Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce 2019
Drużynowe Mistrzostwa Europy 2019 | |||
---|---|---|---|
Liga | Gospodarz | Zwycięzca | |
Superliga | Bydgoszcz | Polska | |
I liga | Sandnes | Portugalia | |
II liga | Varaždin | Estonia | |
III liga | Skopje | Islandia |
8. Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce – zawody lekkoatletyczne, które odbyły się w sierpniu 2019 roku. Reprezentacje rywalizowały w superlidze, I lidze, II lidze oraz III lidze. Gospodarzem superligi drużynowych mistrzostw Europy była Bydgoszcz[1][2], zawody I ligi odbyły się w Sandnes[3], II ligi w Varaždin[4], a III ligi w Skopje[5]. Mistrzostwo, po raz pierwszy, zdobyła reprezentacja Polski[6].
Superliga
Uczestnicy
W zawodach superligi wystartowało 12 najsilniejszych lekkoatletycznych reprezentacji z Europy w tym trzy – Finlandia, Szwajcaria i Finlandia – które awansowały w 2017 roku z I ligi drużynowych mistrzostw Europy.
Czechy | Polska |
Finlandia | Szwajcaria |
Francja | Szwecja |
Grecja | Ukraina |
Hiszpania | Wielka Brytania |
Niemcy | Włochy |
Rezultaty
SB – najlepszy wynik w sezonie | CR – rekord drużynowych mistrzostw Europy | NR – rekord kraju |
WL – najlepszy wynik na świecie w sezonie 2019 | EL – najlepszy wynik w Europie w sezonie 2019 |
Mężczyźni
Konkurencja | 1. miejsce | Rezultat | 2. miejsce | Rezultat | 3. miejsce | Rezultat |
Bieg na 100 m | Jimmy Vicaut | 10,35 | Marcell Jacobs | 10,39 | Michael Pohl | 10,55 |
Bieg na 200 m | Richard Kilty | 20,66 | Eseosa Desalu | 20,69 | Mouhamadou Fall | 20,70 |
Bieg na 400 m | Davide Re | 45,35 | Dwayne Cowan | 46,18 | Óscar Husillos | 46,36 |
Bieg na 800 m | Adam Kszczot | 1:46,97 | Jamie Webb | 1:47,25 | Álvaro de Arriba | 1:47,48 |
Bieg na 1500 m | Marcin Lewandowski | 3:47,88 | Charlie Grice | 3:48,35 | Jakub Holuša | 3:49,18 |
Bieg na 3000 m | Adel Mechaal | 8:02,51 | Kalle Berglund | 8:02,79 PB | James West | 8:02,97 |
Bieg na 5000 m | Yemaneberhan Crippa | 13:43,30 | Julien Wanders | 13:45,31 | Hugo Hay | 13:58,20 |
Bieg na 110 m przez płotki | Orlando Ortega | 13,38 | Pascal Martinot-Lagarde | 13,46 | Gregor Traber | 13,54 |
Bieg na 400 m przez płotki | Patryk Dobek | 48,87 | Ludvy Vaillant | 48,98 SB | Luke Campbell | 49,24 SB |
Bieg na 3000 m z przeszkodami | Fernando Carro | 8:27,26 | Topi Raitanen | 8:27,68 | Krystian Zalewski | 8:29,12 SB |
Sztafeta 4 × 100 m | Wielka Brytania Dominic Ashwell Oliver Bromby Richard Kilty Harry Aikines-Aryeetey |
38,73 | Niemcy Steven Müller Marvin Schulte Roy Schmidt Michael Pohl |
38,88 | Ukraina Erik Kostrytsia Ołeksandr Sokołow Ihor Bodrow Serhij Smełyk |
39,02 |
Sztafeta 4 × 400 m | Włochy Edoardo Scotti Matteo Galvan Brayan Lopez Davide Re |
3:02,04 EL | Francja Mamadou Kassé Hanne Christopher Naliali Thomas Jordier Loïc Prévot |
3:02,08 SB | Polska Wiktor Suwara Rafał Omelko Łukasz Krawczuk Patryk Dobek |
3:02,56 SB |
Skok wzwyż | Miguel Ángel Sancho | 2,26 SB | Chris Baker | 2,22 | Stefano Sottile | 2,22 |
Skok o tyczce | Piotr Lisek | 5,81 | Melker Svärd Jacobsson | 5,71 | Renaud Lavillenie | 5,71 |
