Rusland op de Olympische Winterspelen 2014
Rusland op de Olympische Spelen | ||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Land | Rusland | |||||||||||||||||||||
IOC-landcode | RUS | |||||||||||||||||||||
NOC | Russisch Olympisch Comité (ru) externe link | |||||||||||||||||||||
Olympische Winterspelen 2014 in Sotsji | ||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Rusland op de Zomerspelen | ||||||||||||||||||||||
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 | ||||||||||||||||||||||
Rusland op de Winterspelen | ||||||||||||||||||||||
1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 | ||||||||||||||||||||||
Andere gerelateerde deelnames | ||||||||||||||||||||||
Sovjet-Unie (1952–1988) Gezamenlijk team op de OS (1992) Olympische atleten uit Rusland (2018) Russische ploeg op de OS (2020) | ||||||||||||||||||||||
|
Rusland was organisator van de Olympische Winterspelen 2014 in Sotsji. Het waren voor de Russen met 33 medailles de meest succesvolle winterspelen ooit. Het land stond bovenaan in het medailleklassement.
Op 18 juli 2016 is een rapport verschenen met de uitkomst van een onafhankelijk onderzoek dat sinds mei 2016 in opdracht van het wereldantidopingagentschap (WADA) is uitgevoerd. Volgens het rapport is het bewezen dat de Russische staat in de periode 2010-2014 een grootschalig dopingprogramma heeft ondersteund. Tientallen Russische atleten kregen doping toegediend en hun positieve testen werden via een ingenieus systeem verdoezeld. Meerdere bronnen bevestigen dit aan de onderzoekscommissie. Het Russisch Ministerie van Sport regisseerde, controleerde en overzag de manipulatie.
Medailleoverzicht
Deelnemers en resultaten
(m) = mannen, (v) = vrouwen
Alpineskiën
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Alexander Glebov | Afdaling (m) | 2.08,96 (+2,73) | |
Super G (m) | niet gefinisht | ||
Aleksandr Chorosjilov | Combinatie (m) | afdaling: 1.56,03 (24e) slalom: 1.02,43 (33e) totaal: 2.58,46 (+13,26) | |
Slalom (m) | 1e run: 48,71 (19e) 2e run: 55,52 (10e) totaal: 1.44,23 (+2,39) | ||
Sergei Maytakov | Reuzenslalom (m) | 1e run: 1.23,75 (28e) 2e run: 1.25,92 (29e) totaal: 2.49,67 (+4,38) | |
Slalom (m) | 1e run: niet gefinisht | ||
Vladislav Novikov | Reuzenslalom (m) | 1e run: 1.25,68 (37e) 2e run: 1.26,97 (37e) totaal: 2.52,65 (+7,36) | |
Pavel Trikhichev | Combinatie (m) | afdaling: 1.56,65 (31e) slalom: 56,64 (28e) totaal: 2.53,29 (+8,09) | |
Reuzenslalom (m) | 1e run: niet gefinisht | ||
Slalom (m) | 1e run: 51,63 (41e) 2e run: 1.08,16 (38e) totaal: 1.59,79 (+17,95) | ||
Super G (m) | 1.20,62 (+2,48) | ||
Stepan Zuev | Reuzenslalom (m) | 1e run: 1.24,90 (34e) 2e run: niet gefinisht | |
Slalom (m) | 1e run: niet gefinisht | ||
Super G (m) | 1.21,54 (+3,40) | ||
Ksenia Alopina | Slalom (v) | 1.51,74 | |
Maria Bedareva | Afdaling (v) | 1.45,29 | |
