigniew Schodowski Michał Szpakowski Krystian Aranowski Rafał Hejmej Daniel Trojanowski (s) |
6:00,31 | Nederland Sjoerd de Groot Ruben Knab Gerbren Spoelstra Thomas Doornbos Vincent van der Want Boudewijn Röell David Kuiper Govert Viergever Peter Wiersum (s) |
6:00,93 |
Lichte skiff LM1x |
Denemarken Henrik Stephansen |
7:37,93 | Portugal Pedro Fraga |
7:38,84 | Duitsland Jonathan Koch |
7:48,42 |
Lichte dubbel twee LM2x |
Frankrijk Stany Delayre Jérémie Azou |
6:56,61 | Noorwegen Kristoffer Brun Are Strandli |
6:58,96 | Zwitserland Simon Schürch Mario Gyr |
6:59,40 |
Lichte twee zonder LM2- |
Zwitserland Simon Niepmann Lucas Tramèr |
7:23,21 | Italië Guido Gravina Giorgio Tuccinardi |
7:24,52 | Spanje Xavier Vela Daniel Sigurbjörnsson |
7:25,79 |
Lichte vier zonder LM4- |
Denemarken Kasper Winther Jørgensen Jacob Larsen Jacob Barsøe Morten Jørgensen |
6:27,28 | Tsjechië Jan Vetešník Ondřej Vetešník Jiří Kopáč Miroslav Vraštil Jr. |
6:29,68 | Frankrijk Franck Solforosi Guillaume Raineau Augustin Mouterde Thomas Baroukh |
6:30,38 |
Vrouwen
Bootklasse | Goud | Zilver | Brons | |||
Skiff W1x |
Tsjechië Miroslava Knapková |
8:15,48 | Oostenrijk Magdalena Lobnig |
8:18,24 | Nederland Inge Janssen |
8:21,30 |
Twee zonder W2- |
Roemenië Cristina Grigoras Andreea Boghian |
7:49,09 | Duitsland Kerstin Hartmann Marlene Sinnig |
7:51,56 | Oekraïne Svitlana Novichenko Anna Kontseva |
7:57,26 |
Dubbel twee W2x |
Litouwen Donata Vištartaitė Milda Valčiukaitė |
7:21,87 | Polen Magdalena Fularczyk Natalia Madaj |
7:28,34 | Wit-Rusland Ekaterina Karsten Yuliya Bichyk |
7:31,94 |
Dubbel vier W4x |
Duitsland Annekatrin Thiele Carina Bär Julia Richter Britta Oppelt |
6:45,01 | Nederland Wianka van Dorp Sophie Souwer Lisa Scheenaard Nicole Beukers |
6:48,67 | Italië Laura Schiavone Giada Colombo Sara Magnaghi Gaia Palma |
6:49,57 |
Acht W8+ |
Roemenië Roxana Cogianu Ionela Zaharia Cristina Grigoras Irina Dorneanu Adelina Cojocariu Andreea Boghian Camelia Lupașcu Nicoleta Albu Daniela Druncea (s) |
6:41,83 | Duitsland Lisa Kemmerer Anne Becker Sophie Paul Ulrike Sennewald Michaela Schmidt Ronja Schuette Julia Lepke Kathrin Marchand Laura Schwensen (s) |
6:50,20 | Rusland Yulia Inozemtseva Oxana Strelkova Anastasia Karabelshikova Aleksandra Fedorova Tatiana Afinogenova Anastasia Tikhanova Elizaveta Tikhanova Anastasia Zhukova Ksenia Volkova (s) |
6:53,32 |
Lichte skiff LW1x |
Griekenland Aikaterini Nikolaidou |
8:32,92 | Oostenrijk Michaela Taupe-Traer |
8:36,59 | Nederland Marie-Anne Frenken |
8:39,14 |
Lichte dubbel twee LW2x |
Italië Laura Milani Elisabetta Sancassani |
7:37,92 | Duitsland Lena Mueller Anja Noske |
7:42,64 | Polen Weronika Deresz Katarzyna Welna |
7:47,10 |
Medailleklassement
Gastland
Plaats | Land | Goud | Zilver | Brons | Totaal |
---|---|---|---|---|---|
1 | Duitsland | 3 | 4 | 2 | 9 |
2 | Italië | 2 | 1 | 2 | 5 |
3 | Tsjechië | 2 | 1 | 0 | 3 |
Roemenië | 2 | 1 | 0 | 3 | |
5 | Denemarken | 2 | 0 | 0 | 2 |
6 | Nederland | 1 | 1 | 5 | 7 |
7 | Litouwen | 1 | 1 | 0 | 2 |
8 | Frankrijk | 1 | 0 | 1 | 2 |
Zwitserland | 1 | 0 | 1 | 2 | |
10 | Griekenland | 1 | 0 | 0 | 1 |
Servië | 1 | 0 | 0 | 1 | |
12 | Polen | 0 | 4 | 1 | 5 |
13 | Oostenrijk | 0 | 2 | 0 | 2 |
14 | Noorwegen | 0 | 1 | 1 | 2 |
15 | Portugal | 0 | 1 | 0 | 1 |
16 | Wit-Rusland | 0 | 0 | 1 | 1 |
Rusland | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Spanje | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Oekraïne | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Totaal | 17 | 17 | 17 | 51 |
Externe links
- (en) (es) Officiële website (gearchiveerd)
- (en) Officiële website World Rowing