Skok w dal | Miltiadis Tendoglu | 8,30 | Eusebio Cáceres | 8,02 | Tomasz Jaszczuk | 8,00 |
Trójskok | Ben Williams | 17,14 PB | Simo Lipsanen | 16,76 | Benjamin Compaoré | 16,67 |
Pchnięcie kulą | Michał Haratyk | 21,83 CR | Tomáš Staněk | 20,65 | Frédéric Dagée | 20,03 |
Rzut dyskiem | Piotr Małachowski | 63,02 | Martin Wierig | 61,84 | Daniel Ståhl | 61,38 |
Rzut młotem | Wojciech Nowicki | 78,84 | Quentin Bigot | 76,70 | Mihail Anastasakis | 75,77 |
Rzut oszczepem | Julian Weber | 86,86 SB | Jakub Vadlejch | 79,88 | Marcin Krukowski | 79,54 |
Kobiety
Konkurencja | 1. miejsce | Rezultat | 2. miejsce | Rezultat | 3. miejsce | Rezultat |
Bieg na 100 m | Carolle Zahi | 11,31 | Daryll Neita | 11,33 | Ewa Swoboda | 11,35 |
Bieg na 200 m | Mujinga Kambundji | 22,72 SB | Jodie Williams | 22,89 | Jessica-Bianca Wessolly | 23,15 |
Bieg na 400 m | Justyna Święty-Ersetic | 51,23 | Léa Sprunger | 51,84 | Maria Benedicta Chigbolu | 52,19 |
Bieg na 800 m | Rénelle Lamote | 2:01,21 SB | Shelayna Oskan-Clarke | 2:01,45 | Christina Hering | 2:01,77 |
Bieg na 1500 m | Sofia Ennaoui | 4:08,37 | Caterina Granz | 4:08,52 | Kristiina Mäki | 4:09,12 SB |
Bieg na 3000 m | Yolanda Ngarambe | 9:07,67 | Marta Zenoni | 9:08,34 | Solange Pereira | 9:09,76 PB |
Bieg na 5000 m | Hanna Klein | 15:39,00 | Maitane Melero | 15:44,55 | Sarah Inglis | 15:45,23 |
Bieg na 100 m przez płotki | Luminosa Bogliolo | 12,87 | Cindy Roleder | 12,87 SB | Karolina Kołeczek | 12,88 |
Bieg na 400 m przez płotki | Zuzana Hejnová | 55,10 | Anna Ryżykowa | 55,61 | Joanna Linkiewicz | 55,67 |
Bieg na 3000 m z przeszkodami | Gesa Felicitas Krause | 9:36,67 | Irene Sánchez-Escribano | 9:39,24 | Rosie Clarke | 9:39,85 |
Sztafeta 4 × 100 m | Francja Carolle Zahi Orlann Ombissa-Dzangue Estelle Raffai Sarah Richard-Mingas |
43,09 | Szwajcaria Ajla Del Ponte Sarah Atcho Mujinga Kambundji Cornelia Halbheer |
43,11 | Wielka Brytania Kristal Awuah Alisha Rees Bianca Williams Rachel Miller |
43,46 |
Sztafeta 4 × 400 m | Polska Iga Baumgart-Witan Anna Kiełbasińska Małgorzata Hołub-Kowalik Justyna Święty-Ersetic |
3:24,81 EL | Wielka Brytania Emily Diamond Jodie Williams Zoey Clark Jessica Turner |
3:27,12 SB | Włochy Maria Benedicta Chigbolu Ayomide Folorunso Rebecca Borga Giancarla Trevisan |
3:27,32 SB |
Skok wzwyż | Julija Łewczenko | 1,97 | Erika Kinsey | 1,94 | Alessia Trost | 1,94 =SB |
Skok o tyczce | Katerina Stefanidi | 4,70 | Maryna Kyłypko | 4,56 SB | Angelica Bengtsson Ninon Guillon-Romarin |
4,46 |
Skok w dal | Malaika Mihambo | 7,11 | Abigail Irozuru | 6,75 SB | Éloyse Lesueur | 6,72 SB |
Trójskok | Paraskiewi Papachristu | 14,48 | Ana Peleteiro | 14,27 | Ottavia Cestonaro | 14,18 PB |
Pchnięcie kulą | Christina Schwanitz | 18,93 | Fanny Roos | 18,54 | Sophie McKinna | 17,94 |
Rzut dyskiem | Claudine Vita | 61,09 | Mélina Robert-Michon | 60,61 | Chrisula Anagnostopulu | 59,02 SB |
Rzut młotem | Alexandra Tavernier | 72,81 | Joanna Fiodorow | 72,13 | Iryna Kłymeć | 71,67 |
Rzut oszczepem | Alexie Alaïs | 63,46 PB | Maria Andrejczyk | 63,39 SB | Irena Šedivá | 61,32 PB |
Tabela punktów
Źródło[7].
