Frankrijk op de Olympische Zomerspelen 1984
Frankrijk op de Olympische Spelen | ||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Land | Frankrijk | |||||||||||||||||||||
IOC-landcode | FRA | |||||||||||||||||||||
NOC | Comité National Olympique et Sportif Français (fr) externe link | |||||||||||||||||||||
Olympische Zomerspelen 1984 in Los Angeles | ||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Frankrijk op de Zomerspelen | ||||||||||||||||||||||
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 · 2024 | ||||||||||||||||||||||
Frankrijk op de Winterspelen | ||||||||||||||||||||||
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022 | ||||||||||||||||||||||
|
Frankrijk nam deel aan de Olympische Zomerspelen 1984 in Los Angeles, Verenigde Staten. Het land won in totaal achtentwintig medailles, waarvan vijf gouden.
Medailleoverzicht
Sport | Olympiër(s) | Onderdeel | Medaille |
---|---|---|---|
Atletiek | Pierre Quinon | polsstokhoogspringen (m) | |
Schermen | Philippe Boisse | degen (m) | |
Jean-François Lamour | sabel (m) | ||
Schietsport | Philippe Hébérle | 10m luchtgeweer (m) | |
Voetbal | William Ayache Michel Bibard Michel Bensoussan Dominique Bijotat François Brisson Patrick Cubaynes Patrice Garande Philippe Jeannol Guy Lacombe Jean-Claude Lemoult Jean-Philippe Rohr Albert Rust Didier Sénac Jean-Christophe Thouvenel José Touré Daniel Xuereb Jean-Louis Zanon |
mannen | |
Atletiek | Joseph Mahmoud | 3000m steeplechase (m) | |
Judo | Angelo Parisi | +95kg (m) | |
Kanovaren | Bernard Brégeon Patrick Lefoulon |
K-2 1000m (m) | |
Schermen | Philippe Boisse Jean-Michel Henry Olivier Lenglet Philippe Riboud Michel Salesse |
degen team (m) | |
Philippe Delrieu Franck Ducheix Hervé Granger-Veyron Pierre Guichot Jean-François Lamour |
sabel team (m) | ||
Schietsport | Michel Bury | 50m geweer liggend (m) | |
Zwemmen | Frédéric Delcourt | 200m rugslag (m) | |
Atletiek | Thierry Vigneron | polsstokhoogspringen (m) | |
Michèle Chardonnet | 100m horden (v) | ||
Boksen | Christophe Tiozzo | -71kg (m) | |
Gymnastiek | Philippe Vatuone | vloer (m) | |
Judo | Marc Alexandre | -65kg (m) | |
Michel Nowak | -78kg (m) | ||
Kanovaren | Didier Hoyer Eric Renaud |
C-2 1000m (m) | |
Bernard Brégeon | K-1 500m (m) | ||
François Barouh Philippe Boccara Pascal Boucherit Didier Vavasseur |
K-4 1000m (m) | ||
Moderne vijfkamp | Didier Boube Joël Bouzou Paul Four |
team | |
Schermen | Philippe Riboud | degen (m) | |
Marc Cerboni Patrick Groc Pascal Jolyot Philippe Omnès Frédéric Pietruszka |
floret team (m) | ||
Véronique Brouquier Brigitte Gaudin-Latrille Pascale Hachin-Trinquet Anne Meygret Laurence Modaine |
floret team (v) | ||
Wielersport | Fabrice Colas | tijdrit (m) | |
Zeilen | Thierry Peponnet Luc Pillot |
470 | |
Zwemmen | Catherine Poirot | 100m schoolslag (m) |
Deelnemers en resultaten per onderdeel
Atletiek
Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 1984 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Marc Gasparoni | 100m (m) | 11e | serie 2: 4de in 10,47 kwartfinale 3: 3de in 10,56 halve finale 1: 7de in 10,49 |
Bruno Marie-Rose | 29e | serie 7: 3de in 10,59 kwartfinale 1: 6de in 10,60 | |
Antoine Richard | 20e | serie 6: 2de in 10,35 kwartfinale 4: 6de in 10,53 | |
Patrick Barré | 200m (m) | 18e | serie 5: 1ste in 20,88 kwartfinale 1: 6de in 20,95 |