Reuzenslalom (v) | |||
Super G (v) | |||
Elena Yakovishina | Combinatie (v) | 2.38,88 | |
Afdaling (v) | 1.44,45 | ||
Super G (v) | 1.29,38 |
Biatlon
- Mannen
- Vrouwen
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Jekaterina Glazyrina | Individueel | ||
Olga Podtsjoefarova | Individueel | ||
Jana Romanova | Individueel | ||
Sprint | |||
Achtervolging | |||
Jekaterina Sjoemilova | Sprint | ||
Achtervolging | |||
Olga Viloechina | Sprint | ||
Achtervolging | |||
Massastart | |||
Olga Zajtseva | Individueel | ||
Sprint | |||
Achtervolging | |||
Massastart | |||
Jana Romanova Olga Zajtseva Jekaterina Sjoemilova Olga Viloechina |
Estafette |
- Gemengd
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Olga Zajtseva Olga Viloechina Jevgeni Garanitsjev Anton Sjipoelin |
Gemengde estafette |
Bobsleeën
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Aleksandr Zoebkov Aleksej Vojevoda |
Tweemans (m) | 3.45,39 | |
Alexander Kasjanov Maxim Belugin |
3.46,05 | ||
Aleksandr Zoebkov Alexey Negodaylo Dmitry Trunenkov Aleksej Vojevoda |
Viermans (m) | 3.40,60 | |
Alexander Kasjanov Ilvir Huzin Maxim Belugin Aleksei Pushkarev |
3.41,02 | ||
Nikita Zakharov Petr Moiseev Nikolay Khrenkov Maxim Mokrousov |
3.43,06 | ||
Olga Stoelneva Liudmila Udobkina |
Tweemans (v) | 9e | Totaal: 3.53,46 (+2,85) 1e run: 58,03 (8e) 2e run: 58,24 (7e) 3e run: 58,45 (9e) 4e run: 58,74 (12e) |
Nadezhda Sergeeva Nadezhda Paleeva |
16e | Totaal: 3.55,86 (+5,25) 1e run: 58,80 (16e) 2e run: 58,69 (16e) 3e run: 59,27 (16e) 4e run: 59,10 (17e) |
Curling
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Andrey Drozdov Aleksej Stukalski Petr Dron Evgeny Arkhipov Alexander Kozyrev |
Mannen | ||
Anna Sidorova Margarita Fomina Ekaterina Galkina Alexandra Saitova Nkeiruka Ezekh |
Vrouwen |
Freestyleskiën
- Mannen
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Ilja Boerov | Aerials | 16e | kwalificatie 1: 10e; 105,88 ptn kwalificatie 2: 10e; 86,73 ptn |
Pavel Krotov | 10e | kwalificatie 1: 9e; 106,33 ptn kwalificatie 2: 3e; 115,05 ptn finale 1: 10e; 96,46 ptn | |
Timofej Slivets | 13e | kwalificatie 1: 15e; 87,33 ptn kwalificatie 2: 7e; 108,41 ptn | |
Pavel Nabokich | Halfpipe | ||
Aleksej Pavlenko | Moguls | ||
Aleksandr Smysjljajev | |||
Andrej Volkov | |||
Sergej Volkov | |||
Jegor Korotkov | Skicross | ||
Sergej Mozjajev | |||
Pavel Korpatsjev | Slopestyle |
- Vrouwen
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Veronika Korsoenova | Aerials | ||
Aleksandra Orlova | |||
Assoli Slivets | |||
Jelizaveta Tsjesnokova | Halfpipe | ||
Natalja Makagonova | |||
Jelena Moeratova | Moguls | ||
Marika Pertachia | |||
Regina Rachimova | |||
Jekaterina Stoljarova | |||
Anastasia Tsjirtcova | Skicross | ||
Joelia Livinskaja | |||
Anna Mirtova | Slopestyle |
Kunstrijden