Konkurencja | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100 metrów | M | 7 | 1 | 12 | 2 | 6 | 10 | 5 | 3 | 4 | 8 | 9 | 11 |
K | 7 | 4 | 12 | 6 | 9 | 5 | 10 | 1 | 2 | 3 | 11 | 8 | |
200 metrów | M | 8 | 2 | 10 | 4 | 6 | 7 | 1 | 3 | 5 | 9 | 12 | 11 |
K | 1 | 4 | 9 | 8 | 5 | 10 | 7 | 12 | 2 | 3 | 11 | 6 | |
400 metrów | M | 4 | 1 | 8 | 2 | 10 | 6 | 9 | 3 | 5 | 7 | 11 | 12 |
K | 8 | 1 | 9 | 3 | 2 | 4 | 12 | 11 | 5 | 6 | 7 | 10 | |
800 metrów | M | 5 | 2 | 6 | 3 | 10 | 9 | 12 | 4 | 8 | 1 | 11 | 7 |
K | 5 | 9 | 12 | 1 | 6 | 10 | 7 | 4 | 3 | 8 | 11 | 2 | |
1500 metrów | M | 10 | 3 | 8 | 2 | 0 | 7 | 12 | 5 | 9 | 4 | 11 | 6 |
K | 10 | 9 | 3 | 1 | 8 | 11 | 12 | 2 | 6 | 5 | 7 | 4 | |
3000 metrów | M | 6 | 1 | 4 | 2 | 12 | 8 | 3 | 7 | 11 | 5 | 10 | 9 |
K | 2 | 6 | 5 | 3 | 10 | 8 | 9 | 7 | 12 | 1 | 4 | 11 | |
5000 metrów | M | 7 | 2 | 10 | 6 | 9 | 0 | 4 | 11 | 8 | 3 | 5 | 12 |
K | 5 | 3 | 9 | 0 | 11 | 12 | 4 | 6 | 7 | 2 | 10 | 8 | |
3000 metrów z przeszkodami | M | 4 | 11 | 6 | 3 | 12 | 7 | 10 | 2 | 0 | 5 | 9 | 8 |
K | 5 | 9 | 7 | 2 | 11 | 12 | 8 | 6 | 3 | 1 | 10 | 4 | |
110 metrów przez płotki | M | 1 | 5 | 11 | 8 | 12 | 10 | 9 | 3 | 4 | 2 | 6 | 7 |
100 metrów przez płotki | K | 3 | 8 | 4 | 6 | 5 | 11 | 10 | 2 | 1 | 7 | 9 | 12 |
400 metrów przez płotki | M | 8 | 6 | 11 | 4 | 7 | 10 | 12 | 5 | 2 | 1 | 9 | 3 |
K | 12 | 2 | 6 | 1 | 3 | 4 | 10 | 8 | 5 | 11 | 7 | 9 | |
Sztafeta 4 × 100 metrów | M | 0 | 3 | 0 | 6 | 8 | 11 | 9 | 5 | 4 | 10 | 12 | 7 |
K | 5 | 3 | 12 | 2 | 8 | 9 | 6 | 11 | 1 | 4 | 10 | 7 | |
Sztafeta 4 × 400 metrów | M | 8 | 4 | 11 | 5 | 9 | 2 | 10 | 6 | 3 | 7 | 0 | 12 |
K | 4 | 1 | 7 | 5 | 6 | 8 | 12 | 3 | 2 | 9 | 11 | 10 | |
Skok wzwyż | M | 2 | 1 | 7 | 5 | 12 | 9 | 8 | 3 | 4 | 6 | 11 | 10 |
K | 3,5 | 0 | 5 | 7 | 3,5 | 9 | 8 | 6 | 11 | 12 | 2 | 10 | |
Skok o tyczce | M | 7 | 4,5 | 10 | 9 | 6 | 4,5 | 12 | 2 | 11 | 0 | 3 | 8 |