Jean-Jacques Boussemart | 6e | serie 9: 2de in 20,82 kwartfinale 3: 2de in 20,54 halve finale 1: 4de in 20,55 finale: 6de in 20,55 | |
Aldo Canti | 400m (m) | 11e | serie 6: 2de in 46,14 kwartfinale 2: 4de in 45,64 halve finale 1: 5de in 45,59 |
Hector Llatser | 47e | serie 4: 6de in 47,30 | |
Yann Quentrec | 39e | serie 9: 4de in 46,94 | |
Philippe Dupont | 800m (m) | 30e | serie 4: 3de in 1.48,09 kwartfinale 4: 8ste in 1.48,95 |
Alex Gonzalez | 1500m (m) | 27e | serie 4: 5de in 3.42,84 |
Pascal Thiébaut | 19e | serie 2: 1ste in 3.45,18 halve finale 1: 9de in 3.40,96 | |
Stéphane Caristan | 110m horden (m) | 6e | serie 4: 2de in 13,45 halve finale 1: 3de in 13,62 finale: 6de in 13,71 |
Franck Chevallier | 18e | serie 2: 5de in 14,32 | |
Gérard Brunel | 400m horden (m) | 26e | serie 1: 6de in 50,99 |
Franck Jonot | 33e | serie 3: 5de in 51,39 | |
Pascal Debacker | 3000m steeplechase (m) | 8e | serie 1: 6de in 8.30,35 halve finale 1: 2de in 8.20,34 finale: 8ste in 8.21,51 |
Joseph Mahmoud | serie 2: 3de in 8.30,85 halve finale 2: 5de in 8.18,62 finale: 2de in 8.13,31 | ||
Antoine Richard Jean-Jacques Boussemart Marc Gasparoni Bruno Marie-Rose |
4x100m (m) | 6e | serie 1: 3de in 40,04 halve finale 2: 4de in 38,91 finale: 6de in 39,10 |
Yann Quentrec Didier Dubois Jacques Fellice Aldo Canti |
4x400m (m) | 17e | serie 2: 4de in 3.08,33 |
Jacques Boxberger | marathon (m) | 42e | 2:22.00 |
Alain Lazare | 28e | 2:17.52 | |
Martial Fesselier | 20km snelwandelen (m) | 20e | 1:29.46 |
Gérard Lelièvre | 15e | 1:27.50 | |
Dominique Guebey | 50km snelwandelen (m) | 12e | 4:13.34 |
Gérard Lelièvre | DNF | niet gefinisht | |
Franck Verzy | hoogspringen (m) | 24e | kwalificatie groep A: 14de met 2,15m |
Serge Ferreira | polsstokhoogspringen (m) | DNF | kwalificatie groep A: 8ste met 5,30m finale: geen geldige poging |
Pierre Quinon | kwalificatie groep A: 5de met 5,40m finale: 1ste met 5,75m | ||
Thierry Vigneron | kwalificatie groep A: 1ste met 5,45m finale: 3de met 5,60m | ||
Jean-Paul Lakafia | speerwerpen (m) | 12e | kwalificatie groep A: 7de met 80,52m finale: 12de met 70,86m |
Walter Ciofani | kogelslingeren (m) | 7e | kwalificatie groep B: 4de met 73,10m finale: 7de met 73,46m |
William Motti | tienkamp (m) | 5e | 8266 punten |
Rose-Aimée Bacoul | 100m (v) | 10e | serie 1: 2de in 11,36 kwartfinale 2: 2de in 11,37 halve finale 2: 5de in 11,58 |
Liliane Gaschet | 13e | serie 4: 2de in 11,42 kwartfinale 1: 4de in 11,51 halve finale 1: 7de in 11,68 | |
Marie-France Loval | 12e | serie 6: 3de in 11,51 kwartfinale 4: 3de in 11,56 halve finale 1: 6de in 11,64 | |
Rose-Aimée Bacoul | 200m (v) | 7e | serie 5: 2de in 23,11 kwartfinale 1: 1ste in 22,57 halve finale 2: 4de in 22,53 finale: 7de in 22,78 |
Liliane Gaschet | 8e | serie 4: 3de in 23,32 kwartfinale 2: 2de in 22,87 halve finale 1: 4de in 22,73 finale: 8ste in 22,86 | |
Raymonde Naigre | 18e | serie 1: 3de in 23,50 kwartfinale 3: 5de in 23,54 | |
Annette Sergent | 3000m (v) | 21e | serie 2: 7de in 9.15,82 |
Michèle Chardonnet | 100m horden (v) | serie 1: 2de in 13,46 halve finale 2: 2de in 13,09 finale: 3de in 13,06 | |
Laurence Elloy-Machabey | 19e | serie 4: 5de in 13,98 | |
Marie-Noëlle Savigny | 6e | serie 3: 3de in 13,36 halve finale 1: 3de in 13,30 finale: 6de in 13,28 | |
