Noorwegen op de Olympische Zomerspelen 1936
Noorwegen op de Olympische Spelen | ||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Land | Noorwegen | |||||||||||||||||||||
IOC-landcode | NOR | |||||||||||||||||||||
NOC | Norges Idrettsforbund og Olympiske og Paralympiske Komité (no) externe link | |||||||||||||||||||||
Olympische Zomerspelen 1936 in Berlijn | ||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Noorwegen op de Zomerspelen | ||||||||||||||||||||||
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 | ||||||||||||||||||||||
Noorwegen op de Winterspelen | ||||||||||||||||||||||
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022 | ||||||||||||||||||||||
|
Noorwegen nam deel aan de Olympische Zomerspelen 1936 in Berlijn, Duitsland. De zes medailles waren goed voor de 18e plaats in het medailleklassement.
Medailleoverzicht
Sport | Olympiër | Discipline | Medaille |
---|---|---|---|
Schietsport | Willy Røgeberg | 50m geweer liggend (m) | |
Boksen | Henry Tiller | -72,57kg (m) | |
Zeilen | Karsten Konow Fredrik Meyer Vaadjuv Nyqvist Alf Tveten |
6m klasse (m) | |
John Ditlev-Simonsen Tit Ditlev-Simonsen Magnus Konow Lauritz Schmidt Hans Struksnæs Jacob Tullin Thams Nordahl Wallem |
8m klasse (m) | ||
Boksen | Erling Nilsen | +79,38kg (m) | |
Voetbal | Arne Brustad Nils Eriksen Odd Frantzen Sverre Hansen Rolf Holmberg Øivind Holmsen Fredrik Horn Magnar Isaksen Henry Johansen Jørgen Juve Reidar Kvammen Alf Martinsen Magdalon Monsen Frithjof Ulleberg |
mannen |
Deelnemers en resultaten
Atletiek
Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 1936 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Rolf Schønheyder | 400m (m) | serie 4: 4de in 49,4 | |
Hjalmar Johannessen | 800m (m) | serie 3: 3de in 1.54,9 halve finale 3: 6de in 1.56,0 | |
Ragnar Ekholdt | 1500m (m) | serie 4: 7de | |
Rolf Hansen | 5000m (m) | serie 2: 5de in 15.12,6 finale: 9de in 14.48,0 | |
Odd Rasdal | 10000m (m) | 31.40,4 | |
Edgar Bruun | 50km snelwandelen (m) | 4:34.53,2 | |
Otto Berg | verspringen (m) | kwalificatie: 11de halve finale: 10de met 7,30m | |
Eugen Haugland | hink-stap-springen (m) | kwalificatie: onbekend finale: 14de met 14,56m | |
Edvard Natvig | hoogspringen (m) | kwalificatie: 23ste met 1,80m | |
Helge Sivertsen | discuswerpen (m) | kwalificatie: 6de met 45,00m finale: 10de met 45,89m | |
Reidar Sørlie | kwalificatie: 1ste met 47,00m finale: 4de met 48,77m | ||
Edvard Natvig | tienkamp (m) | 100m: 22ste in 12,1 verspringen: 14de met 6,55m kogelstoten: 10de met 12,89m hoogspringen: 2de met 1,85m 400m: 24ste in 56,3 110m horden: 9de in 16,1 discuswerpen: 4de met 39,60m polsstokhoogspringen: 4de met 3,70m speerwerpen: 1ste met 58,36m 1500m: 13de in 5.05,0 totaal: 6759 punten |
Boksen
Zie Boksen op de Olympische Zomerspelen 1936 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Asbjørn Berg-Hansen | -50,8kg (m) | 1ste ronde: W van GBR Russell: punten 2de ronde: V van USA Laurie: punten | |
Ragnar Haugen | -61,2kg (m) | 1ste ronde: vrij 2de ronde: V van DEN Kops: punten | |
Rudolf Andreassen | -66,7kg (m) | 1ste ronde: W van MEX Ballado: punten 2de ronde: V van DEN Pedersen: punten | |