K | 7 | 4,5 | 9,5 | 12 | 2 | 0 | 3 | 6 | 9,5 | 11 | 4,5 | 8 | |
Skok w dal | M | 1 | 7 | 3 | 12 | 11 | 5 | 10 | 4 | 2 | 8 | 6 | 9 |
K | 3 | 8 | 10 | 7 | 9 | 12 | 2 | 4 | 6 | 1 | 11 | 5 | |
Trójskok | M | 2 | 11 | 10 | 7 | 4 | 6 | 8 | 1 | 9 | 3 | 12 | 5 |
K | 1 | 8 | 3 | 12 | 11 | 7 | 5 | 4 | 2 | 8 | 6 | 10 | |
Pchnięcie kulą | M | 11 | 2 | 10 | 3 | 4 | 9 | 12 | 1 | 5 | 6 | 8 | 7 |
K | 7 | 6 | 3 | 2 | 4 | 12 | 9 | 1 | 11 | 8 | 10 | 5 | |
Rzut dyskiem | M | 6 | 2 | 5 | 4 | 8 | 11 | 12 | 1 | 10 | 7 | 3 | 9 |
K | 4 | 8 | 11 | 10 | 2 | 12 | 9 | 1 | 3 | 6 | 5 | 7 | |
Rzut młotem | M | 2 | 8 | 11 | 10 | 9 | 6 | 12 | 1 | 4 | 7 | 3 | 5 |
K | 7 | 5 | 12 | 2 | 6 | 8 | 11 | 4 | 1 | 10 | 3 | 9 | |
Rzut oszczepem | M | 11 | 8 | 3 | 2 | 9 | 12 | 10 | 6 | 5 | 4 | 1 | 7 |
K | 10 | 7 | 12 | 8 | 9 | 4 | 11 | 2 | 3 | 5 | 1 | 6 | |
Kraj | |||||||||||||
Razem | 219,5 | 190 | 316,5 | 197 | 294,5 | 317,5 | 345 | 175 | 210,5 | 225 | 302,5 | 316 |
Klasyfikacja końcowa
Drużyny z pięciu ostatnich miejsc, w sezonie 2021 wystąpią w rywalizacji I ligi.
Poz. | Kraj | Punkty | Uwagi |
---|---|---|---|
1. | Polska | 345 | Złoty medal |
2. | Niemcy | 317,5 | Srebrny medal |
3. | Francja | 316,5 | Brązowy medal |
4. | Włochy | 316 | |
5. | Wielka Brytania | 302,5 | |
6. | Hiszpania | 294,5 | |
7. | Ukraina | 225 | |
8. | Czechy | 219,5 | Spadek do I ligi |
9. | Szwecja | 210,5 | |
10. | Grecja | 197 | |
11. | Finlandia | 190 | |
12. | Szwajcaria | 175 |
I liga
Uczestnicy
W zawodach I ligi startowało łącznie 11 zespołów, w tym dwa – Białoruś i Holandia – które spadły w 2017 roku z superligi drużynowych mistrzostw Europy oraz trzy – Litwa, Słowacja i Węgry – które awansowały z II ligi drużynowych mistrzostw Europy. Do zawodów z powodu zawieszenia nie przystąpiła zdegradowana z rozgrywek superligi w 2017 roku reprezentacja Rosji.