Rose-Aimée Bacoul Liliane Gaschet Marie France Loval Raymonde Naigre |
4x100m (v) | 4e | serie 1: 3de in 43,64 finale: 4de in 43,15 |
Maryse Ewanjé-Epée | hoogspringen (v) | 4e | kwalificatie groep A: 1ste met 1,90m finale: 4de met 1,94m |
Brigitte Rougeron | 20e | kwalificatie groep A: 12de met 1,84m | |
Chantal Beaugeant | zevenkamp (v) | DNF | niet gefinisht |
Florence Picaut | 13e | 5914 punten |
Basketbal
Zie Basketbal op de Olympische Zomerspelen 1984 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Eric Beugnot Gregor Beugnot Patrick Cham Richard Dacoury Jean-Luc Deganis Hervé Dubuisson Bangaly Kaba Jacques Monclar Stéphane Ostrowski Jean-Michel Sénégal Philippe Szanyiel Georges Vestris |
mannen | 11e | groep B: 6de V van Uruguay: 87-91 V van China: 83-85 V van Spanje: 82-97 V van Verenigde Staten: 62-120 V van Canada: 69-96 9-12de plek: V van Brazilië: 86-100 11-12de plek: W van Egypte: 102-78 |
Groep B | |||||||||
# | Land | Wedstrijden | Doelpunten | Punten | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
G | W | V | V | T | Saldo | ||||
1 | Verenigde Staten | 5 | 5 | 0 | 511 | 315 | +196 | 10 | |
2 | Spanje | 5 | 4 | 1 | 457 | 438 | +19 | 9 | |
3 | Canada | 5 | 3 | 2 | 462 | 401 | +61 | 8 | |
4 | Uruguay | 5 | 2 | 3 | 403 | 460 | -57 | 7 | |
5 | China | 5 | 1 | 4 | 364 | 477 | -113 | 6 | |
6 | Frankrijk | 5 | 0 | 5 | 383 | 489 | -106 | 5 |
Ronde | Datum | Plaats | Land | Score | Land |
---|---|---|---|---|---|
Groepsfase | |||||
29 juli | Los Angeles | Uruguay | 91-87 | Frankrijk | |
29 juli | Los Angeles | China | 85-83 | Frankrijk | |
1 augustus | Los Angeles | Frankrijk | 82-97 | Spanje | |
3 augustus | Los Angeles | Verenigde Staten | 120-62 | Frankrijk | |
4 augustus | Los Angeles | Canada | 96-69 | Frankrijk | |
9-12de plek | |||||
5 augustus | Los Angeles | Brazilië | 100-86 | Frankrijk | |
11-12de plek | |||||
9 augustus | Los Angeles | Frankrijk | 102-78 | Egypte |
Boksen
Zie Boksen op de Olympische Zomerspelen 1984 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Louis Gomis | -54kg (m) | 9e | 1ste ronde: vrij 2de ronde: W van FRG Gertel 3de ronde: V van ZIM Dube: 0-5 |
Jean Duarte | -63,5kg (m) | 17e | 1ste ronde: vrij 2de ronde: V van ROU Fulger: scheidsrechterlijke beslissing |
Christophe Tiozzo | -71kg (m) | 1ste ronde: vrij 2de ronde: W van GHA Sadik: 5-0 3de ronde: W van UGA Byarugaba: 5-0 kwartfinale: W van SLE Cole: 5-0 halve finale: V van CAN O'Sullivan: 0-5 | |
Vincent Sarnelli | -75kg (m) | 9e | 1ste ronde: vrij 2de ronde: V van ZAM Mwaba: knock-out |
Boogschieten
Zie Boogschieten op de Olympische Zomerspelen 1984 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Gerard Douis | individueel (m) | 17e | 1ste ronde: 19de met 1234 punten 2de ronde: 11de met 1251 punten totaal: 2485 punten |
Philippe Loyen | 35e | 1ste ronde: 36ste met 1206 punten 2de ronde: 34ste met 1205 punten totaal: 2411 punten |
Gewichtheffen
Zie Gewichtheffen op de Olympische Zomerspelen 1984 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Daniel Cassiau-Haurie | -90kg (m) | 10e | trekken: 9de met 137,5kg stoten: 10de met 170kg totaal: 307,5kg |
Jean-Marie Kretz | -110kg (m) | 8e | trekken: 11de met 150kg stoten: 7de met 192,5kg totaal: 342,5kg |
Judo
Zie Judo op de Olympische Zomerspelen 1984 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Guy Delvingt | -60kg (m) | 5e | |
