EM i padling 2022
EM i padling 2022 | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Idrettsgren | Padling | ||
Arrangør | European Canoe Association | ||
Vertsby | München | ||
Vertsland | Tyskland | ||
Arena(er) | München | ||
Dato | 18. – 21. august 2022 | ||
Utgavenummer | 32 | ||
Deltakere | 455 |
EM i padling 2022 ble arrangert i München i Tyskland fra 18. til 21. august 2022.
Mesterskapet er en del av Europamesterskapet 2022.[1]
Medaljevinnere
Menn
Øvelse | Gull | Tid | Sølv | Tid | Bronse | Tid |
---|---|---|---|---|---|---|
C-1 200 m | Henrikas Žustautas Litauen |
39.832 | Pablo Graña Spania |
39.894 | Oleksii Koliadych Polen |
40.166 |
C-1 500 m | Martin Fuksa Tsjekkia |
1:47.183 | Serghei Tarnovschi Moldova |
1:48.160 | Cătălin Chirilă Romania |
1:48.364 |
C-1 1000 m | Cătălin Chirilă Romania |
3:49.681 | Martin Fuksa Tsjekkia |
3:50.032 | Carlo Tacchini Italia |
3:51.637 |
C-1 5000 m | Sebastian Brendel Tyskland |
22:50.803 | Balázs Adolf Ungarn |
22:52.684 | Carlo Tacchini Italia |
23:13.346 |
C-2 200 m | Polen Aleksander Kitewski Arsen Śliwiński |
36.919 | Spania Antoni Segura Alfonso Benavides Litauen Henrikas Žustautas Vadim Korobov |
37.592 | ikke utdelt | |
C-2 500 m | Spania Joan Antoni Moreno Adrian Sieiro |
1:44.822 | Polen Wiktor Głazunow Tomasz Barniak |
1:45.499 | Tyskland Sebastian Brendel Tim Hecker |
1:45.510 |
C-2 1000 m | Tyskland Sebastian Brendel Tim Hecker |
3:32.896 | Italia Nicolae Craciun Daniele Santini |
3:34.317 | Ungarn Balázs Adolf Dániel Fejes |
3:34.585 |
K-1 200 m | Kevin Santos Portugal |
36.975 | Roberts Akmens Latvia |
37.028 | Petter Menning Sverige |
37.055 |
K-1 500 m | Jacob Schopf Tyskland |
1:38.012 | Ádám Varga Ungarn |
1:38.237 | Fernando Pimenta Portugal |
1:38.803 |
K-1 1000 m | Bálint Kopasz Ungarn |
3:29.898 | Fernando Pimenta Portugal |
3:31.964 | Artuur Peters Belgia |
3:32.401 |
K-1 5000 m | Fernando Pimenta Portugal |
20:14.447 | Walter Bouzán Spania |
20:17.659 | Rafał Rosolski Polen |
20:44.717 |
K-2 200 m | Italia Manfredi Rizza Andrea Di Liberto |
31.662 | Polen Jakub Stepun Bartosz Grabowski |
31.673 | Litauen Artūras Seja Ignas Navakauskas |
31.678 |
K-2 500 m | Ungarn Bence Nádas Bálint Kopasz |
1:31.141 | Tyskland Felix Frank Moritz Florstedt |
1:31.434 | Litauen Mindaugas Maldonis Andrej Olijnik |
1:32.210 |
K-2 1000 m | Tyskland Martin Hiller Tamás Grossmann |
3:13.812 | Spania Francisco Cubelos Iñigo Peña |
3:14.505 | Italia Samuele Burgo Andrea Schera |
3:15.062 |
K-4 500 m | Tyskland Max Rendschmidt Tom Liebscher Jacob Schopf Max Lemke |
1:20.282 | Slovakia Samuel Baláž Denis Myšák Csaba Zalka Adam Botek |
1:20.877 | Frankrike Guillaume Burger Maxime Beaumont Quilian Koch Guillaume Le Floch |
1:20.902 |
K-4 1000 m | Tyskland Tobias-Pascal Schultz Tom Liebscher Martin Hiller Felix Frank |
2:53.174 | Spania Francisco Cubelos Roi Rodríguez Pedro Vázquez Iñigo Peña |
2:53.627 | Ungarn Mark Mizser Kornél Béké Csaba Erdőssy Tamás Erdélyi |
2:55.748 |
Kvinner
Øvelse | Gull | Tid | Sølv | Tid | Bronse | Tid |
---|---|---|---|---|---|---|
C-1 200 m | Antía Jácome Spania |
48.642 | Liudmyla Luzan Ukraina |
49.271 | Vanesa Tot Kroatia |
49.489 |
C-1 500 m | María Corbera Spania |
2:03.586 | Liudmyla Luzan Ukraina |
2:05.096 | Vanesa Tot Kroatia |
2:06.682 |
C-1 5000 m | María Corbera Spania |
25:46.953 | Annika Loske Tyskland |
26:42.746 | Liudmyla Babak Ukraina |
26:48.788 |
C-2 200 m | Ungarn Giada Bragato Bianka Nagy |
44.066 | Spania Antía Jácome María Corbera |
44.118 | Tyskland Lisa Jahn Sophie Koch |
44.879 |
C-2 500 m | Ukraina Liudmyla Luzan Anastasiia Chetverikova |
1:57.672 | Ungarn Giada Bragato Bianka Nagy |
1:58.924 | Polen Sylvia Szczerbinska Julia Walczak |
1:59.572 |
K-1 200 m | Emma Jørgensen Danmark |
39.848 | Anja Ostemann Slovenia |
40.061 | Marta Walczykiewicz Polen |
40.134 |
K-1 500 m | Anna Puławska Polen |
1:53.881 | Eszter Rendessy Ungarn |
1:54.981 | Emma Jørgensen Danmark |
1:55.206 |
K-1 1000 m | Noemi Pupp Ungarn |
4:00.276 | Justyna Iskrzycka Polen |
4:00.542 | Isabel Contreras Spania |
4:01.419 |
K-1 5000 m | Emese Kőhalmi Ungarn |
22:54.862 | Susanna Cicali Italia |
22:55.712 | Eva Barrios Spania |
22:55.775 |
K-2 200 m | Ungarn Blanka Kiss Anna Lucz |
37.352 | Polen Katarzyna Kołodziejczyk Dominika Putto |
37.568 | Tyskland Jule Hake Paulina Paszek |
38.690 |
K-2 500 m | Polen Karolina Naja Anna Pulawska |
1:41.418 | Belgia Hermien Peters Lize Broekx |
1:42.230 | Tyskland Paulina Paszek Jule Hake |
1:42.702 |
K-2 1000 m | Ungarn Emese Kőhalmi Eszter Rendessy |
3:33.942 | Polen Justyna Iskrzycka Katarzyna Kołodziejczyk |
3:34.606 | Spania Laia Pèlachs Begoña Lazkano |
3:36.942 |
K-4 500 m | Polen Karolina Naja Anna Puławska Adrianna Kakol Dominika Putto |
1:35.251 | Danmark Frederikke Matthiesen Sara Milthers Pernille Knudsen Bolette Iversen |
1:37.709 | Ungarn Blanka Kiss Anna Lucz Zsóka Csikós Alida Dóra Gazsó |
1:37.752 |
Referanser
- ^ «NINE SPORTS UNDER ONE UMBRELLA». Arkivert fra originalen 6. desember 2021. Besøkt 24. desember 2021.
Eksterne lenker
- (en) 2022 European Championships in Canoe Sprint – kategori av bilder, video eller lyd på Commons