Belgia | Portugalia |
Białoruś | Rumunia |
Holandia | Słowacja |
Irlandia | Turcja |
Litwa | Węgry |
Norwegia |
Rezultaty
SB – najlepszy wynik w sezonie | CR – rekord drużynowych mistrzostw Europy | NR – rekord kraju |
WL – najlepszy wynik na świecie w sezonie 2019 | EL – najlepszy wynik w Europie w sezonie 2019 |
Mężczyźni
Konkurencja | 1. miejsce | Rezultat | 2. miejsce | Rezultat | 3. miejsce | Rezultat |
Bieg na 100 m | Carlos Nascimento | 10,64 | Hensley Paulina | 10,67 | Ján Volko | 10,75 |
Bieg na 200 m | Chris Garia | 20,85 | Ján Volko | 20,98 | Robin Vanderbemden | 21,08 |
Bieg na 400 m | Jonathan Sacoor | 46,43 | Christopher O'Donnell | 46,70 SB | Ricardo dos Santos | 46,74 SB |
Bieg na 800 m | Balázs Vindics | 1:49,62 | Mark English | 1:50,06 | Mehmet Çelik | 1:50,24 SB |
Bieg na 1500 m | Jakob Ingebrigtsen | 3:43,43 | Paulo Rosário | 3:45,18 | Simas Bertašius | 3:45,51 |
Bieg na 3000 m | Isaac Kimeli | 8:09,09 | Henrik Ingebrigtsen | 8:09,72 | Mike Foppen | 8:09,75 |
Bieg na 5000 m | Filip Ingebrigtsen | 13:37,09 | Aras Kaya | 13:53,95 SB | Nicolae Soare | 13:54,88 PB |
Bieg na 110 m przez płotki | Wital Parachońka | 13,73 | Michael Obasuyi | 13,76 | Valdó Szűcs | 13,92 |
Bieg na 400 m przez płotki | Yasmani Copello | 49,23 | Nick Smidt | 49,99 | Dylan Owusu | 50,91 |
Bieg na 3000 m z przeszkodami | Tom Erling Kårbø | 8:52,00 | André Pereira | 8:53,60 | Justinas Beržanskis | 8:53,86 |
Sztafeta 4 × 100 m | Turcja Kayhan Özer Jak Ali Harvey Emre Zafer Barnes Yiğitcan Hekimoğlu |
39,46 | Portugalia Frederico Curvelo Diogo Antunes Carlos Nascimento Delvis Santos |
39,79 | Belgia Gaylord Kuba Andreas Vranken Antoine Snyders Charles Niesen |
40,07 |
Sztafeta 4 × 400 m | Turcja Batuhan Altıntaş Yavuz Can İlyas Çanakçı Yasmani Copello |
Holandia Ramsey Angela Tony van Diepen Jochem Dobber Terrence Agard |
Irlandia Christopher O'Donnell Andrew Mellon Cathal Crosbie Cathal Crosbie |
3:08,83 | ||
Skok wzwyż | Alperen Acet | 2,21 | Dzmitryj Nabokau | 2,18 | Matúš Bubeník | 2,18 |
Skok o tyczce | Sondre Guttormsen | 5,51 | Ben Broeders | 5,46 | Ersu Şaşma | 5,41 |
Skok w dal | Tomáš Veszelka | 7,79 PB | Uładzisłau Bułakchau | 7,78 SB | Ingar Kiplesund | 7,76 |
Trójskok | Pedro Pablo Pichardo | 16,98 | Răzvan Cristian Grecu | 16,82 | Tomáš Veszelka | 16,51 |
Pchnięcie kulą | Denzel Comenentia | 20,61 | Alaksiej Niczypar | 19,90 | Marcus Thomsen | 19,62 |
Rzut dyskiem | Ola Stunes Isene | 64,80 | Philip Milanov | 64,73 SB | Alin Alexandru Firfirică | 62,50 |