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Jevgeni Pljoesjtsjenko | Mannen | - | trok zich om medische redenen terug |
Joelia Lipnitskaja | Vrouwen | 5e | 200.57 (korte kür: 65.23, vrije kür: 135.34) |
Adelina Sotnikova | 224.59 (korte kür: 74.64, vrije kür: 149.95) | ||
Vera Bazarova Joeri Larionov |
Paren | 6e | 199.60 (korte kür: 69.66, vrije kür: 129.94) |
Ksenia Stolbova Fjodor Klimov |
218.68 (korte kür: 75.21, vrije kür: 143.47) | ||
Tatjana Volosozjar Maksim Trankov |
236.86 (korte kür: 84.17, vrije kür: 152.69) | ||
Jekaterina Bobrova Dmitri Solovjov |
IJsdansen | 5e | 172.92 (korte kür: 69.97, vrije kür: 102.95) |
Jelena Ilinych Nikita Katsalapov |
183.48 (korte kür: 73.04, vrije kür: 110.44) | ||
Viktoria Sinitsina Roeslan Zjigansjin |
16e | 140.66 (korte kür: 58.01, vrije kür: 82.65) | |
Jevgeni Pljoesjtsjenko Joelia Lipnitskaja Tatjana Volosozjar / Maksim Trankov Ksenia Stolbova / Fjodor Klimov Jekaterina Bobrova / Dmitri Solovjov Jelena Ilinych / Nikita Katsalapov |
Team | 75 punten mannen - korte kür: 9 ptn. (91.39), vrije kür: 10 ptn. (168.20) vrouwen - korte kür: 10 ptn. (72.90), vrije kür: 10 ptn. (141.51) paren - korte kür: 10 ptn. (83.79), vrije kür: 10 ptn. (135.09) ijsdansen - korte kür: 8 ptn. (70.27), vrije kür: 8 ptn. (103.48) |
Langlaufen
- Mannen
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Jevgeni Belov | 15 km klassiek | ||
30 km skiatlon | |||
Aleksandr Bessmertnych | 15 km klassiek | ||
Ilja Tsjernoesov | 30 km skiatlon | ||
50 km vrije stijl | |||
Anton Gafarov | Sprint | ||
Konstantin Glavatskich | 50 km vrije stijl | ||
Dmitri Japarov | 15 km klassiek | ||
Nikita Krjoekov | Sprint | ||
Aleksandr Legkov | 30 km skiatlon | ||
50 km vrije stijl | |||
Aleksej Petoechov | Sprint | ||
Sergej Oestjoegov | Sprint | ||
Stanislav Volzjentsev | 15 km klassiek | ||
Maksim Vylegsjanin | 30 km skiatlon | ||
50 km vrije stijl | |||
Maksim Vylegsjanin Nikita Krjoekov |
Teamsprint | ||
Dmitri Japarov Aleksandr Bessmertnych Aleksandr Legkov Maksim Vylegsjanin |
Estafette |
- Vrouwen
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Anastasia Dotsenko | Sprint | ||
Joelia Ivanova | 10 km klassiek | ||
30 km vrije stijl | |||
Irina Chazova | Sprint | ||
15 km skiatlon | |||
30 km vrije stijl | |||
Olga Koezjoekova | 10 km klassiek | ||
15 km skiatlon | |||
Natalja Matvejeva | Sprint | ||
Jevgenia Sjapovalova | Sprint | ||
Joelia Tsjekaleva | 10 km klassiek | ||
15 km skiatlon | |||
30 km vrije stijl | |||
Natalja Zjoekova | 10 km klassiek | ||
15 km skiatlon | |||
30 km vrije stijl | |||
Anastasia Dotsenko Joelia Ivanova |
Teamsprint | ||
Joelia Ivanova Olga Koezjoekova Natalja Zjoekova Joelia Tsjekaleva |
Estafette |
Noordse combinatie
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Evgeniy Klimov | Gundersen normale schans | schansspringen: 99,0 m - 124,7 p (3e; +0.27) langlaufen: 28.04,0 (45e) | |