Marc Alexandre | -65kg (m) | ||
Serge Dyot | -71kg (m) | 7e | |
Michel Nowak | -78kg (m) | ||
Fabien Canu | -86kg (m) | 5e | |
Roger Vachon | -95kg (m) | 18e | |
Angelo Parisi | +95kg (m) | ||
Laurent del Colombo | open klasse (m) | 5e |
Kanovaren
Zie Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 1984 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Philippe Renaud | C-1 500m (m) | 4e | serie 1: 4de in 2.07,90 herkansingen: 3de in 2.10,44 halve finale 1: 3de in 2.03,30 finale: 4de in 1.59,95 |
C-1 1000m (m) | DSQ | serie 1: gediskwalificeerd | |
Didier Hoyer Eric Renaud |
C-2 500m (m) | 4e | serie 1: 2de in 1.50,04 finale: 4de in 1.47,72 |
C-2 1000m (m) | serie 2: 2de in 3.52,71 finale: 3de in 3.48,01 | ||
Bernard Brégeon | K-1 500m (m) | serie 3: 3de in 1.50,23 halve finale 2: 1ste in 1.48,80 finale: 3de in 1.48,41 | |
Philippe Boccara | K-1 1000m (m) | 6e | serie 1: 1ste in 3.53,51 halve finale 1: 1ste in 3.52,12 finale: 6de in 3.49,38 |
Francis Hervieu Daniel Legras |
K-2 500m (m) | 6e | serie 3: 2de in 1.37,97 halve finale 2: 3de in 1.36,79 finale: 6de in 1.36,40 |
Bernard Brégeon Patrick Lefoulon |
K-2 1000m (m) | serie 1: 4de in 3.31,60 herkansingen: 1ste in 3.40,88 halve finale 1: 3de in 3.32,25 finale: 2de in 3.25,97 | |
François Barouh Philippe Boccara Pascal Boucherit Didier Vavasseur |
K-4 1000m (m) | serie 2: 1ste in 3.06,57 halve finale 2: 1ste in 3.06,57 finale: 3de in 3.03,94 | |
Béatrice Basson | K-1 500m (v) | 5e | serie 2: 2de in 2.03,61 finale: 5de in 2.01,21 |
Bernadette Brégeon Cathérine Mathevon |
K-2 500m (v) | 6e | serie 1: 2de in 1.53,61 finale: 6de in 1.51,40 |
Moderne vijfkamp
Zie Moderne vijfkamp op de Olympische Zomerspelen 1984 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Didier Boube | individueel | 10e | 5186 punten |
Joel Bouzou | 17e | 5092 punten | |
Paul Four | 6e | 5287 punten | |
Didier Boube Joel Bouzou Paul Four |
team | 15565 punten |
Paardensport
Zie Paardensport op de Olympische Zomerspelen 1984 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Dressuur | |||
Michel Bertraneu | individueel | DNF | kwalificatie: niet gefinisht |
Dominique d'Esmé | 24e | kwalificatie: 24ste met 1484 punten | |
Margit Otto-Crépin | 18e | kwalificatie: 18de met 1512 punten | |
Michel Bertraneu Dominique d'Esmé Margit Otto-Crépin |
team | DNF | niet gefinisht |
Eventing | |||
Armand Bigot | individueel | 20e | 87,60 strafpunten |
Marie-Christine Duroy | 17e | 85,40 strafpunten | |
Pascal Morvillers | 5e | 63 strafpunten | |
Daniel Nion | 26e | 115 strafpunten | |
Armand Bigot Marie-Christine Duroy Pascal Morvillers Daniel Nion |
team | 4e | 236 strafpunten |
Springconcours | |||
Frédéric Cottier | individueel | 7e | 1ste ronde: 10de met 8 strafpunten 2de ronde: 2de met 4 strafpunten totaal: 12 strafpunten |
Pierre Durand, Jr. | 14e | 1ste ronde: 15de met 12 strafpunten 2de ronde: 10de met 8 strafpunten totaal: 20 strafpunten | |
Philippe Rozier | 20e | 1ste ronde: 25ste met 16 strafpunten 2de ronde: 10de met 8 strafpunten totaal: 24 strafpunten | |
Frédéric Cottier Pierre Durand, Jr. Eric Navet Philippe Rozier |
team | 6e | 49,75 strafpunten |
Roeien