Rzut młotem | Bence Halász | 75,36 | Eivind Henriksen | 74,55 | Hleb Dudarau | 73,58 |
Rzut oszczepem | Edis Matusevičius | 82,35 | Paweł Miałeszka | 77,94 | Norbert Rivasz-Tóth | 77,04 |
Kobiety
Konkurencja | 1. miejsce | Rezultat | 2. miejsce | Rezultat | 3. miejsce | Rezultat |
Bieg na 100 m | Marije van Hunenstijn | 11,63 | Lorène Bazolo | 11,75 | Ciara Neville | 11,82 |
Bieg na 200 m | Lorène Bazolo | 23,78 | Kryscina Cimanouska | 23,81 | Imke Vervaet | 23,90 |
Bieg na 400 m | Lisanne de Witte | 52,05 | Modesta Morauskaitė | 52,43 | Cátia Azevedo | 52,44 |
Bieg na 800 m | Hedda Hynne | 2:04,94 | Renée Eykens | 2:05,24 | Claudia Bobocea | 2:05,60 |
Bieg na 1500 m | Darja Barysiewicz | 4:50,60 | Claudia Bobocea | 4:51,05 | Britt Ummels | 4:51,40 |
Bieg na 3000 m | Karoline Bjerkeli Grøvdal | 9:45,20 | Maureen Koster | 9:46,29 | Mariana Machado | 9:49,98 |
Bieg na 5000 m | Roxana Bârcă | 15:59,66 SB | Mariana Machado | 16:01,14 EU20L | Fionnuala McCormack | 16:02,78 |
Bieg na 100 m przez płotki | Nadine Visser | 12,98 | Elwira Hierman | 13,15 | Luca Kozák | 13,20 |
Bieg na 400 m przez płotki | Amalie Iuel | 55,80 | Femke Bol | 56,97 | Paulien Couckuyt | 56,99 |
Bieg na 3000 m z przeszkodami | Viktória Gyürkés | 9:53,48 | Irene van der Reijken | 9:56,35 | Claudia Prisecaru | 9:56,52 |
Sztafeta 4 × 100 m | Belgia Élise Mehuys Rani Rosius Imke Vervaet Manon Depuydt |
44,53 SB | Węgry Anasztázia Nguyen Klaudia Sorok Éva Kaptur Luca Kozák |
44,73 SB | Portugalia Sofia Duarte Lorène Bazolo Olimpia Barbosa Catarina Lourenco |
44,94 SB |
Sztafeta 4 × 400 m | Norwegia Sara Dorthea Jensen Elisabeth Slettum Line Kloster Line Kloster |
3:33,69 | Portugalia Rivinilda Mentai Vera Barbosa Dorothé Évora Cátia Azevedo |
3:33,95 SB | Holandia Laura de Witte Lieke Klaver Bianca Baak Maureen Ellsworth |
3:33,97 |
Skok wzwyż | Karyna Taranda | 1,92 | Claire Orcel | 1,90 | Tonje Angelsen | 1,85 |
Skok o tyczce | Iryna Żuk | 4,56 | Lene Retzius | 4,51 NR | Killiana Heymans | 4,46 |
Skok w dal | Nastassia Mironczyk-Iwanowa | 6,76 | Evelise Veiga | 6,61 | Alina Rotaru | 6,59 |
Trójskok | Dovilė Dzindzalietaitė | 14,28 PB | Elena Panțuroiu | 14,24 | Evelise Veiga | 13,94 |
Pchnięcie kulą | Alona Dubicka | 18,78 | Emel Dereli | 18,11 SB | Anita Márton | 17,66 |
Rzut dyskiem | Irina Rodrigues | 58,16 | Corinne Nugter | 57,10 | Ieva Zarankaitė | 55,08 |
Rzut młotem | Martina Hrašnová | 71,64 | Kıvılcım Kaya | 68,63 | Bianca Perie-Ghelber | 68,43 |
Rzut oszczepem | Tacciana Chaładowicz | 61,17 | Réka Szilágyi | 57,97 | Eda Tuğsuz | 54,92 |
Tabela punktów
Źródło[8].