Ivan Panin | Gundersen grote schans | schansspringen: 114,5 m - 89,5 p (43e; +2.38) langlaufen: 24.45,8 (42e) | |
Evgeniy Klimov Niyaz Nabeev Ivan Panin Ernest Yahin |
Landenwedstrijd |
Rodelen
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Albert Demchenko | Mannen | ||
Semjon Pavlitsjenko | |||
Aleksander Peretyagin | |||
Ekaterina Baturina | Vrouwen | ||
Tatjana Ivanova | |||
Natalja Khoreva | |||
Vladislav Antonov Alexander Denisyev |
Dubbels | ||
Vladislav Joezjakov Vladimir Makhnutin |
|||
Tjatjana Ivanova Albert Demchenko Vladislav Antonov / Alexander Denisyev |
Estafette |
Schaatsen
- Mannen
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Igor Bogolyubsky | 1000 m | 39e | 1.12,85 (+4,46) |
Denis Koval | 500 m | ||
Artyom Kuznetcov | 500 m | ||
Dmitri Lobkov | 500 m | ||
1000 m | 27e | 1.10,65 (+2,26) | |
Aleksandr Roemjantsev | 5000 m | ||
Yevgeny Seryayev | 10.000 m | 9e | 13.28,61 (+44,16) |
Ivan Skobrev | 1500 m | ||
5000 m | |||
Aleksey Suvorov | 1500 m | ||
Aleksej Jesin | 500 m | ||
1000 m | 18e | 1.09,93 (+1,54) | |
1500 m | |||
Denis Joeskov | 1000 m | 17e | 1.09,81 (+1,42) |
1500 m | |||
5000 m | |||
Aleksandr Roemjantsev Ivan Skobrev Aleksej Jesin Denis Joeskov |
Ploegenachtervolging | 6e | KF: 3.44,22 (verloor van Zuid-Korea) D-finale: 3.49,85 (verloor van Noorwegen) |
- Vrouwen
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Anna Tsjernova | 5000 m | 9e | 7.08,71 (+17,17) |
Olga Fatkoelina | 500 m | ||
1000 m | |||
1500 m | |||
Angelina Golikova | 500 m | ||
Olga Graf | 3000 m | ||
5000 m | 4e | 6.55,77 (+4,23) | |
Jekaterina Lobysjeva | 500 m | ||
1000 m | |||
1500 m | |||
Jekaterina Malysjeva | 500 m | ||
Jekaterina Sjichova | 1000 m | ||
1500 m | |||
3000 m | |||
Joelia Skokova | 1000 m | ||
1500 m | |||
3000 m | |||
Olga Graf Jekaterina Lobysjeva Jekaterina Sjichova Joelia Skokova |
Ploegenachtervolging | KF: 3.01,53 (won van Canada) HF: 3.02,09 (verloor van Polen) B-finale: 2.59,73 (won van Japan) |
Schansspringen
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Ilmir Hazetdinov | Normale schans (m) | 36e | kwalificatie: 18e; 113,7 ptn (96,0 m) finale: 114,8 ptn (94,0 m) |
Grote schans (m) | |||
Denis Kornilov | Normale schans (m) | 48e | kwalificatie: 24e; 109,6 ptn (92,0 m) finale: 103,2 ptn (89,0 m) |
Grote schans (m) | |||
Mikhail Maksimotsjkin | Normale schans (m) | 30e | kwalificatie: 29e; 107,2 ptn (91,0 m) finale: 227,9 ptn (104,0 m en 90,5 m) |
Aleksej Romasjov | Normale schans (m) | 44e | kwalificatie: 39e; 102,6 ptn (90,5 m) finale: 109,0 ptn (92,0 m) |
Grote schans (m) | |||
Dmitri Vasiljev | Grote schans (m) | ||
Ilmir Hazetdinov Denis Kornilov Aleksej Romasjov Dmitri Vasiljev |
Team | ||
Irina Avvakumova | Normale schans (v) |
Shorttrack
- Mannen