Zie Roeien op de Olympische Zomerspelen 1984 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Denis Gate | skiff (m) | 12e | serie 1: 5de in 7.41,22 herkansingen: 3de in 7.26,85 halve finale 2: 6de in 8.00,33 finale B: 6de in 7.37,82 |
Charles Imbert Jean-Pierre Bremer Christophe Chevrier |
twee-met (m) | 9e | serie 1: 5de in 7.32,20 herkansingen: 3de in 7.26,98 finale B: 3de in 7.32,48 |
Marc Boudoux Serge Fornara Pascal Body Pascal Dubosquelle |
dubbel-vier (m) | 5e | serie 2: 4de in 6.05,18 herkansingen: 1ste in 6.08,44 finale: 5de in 6.01,35 |
Alain Duprat Dominique Lecointe Thierry Louvet Patrick Vibert-Vichet Jacques Taborski Jean-Jacques Martigne Olivier Pons Bernard Chevalier Jean-Pierre Huguet-Balent |
acht (m) | 6e | serie 1: 4de in 5.59,81 herkansingen: 5de in 6.18,71 finale: 6de in 5.49,52 |
Laurence Hourdel | skiff (v) | 13e | serie 3: 5de in 4.00,27 herkansingen: 4de in 3.59,60 |
Évelyne Imbert Lydie Dubedat-Briero Christine Gossé Hélène Ledoux Patricia Couturier |
dubbel-vier (v) | 5e | serie 1: 2de in 3.18,88 herkansingen: 3de finale: 5de in 3.17,87 |
Schermen
Zie Schermen op de Olympische Zomerspelen 1984 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Philippe Boisse | degen (m) | 1ste ronde groep 5: 3de met 2 overwinningen kwartfinale groep 7: 1ste met 3 overwinningen halve finale groep 4: 1ste met 5 overwinningen finale: 1ste | |
Olivier Lenglet | 13e | 1ste ronde groep 1: 1ste met 4 overwinningen kwartfinale groep 6: 1ste met 4 overwinningen halve finale groep 3: 4de met 3 overwinningen | |
Philippe Riboud | 1ste ronde groep 11: 1ste met 4 overwinningen kwartfinale groep 8: 1ste met 5 overwinningen halve finale groep 1: 2de met 3 overwinningen finale: 3de | ||
Philippe Boisse Jean-Michel Henry Olivier Lenglet Philippe Riboud Michel Salesse |
degen team (m) | 1ste ronde groep 1: 1ste met 2 overwinningen finale: 2de | |
Pascal Jolyot | floret (m) | 33e | 1ste ronde groep 4: 2de met 4 overwinningen kwartfinale groep 4: 4de met 1 overwinning |
Philippe Omnès | 7e | 1ste ronde groep 3: 2de met 4 overwinningen kwartfinale groep 3: 1ste met 4 overwinningen halve finale groep 1: 1ste met 4 overwinningen finale: 7de | |
Frédéric Pietruszka | 4e | 1ste ronde groep 8: 2de met 4 overwinningen kwartfinale groep 1: 2de met 3 overwinningen halve finale groep 4: 3de met 3 overwinningen finale: 4de | |
Marc Cerboni Patrick Groc Pascal Jolyot Philippe Omnès Frédéric Pietruszka |
floret team (m) | 1ste ronde groep 3: 1ste met 2 overwinningen finale: 3de | |
Pierre Guichot | sabel (m) | 5e | 1ste ronde groep 6: 1ste met 3 overwinningen kwartfinale groep 5: 2de met 3 overwinningen halve finale groep 3: 1ste met 4 overwinningen finale: 5de |
Jean-François Lamour | 1ste ronde groep 2: 1ste met 5 overwinningen kwartfinale groep 2: 1ste met 4 overwinningen halve finale groep 2: 1ste met 5 overwinningen finale: 1ste | ||
Hervé Granger-Veyron | 4e | 1ste ronde groep 4: 2de met 4 overwinningen kwartfinale groep 6: 1ste met 3 overwinningen halve finale groep 1: 2de met 4 overwinningen finale: 4de | |
Philippe Delrieu Franck Ducheix Hervé Granger-Veyron Pierre Guichot Jean-François Lamour |
sabel team (m) | 1ste ronde groep 1: 1ste met 3 overwinningen finale: 2de | |
Véronique Brouquier | floret (v) | 5e | 1ste ronde groep 6: 2de met 4 overwinningen kwartfinale groep 2: 2de met 3 overwinningen halve finale groep 4: 1ste met 4 overwinningen finale: 5de |