Henry Tiller | -66,7kg (m) | 1ste ronde: W van RSA Peltz: punten 2de ronde: W van GBR Shrimpton: punten kwartfinale: W van GER Baumgarten: punten halve finale: W van POL Chmielewski: punten finale: V van FRA Despeaux: punten | |
Jarl Johnsen | -79,4kg (m) | 1ste ronde: V van RSA Leibbrandt: punten | |
Erling Nilsen | +79,4kg (m) | 1ste ronde: vrij 2de ronde: W van SUI Marti: gediskwalificeerd kwartfinale: W van LUX Toussaint: gediskwalificeerd halve finale: V van ARG Lovell: punten bronzen finale: W van HUN Nagy: walk-over |
Kanovaren
Zie Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 1936 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Ivar Iversen | K-1 1000m (m) | serie 1: 4de in 4.44,3 finale: 8ste in 4.44,2 |
Paardensport
Zie Paardensport op de Olympische Zomerspelen 1936 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Dressuur | |||
Bjørn Bjørnseth | individueel | 1224,5 punten | |
Eugen Johansen | 1388 punten | ||
Arthur Qvist | 1438 punten | ||
Bjørn Bjørnseth Eugen Johansen Arthur Qvist |
team | 4050,5 punten | |
Eventing | |||
Nils Sæbø | individueel | dressuur: 38ste met 159,80 strafpunten cross-country: gediskwalificeerd | |
Springconcours | |||
Halfdan Petterøe | individueel | niet gefinisht | |
Arthur Qvist | 25 strafpunten | ||
Henrik Skougaard | niet gefinisht | ||
Halfdan Petterøe Arthur Qvist Henrik Skougaard |
team | niet gefinisht |
Roeien
Zie Roeien op de Olympische Zomerspelen 1936 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Carl Christiansen | skiff (m) | serie 3: 3de in 7.42,9 herkansingen: 2de in 7.32,8 |
Schermen
Zie Schermen op de Olympische Zomerspelen 1936 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Thorstein Guthe | degen (m) | 1ste ronde groep 7: 4de V van NED Driebergen: 1-3 V van ITA Cornaggia-Medici: 2-3 W van SUI Fitting: 3-1 W van POR da Silveira: 3-2 W van BRA de Oliveira: 3-2 W van EGY Shamil: 3-1 W van AUT Weber: 3-2 V van MEX Martínez: 2-3 kwartfinale B: 10de V van SWE Drakenberg: 1-3 V van POL Kantor: 1-3 V van BEL Stasse: 1-3 V van ITA Ragno: 0-3 G van ROU Miclescu-Prăjescu: 3-3 V van DEN Christiansen: 2-3 V van SUI Duret: 2-3 G van NED Weber W van GBR Campbell-Gray: 3-2 | |
Egill Knutzen | 1ste ronde groep 3: 4de V van BEL de Bergendael: 1-3 V van SUI Duret: 0-3 W van SWE Granfelt: 3-2 W van EGY Boulad: 3-1 W van USA Heiss: 3-0 W van FRA Dulieux: 3-0 W van FRA Dexter: 3-2 V van TCH Vohryzek: 2-3 kwartfinale A: 6de V van FRA Pécheux: 2-3 V van BEL Debeur: 2-3 V van SUI Hauert: 2-3 W van POR da Silveira: 3-2 W van SWE Granfelt: 3-2 G van NED Weber: 3-3 W van CAN Tully: 3-2 W van HUN Dunay: 3-2 W van DEN Leidersdorff: 3-1 | ||
Johan Falkenberg | floret (m) | 1ste ronde groep 5: 4de G van HUN Hátszeghy V van FRA Lemoine: 3-5 G van GER Heim W van DEN Jacobsen: 5-1 W van SUI Rubli: 5-4 W van CHI Valdebenito: 5-0 2de ronde groep 2: 4de V van ITA Gaudini: 2-5 G van HUN Hátszeghy G van AUT Losert W van SWE Tinghdahl: 5-2 W van SUI von Meiss: 5-3 kwartfinale A: 5de V van ITA Gaudini: 0-5 V van FRA Gardère: 1-5 V van GER Eisenecker: 2-5 V van HUN Bay: 3-5 G van ARG Larraz | |