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Viktor An | 500 m | ||
1000 m | |||
1500 m | |||
Semjon Jelistratov | 500 m | ||
1000 m | |||
1500 m | |||
Vladimir Grigorev | 500 m | ||
1000 m | |||
Viktor An Semjon Jelistratov Vladimir Grigorev Roeslan Zacharov |
Relay |
- Vrouwen
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Olga Beljakova | 1000 m | ||
1500 m | |||
Tatjana Borodoelina | 500 m | ||
1000 m | |||
1500 m | |||
Sofia Prosvirnova | 500 m | ||
1000 m | |||
Valerija Potjomkina | 500 m | ||
1500 m | |||
Olga Beljakova Tatjana Borodoelina Sofia Prosvirnova Valerija Potjomkina |
Relay |
Skeleton
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Sergej Tsjoedinov | Mannen | 5e | 3.47,59 (56,98 / 57,04 / 56,86 / 56,71) |
Nikita Tregoebov | 6e | 3.47,62 (57,44 / 56,96 / 56,57 / 56,65) | |
Aleksandr Tretjakov | 3.44,29 (55,95 / 56,04 / 56,28 / 56,02) | ||
Jelena Nikitina | Vrouwen | 3.54,30 (58,48 / 58,96 / 58,33 / 58,53) | |
Maria Orlova | 6e | 3.54,72 (58,97 / 59,02 / 58,30 / 58,43) | |
Olga Potylitsina | 5e | 3.54,40 (59,00 / 58,75 / 58,13 / 58,52) |
Snowboarden
- Mannen
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Stanislav Detkov | Parallelreuzenslalom | ||
Parallelslalom | |||
Valeri Kolegov | Parallelreuzenslalom | ||
Parallelslalom | |||
Andrej Sobelov | Parallelreuzenslalom | ||
Parallelslalom | |||
Vic Wild | Parallelreuzenslalom | ||
Parallelslalom | |||
Nikita Avtanejev | Halfpipe | 63,75 | |
Pavel Charitonov | 58,75 | ||
Sergej Tarasov | 39,50 | ||
Aleksej Sobolev | Slopestyle | 57,50 | |
Andrej Boldikov | Snowboardcross | ||
Anton Koprivitsa | |||
Nikolaj Oljoenin |
- Vrouwen
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Jekaterina Iljoechina | Parallelreuzenslalom | ||
Parallelslalom | |||
Jekaterina Toedegesjeva | Parallelreuzenslalom | ||
Parallelslalom | |||
Natalja Soboleva | Parallelreuzenslalom | ||
Parallelslalom | |||
Alena Zavarzina | Parallelreuzenslalom | ||
Parallelslalom |
IJshockey
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Semjon Varlamov Aleksandr Jerjomenko Sergej Bobrovski Ilja Nikoelin Nikita Nikitin Vjatsjeslav Vojnov Fjodor Tjoetin Aleksej Jemelin Anton Belov Andrej Markov Jevgeni Medvedev Aleksandr Ovetsjkin Viktor Tichonov Jevgeni Malkin Pavel Datsjoek Aleksandr Svitov Aleksandr Popov Aleksej Teresjtsjenko Aleksandr Sjomin Nikolaj Koeljomin Artjom Anisimov Valeri Nitsjoesjkin Aleksandr Radoelov Ilja Kovaltsjoek Vladimir Tarasenko |
Mannen | ||
Anna Proegova Joelia Leskina Anna Vinogradova Angelina Gontsjarenko Aljona Chomitsj Anna Sjtsjoekina Svetlana Tkatsjova Aleksandra Kapoestina Anna Sjibanova Inna Djoebanok Ieja Gavrilova Aleksandra Vafina Yekaterina Smolentseva Olga Sosina Tatyana Burina Jekaterina Lebedeva Anna Sjochina Galina Skiba Jekaterina Pasjkevitsj Jekaterina Smolina Jelena Dergatsjova |
Vrouwen |