Brigitte Latrille-Gaudin | 8e | 1ste ronde groep 3: 1ste met 5 overwinningen kwartfinale groep 6: 2de met 3 overwinningen halve finale groep 1: 4de met 3 overwinningen finale: 8ste | |
Laurence Modaine-Cessac | 6e | 1ste ronde groep 5: 1ste met 6 overwinningen kwartfinale groep 3: 2de met 3 overwinningen halve finale groep 2: 3de met 4 overwinningen finale: 6de | |
Véronique Brouquier Brigitte Gaudin-Latrille Pascale Hachin-Trinquet Anne Meygret Laurence Modaine |
floret team (v) | 1ste ronde groep 1: 1ste met 2 overwinningen finale: 3de |
Schietsport
Zie Schietsport op de Olympische Zomerspelen 1984 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Nicolas Berthelot | 10m luchtgeweer (m) | 4e | 585 punten: (98-97-97-96-97-100) |
Philippe Heberlé | 589 punten: (98-97-99-99-99-97) | ||
Jean-Pierre Amat | 50m geweer 3 houdingen (m) | 7e | 1150 punten: (393-382-375) |
Michel Bury | 10e | 1147 punten: (399-375-373) | |
Jean-Pierre Amat | 50m geweer liggend (m) | 11e | 593 punten: (98-99-100-98-100-98) |
Michel Bury | 596 punten: (99-100-99-100-98-100) | ||
Philippe Cola | 50m pistool (m) | 6e | 559 punten: (89-88-94-95-95-98) |
David Abibssira | 50m bewegend doel (m) | 21e | 552 punten: (286-266) |
Jean-Luc Tricoire | 10e | 575 punten: (287-288) | |
Yvette Courault | 10m luchtgeweer (v) | 5e | 386 punten: (97-97-98-94) |
Françoise Decharne | 11e | 381 punten: (94-96-95-96) | |
Yvette Courault | 50m geweer 3 houdingen (v) | 23e | 553 punten: (193-184-176) |
Dominique Esnault | 16e | 563 punten: (197-183-183) | |
Evelyne Manchon | 25m pistool (v) | 9e | 577 punten: (97-94-96-94-99-97) |
Élie Pénot | skeet | 29e | 188 punten |
Stéphane Tyssier | 19e | 191 punten | |
Jean Ané | trap | 22e | 181 punten |
Michel Carrega | 5e | 190 punten |
Schoonspringen
Zie Schoonspringen op de Olympische Zomerspelen 1984 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Claire Izacard | 3m plank (v) | 17e | voorronde: 17de met 403,17 punten |
Synchroonzwemmen
Zie Synchroonzwemmen op de Olympische Zomerspelen 1984 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Muriel Hermine | solo | 7e | kwalificatie: 7de met 179,534 punten finale: 7de met 180,534 punten |
Pascale Besson Muriel Hermine |
duet | 7e | kwalificatie: 7de met 176,309 punten finale: 7de met 176,709 punten |
Turnen
Zie Turnen op de Olympische Zomerspelen 1984 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Ritmisch | |||
Benedicte Augst | individuele meerkamp (v) | 21e | kwalificatie: 21ste met 35,920 punten |
Turnen | |||
Philippe Vatuone | vloer (m) | kwalificatie: 4de met 19,70 punten finale: 3de met 19,700 punten | |
Jean-Luc Cairon | paard met bogen (m) | 5e | kwalificatie: 6de met 19,60 punten finale: 5de met 19,700 punten |
Laurent Barbiéri | individuele meerkamp (m) | 34e | kwalificatie: 34ste met 115,30 punten |
Michel Boutard | 59e | kwalificatie: 59ste met 113,25 punten | |
Jean-Luc Cairon | 15e | kwalificatie: 22ste met 116,10 punten finale: 15de met 116,000 punten | |
Jacques Def | 41e | kwalificatie: 41ste met 114,85 punten | |
Joël Suty | 20e | kwalificatie: 31ste met 115,50 punten finale: 20ste met 115,500 punten | |
Philippe Vatuone | 22e | kwalificatie: 32ste met 115,45 punten finale: 22ste met 115,025 punten | |
Laurent Barbiéri Michel Boutard Jean-Luc Cairon Jacques Def Joël Suty Philippe Vatuone |