Jens Frølich | 1ste ronde groep 6: 4de V van USA Levis: 4-5 V van EGY Abdin: 3-5 W van HUN Bay: 5-3 W van BRA Alessandri: 5-4 W van CAN Dalton: 5-1 V van ARG Valenzuela: 4-5 2de ronde groep 5: 4de V van FRA Gardère: 2-5 V van BEL Bru: 1-5 V van ITA Guaragne: 3-5 W van USA Alessandroni: 5-4 W van GRE Manolesos: 5-4 kwartfinale C: 5de V van GER Casmir: 3-5 V van ITA Guaragna: 0-5 V van HUN Hátszeghy: 3-5 W van BEL de Bourguignon: 5-4 V van TCH Jesenský: 4-5 | ||
Nils Jørgensen | 1ste ronde groep 7: 7de V van BEL de Bourguignon: 2-5 V van ITA Bocchino: 3-5 V van SUI Fauconnet: 3-5 V van AUT Ritz: 3-5 V van DEN Schrøder: 4-5 G van BRA Dunham | ||
Nils Jørgensen Jens Frølich Johan Falkenberg Thorstein Guthe Egill Knutzen Trygve Opsahl |
floret team (m) | 1ste ronde groep 6: 3de V van Verenigde Staten: 4-12 V van Hongarije: 6-10 |
Schietsport
Zie Roeien op de Olympische Zomerspelen 1936 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Hakon Aasnæs | 50m geweer liggend (m) | 292 punten | |
Mauritz Amundsen | 292 punten | ||
Willy Røgeberg | 300 punten (OR) | ||
Mauritz Amundsen | 50m pistool (m) | 525 punten: (89-87-92-86-84-87) | |
Hakon Aasnæs | 25m snelvuurpistool (m) | 29 punten: (18-6-5-2) |
Schoonspringen
Zie Schoonspringen op de Olympische Zomerspelen 1936 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Sam Melberg | 10m toren (m) | 77,76 punten | |
Inger Nordbø | 3m plank (v) | 65,94 punten | |
Tullik Helsing | 10m toren (v) | 28,40 punten | |
Inger Nordbø | 28,62 punten |
Voetbal
Zie Voetbal op de Olympische Zomerspelen 1936 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Arne Brustad Nils Eriksen Odd Frantzen Sverre Hansen Rolf Holmberg Øivind Holmsen Fredrik Horn Magnar Isaksen Henry Johansen Jørgen Juve Reidar Kvammen Alf Martinsen Magdalon Monsen Frithjof Ulleberg |
mannen | 1ste ronde: W van Turkije: 4-0 kwartfinale: W van Duitsland: 2-0 halve finale: V van Italië: 1-2 bronzen finale: W van Polen: 3-2 |
Wielersport
Zie Wielersport op de Olympische Zomerspelen 1936 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Baan | |||
Haakon Sandtorp | sprint (m) | 1ste ronde: V van SUI Wägelin herkansingen: W van CHI Riquelme 2de ronde: V van GER Merkens | |
Harry Haraldsen | tijdrit (m) | 1.16,8 | |
Weg | |||
Leif Ekås | wegwedstrijd (m) | niet gestart |
Worstelen
Zie Worstelen op de Olympische Zomerspelen 1936 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Grieks-Romeins | |||
Ivar Stokke | -56kg (m) | 1ste ronde: V van SWE Svensson 2de ronde: W van POL Rokita 3de ronde: V van HUN Lőrincz: 0-3 | |
Arild Dahl | -66kg (m) | 1ste ronde: V van EST Väli 2de ronde: W van POL Szajewski: 3-0 3de ronde: W van DEN Mayer 4de ronde: V van SWE Olofsson | |
Olaf Knudsen | -87kg (m) | 1ste ronde: W van TCH Mrášek 2de ronde: V van ITA Silvestri 3de ronde: W van FIN Westerlund 4de ronde: V van SWE Cadier |
Zeilen
Zie Zeilen op de Olympische Zomerspelen 1936 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Thor Thorvaldsen | Eenmans Olympiajol | 93 punten: (16-DSQ-17-1-9-2-18) | |
Oivind Christensen Sigurd Herbern |
star | 44 punten: (5-10-7-6-4-6-9) | |
Karsten Konow Fredrik Meyer Vaadjuv Nyqvist Alf Tveten |
6m klasse (m) | 66 punten: (DSQ-1-4-2-3-1-1) | |
John Ditlev-Simonsen Tit Ditlev-Simonsen Magnus Konow Lauritz Schmidt Hans Struksnæs Jacob Tullin Thams Nordahl Wallem |
8m klasse (m) | 53 punten: (3-1-2-6-5-4-3) |