meerkamp team (m) | 6e | 578,25 punten |
Florence Laborderie | individuele meerkamp (v) | 28e | kwalificatie: 53ste met 73,15 punten finale: 28ste met 74,175 punten |
Corinne Ragazzacci | 32e | kwalificatie: 63ste met 71,60 punten finale: 32ste met 73,250 punten |
Voetbal
Zie Voetbal op de Olympische Zomerspelen 1984 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
William Ayache Michel Bibard Michel Bensoussan Dominique Bijotat François Brisson Patrick Cubaynes Patrice Garande Philippe Jeannol Guy Lacombe Jean-Claude Lemoult Jean-Philippe Rohr Albert Rust Didier Sénac Jean-Christophe Thouvenel José Touré Daniel Xuereb Jean-Louis Zanon |
mannen | groep A: 1ste G van Qatar: 2-2 W van Noorwegen: 2-1 G van Chili: 1-1 kwartfinale: W van Egypte: 2-0 halve finale: W van Joegoslavië: 4-2 finale: W van Brazilië: 2-0 |
Groep A | |||||||||
# | Land | Wedstrijden | Doelpunten | Punten | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
G | W | G | V | V | T | Saldo | |||
1 | Frankrijk | 3 | 1 | 2 | 0 | 5 | 4 | +1 | 4 |
2 | Chili | 3 | 1 | 2 | 0 | 2 | 1 | +1 | 4 |
3 | Noorwegen | 3 | 1 | 1 | 1 | 3 | 2 | +1 | 3 |
4 | Qatar | 3 | 0 | 1 | 2 | 2 | 5 | -3 | 1 |
Ronde | Datum | Plaats | Land | Score | Land |
---|---|---|---|---|---|
Groepsfase | |||||
29 juli | Annapolis | Frankrijk | 2-2 | Qatar | |
31 juli | Boston | Noorwegen | 1-2 | Frankrijk | |
2 augustus | Annapolis | Chili | 1-1 | Frankrijk | |
Kwartfinale | |||||
5 augustus | Pasadena | Frankrijk | 2-0 | Egypte | |
Halve finale | |||||
8 augustus | Pasadena | Frankrijk | 4-2 | Joegoslavië | |
Finale | |||||
11 augustus | Pasadena | Frankrijk | 2-0 | Brazilië |
Wielersport
Zie Wielersport op de Olympische Zomerspelen 1984 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Baan | |||
Franck Dépine | sprint (m) | 11e | serie 9: 1ste in 11,49 2de ronde: V van ARG Iannone 2de ronde herkansingen: W van BAR Pile: 11,62 3de ronde: V van JPN Sakamoto 3de ronde herkansingen: 3de |
Philippe Vernet | 4e | serie 4: 1ste in 11,31 2de ronde: W van MAS Alwi: 10,94 3de ronde: 1ste in 11,31 kwartfinale: W van FRG Schmidtke: 2-0 halve finale: V van USA Vails: 0-2 bronzen finale: V van JPN Sakamoto: 0-2 | |
Fabrice Colas | tijdrit (m) | 1.06,65 | |
Didier Garcia | puntenkoers (m) | 12e | serie 2: 3de met 6 punten finale: 12de met 13 punten |
Éric Louvel | DNF | serie 1: 11de met 9 punten finale: niet gefinisht | |
Éric Louvel | individuele achtervolging (m) | 25e | kwalificatie: 25ste in 5.01,52 |
Pascal Robert | 5e | kwalificatie: 2de in 4.46,51 serie 7: W van NZL Cuff: 4.47,94 kwartfinale: V van FRG Gölz: gedubbeld | |
Didier Garcia Éric Louvel Pascal Potié Pascal Robert |
ploegenachtervolging (m) | 5e | kwalificatie: 6de in 4.30,54 kwartfinale: V van Bondsrepubliek Duitsland: 4.30,28 |
Weg | |||
Daniel Amardeilh | wegwedstrijd (m) | 28e | 5:11.43 |
Philippe Bouvatier | 29e | 5:11.43 | |
Claude Carlin | DNF | niet gefinisht | |
Denis Pelizzari | DNF | niet gefinisht | |
Jean-François Bernard Philippe Bouvatier Thierry Marie Denis Pelizzari |
ploegentijdrit (m) | 6e | 2:05.31 |
Dominique Damiani | wegwedstrijd (v) | 14e | 2:13.28 |
Marielle Guichard | 20e | 2:13.28 | |
Jeannie Longo | 6e | 2:12.35 | |
Cécile Odin | 11e | 2:13.28 |
Worstelen
Zie Worstelen op de Olympische Zomerspelen 1984 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Vrije stijl | |||
Thierry Bourdin | -52kg (m) | 15e | groep A: 8ste V van TUR Seyhanli: 0,5-3,5 V van FRG Niebler: 1-3 |
Gérard Santoro | -62kg (m) | 8e | groep B: 4de W van ARG Navarrete: 3,5-0,5 W van BOL Camacho: 3,5-0,5 V van ITA La Bruna: 1-3 V van AUS Brown: 0-3,5 |
Eric Brulon | -68kg (m) | 11e | groep B: 6de V van KOR You: 0-4 W van PER Valladares: 4-0 V van IND Singh: 1-3 |
Grieks-Romeins | |||
Jean-Pierre Chambellan | -52kg (m) | 11e | groep A: 6de V van KOR Bang: 0-4 V van JPN Miyahara: 0-4 |
Patrice Mourier | -57g (m) | 11e | groep B: 6de V van ROU Zamfir: 1-3 V van KOR Park: 0-4 |
Gilles Jalabert | -62kg (m) | 9e | groep A: 5de W van CAN Yeats: 3-0 W van ARG Navarrete: 4-0 V van FRG Gabriel: 0-4 V van SWE Johansson: 1-3 |
Martial Mischler | -74kg (m) | 6e | groep A: 3de W van LIB Awarke: 4-0 W van JPN Mukai: 4-0 V van KOR Kim: 1-3 V van SWE Tallroth: 0-3,5 5-6de plek: V van YUG Kasap: 1-3 |
Jean-François Court | -90kg (m) | 5e | groep B: 3de W van AUT Marx: 3,5-0,5 W van JPN Hase: 3-0 V van ROU Matei: 0-3 5-6de plek: W van GRE Pozidis: 3-1 |
Zeilen
Zie Zeilen op de Olympische Zomerspelen 1984 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Gildas Guillerot | windglider (m) | 4e | 52,4 punten: ( |
Luc Choley | finn | 17e | 124,0 punten: (12-21- |
Thierry Peponnet Luc Pillot |
470 | 49,4 punten: (2-9- | |
Laurent Delage Thierry Poirey |
flying dutchman | 12e | 93,0 punten: (4-10-9- |
Yves Loday Bernard Pichery |
tornado | 8e | 81,0 punten: ( |
Patrick Haegeli Michel Audoin Philippe Massu |
soling | 14e | 110,7 punten: ( |
Zwemmen
Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 1984 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Stéphan Caron | 100m vrije slag (m) | 6e | serie 3: 1ste in 51,13 finale: 6de in 50,70 (NR) |
Franck Iacono | 400m vrije slag (m) | 6e | serie 5: 2de in 3.55,07 finale: 5de in 3.54,58 (NR) |
1500m vrije slag (m) | 6e | serie 2: 2de in 15.27,27 finale: 5de in 15.26,96 (NR) | |
Frédéric Delcourt | 100m rugslag (m) | 6e | serie 4: 3de in 58,22 finale B: gediskwalificeerd |
200m rugslag (m) | serie 5: 2de in 2.02,59 finale: 2de in 2.01,75 (NR) | ||
Christophe Deneuville | 200m schoolslag (m) | 21e | serie 2: 3de in 2.24,54 |
Thierry Pata | 10e | serie 7: 3de in 2.20,04 finale B: 2de in 2.20,05 | |
Stéphan Caron Laurent Neuville Dominique Bataille Bruno Lesaffre |
4x100m vrije slag (m) | 6e | serie 2: 2de in 3.24,68 (NR) finale: 6de in 3.24,63 (NR) |
Pierre Andraca Dominique Bataille Michel Pou Stéphan Caron |
4x200m vrije slag (m) | 8e | serie 1: 3de in 7.27,40 (NR) finale: 8ste in 7.30,16 |
Frédéric Delcourt Thierry Pata Xavier Savin Stéphan Caron |
4x100m wisselslag (m) | 10e | serie 1: 3de in 3.50,75 |
Sophie Kamoun | 100m vrije slag (v) | 13e | serie 1: 2de in 57,49 finale B: 5de in 57,81 |
Laurence Bensimon | 200m vrije slag (v) | 19e | serie 1: 3de in 2.06,61 |
800m vrije slag (v) | 15e | serie 2: 5de in 9.01,75 | |
Catherine Poirot | 100m schoolslag (v) | serie 2: 1ste in 1.10,69 (NR) finale: 3de in 1.10,70 | |
Laurence Bensimon | 200m wisselslag (v) | 16e | serie 1: 3de in 2.24,34 finale B: 8ste in 2.27,13 |
Sophie Kamoun Carole Amoric Laurence Bensimon Véronique Jardin |
4x100m vrije slag (v) | 8e | serie 1: 4de in 3.52,67 finale: 8ste in 3.52,15 (NR) |