Konkurencja | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100 metrów | M | 2 | 7 | 10 | 6 | 3 | 8 | 11 | 5 | 9 | 4 | 1 |
K | 5 | 1 | 11 | 9 | 3 | 7 | 10 | 8 | 4 | 6 | 2 | |
200 metrów | M | 9 | 1 | 11 | 8 | 4 | 5 | 7 | 2 | 10 | 3 | 6 |
K | 9 | 10 | 4,5 | 4,5 | 3 | 8 | 11 | 7 | 6 | 1 | 2 | |
400 metrów | M | 11 | 7 | 8 | 10 | 3 | 6 | 9 | 2 | 5 | 4 | 1 |
K | 6 | 2 | 11 | 5 | 10 | 1 | 9 | 8 | 7 | 3 | 4 | |
800 metrów | M | 5 | 2 | 6 | 10 | 8 | 4 | 7 | 3 | 1 | 9 | 11 |
K | 10 | 6 | 3 | 5 | 8 | 11 | 4 | 9 | 7 | 1 | 2 | |
1500 metrów | M | 7 | 3 | 6 | 8 | 9 | 11 | 10 | 2 | 1 | 5 | 4 |
K | 1 | 11 | 9 | 5 | 3 | 4 | 8 | 10 | 2 | 7 | 6 | |
3000 metrów | M | 11 | 7 | 9 | 5 | 8 | 10 | 6 | 2 | 1 | 4 | 3 |
K | 4 | 8 | 10 | 6 | 1 | 11 | 9 | 7 | 5 | 2 | 3 | |
5000 metrów | M | 4 | 3 | 5 | 6 | 1 | 11 | 8 | 9 | 7 | 10 | 2 |
K | 8 | 5 | 6 | 9 | 3 | 4 | 10 | 11 | 2 | 7 | 1 | |
3000 metrów z przeszkodami | M | 4 | 6 | 3 | 8 | 9 | 11 | 10 | 2 | 1 | 7 | 5 |
K | 4 | 5 | 10 | 6 | 1 | 3 | 8 | 9 | 2 | 7 | 11 | |
110 metrów przez płotki | M | 10 | 11 | 2 | 4 | 3 | 8 | 5 | 6 | 1 | 7 | 9 |
100 metrów przez płotki | K | 5 | 10 | 11 | 4 | 1 | 8 | 6 | 2 | 7 | 3 | 9 |
400 metrów przez płotki | M | 9 | 3 | 10 | 8 | 1 | 5 | 4 | 2 | 7 | 11 | 6 |
K | 9 | 4 | 10 | 3 | 1 | 11 | 8 | 2 | 6 | 5 | 7 | |
Sztafeta 4 × 100 metrów | M | 9 | 8 | 0 | 7 | 4 | 2 | 10 | 6 | 3 | 11 | 5 |
K | 11 | 7 | 0 | 8 | 0 | 0 | 9 | 5 | 4 | 6 | 10 | |
Sztafeta 4 × 400 metrów | M | 8 | 5 | 10 | 9 | 1 | 3 | 4 | 7 | 2 | 11 | 6 |
K | 2 | 4 | 9 | 8 | 3 | 11 | 10 | 7 | 5 | 1 | 6 | |
Skok wzwyż | M | 6 | 10 | 8 | 2 | 7 | 1 | 4 | 3 | 9 | 11 | 5 |
K | 10 | 11 | 1,5 | 8 | 1,5 | 9 | 7 | 5,5 | 5,5 | 3 | 4 | |
Skok o tyczce | M | 10 | 6 | 7 | 3,5 | 2 | 11 | 8 | 1 | 3,5 | 9 | 5 |
K | 8 | 11 | 9 | 4 | 1 | 10 | 6 | 2 | 3 | 7 | 5 | |
Skok w dal | M | 6 | 10 | 1 | 3 | 2 | 9 | 8 | 5 | 11 | 4 | 7 |
K | 7 | 11 | 3 | 2 | 1 | 6 | 10 | 9 | 4 | 5 | 8 | |
Trójskok | M | 2 | 7 | 1 | 3 | 6 | 4 | 11 | 10 | 9 | 8 | 5 |
K | 1 | 8 | 3 | 4 | 11 | 6 | 9 | 10 | 5 | 7 | 2 | |
Pchnięcie kulą | M | 3 | 10 | 11 | 6 | 4 | 9 | 8 | 7 | 2 | 5 | 1 |
K | 3 | 11 | 8 | 4 | 6 | 2 | 7 | 5 | 1 | 10 | 9 | |
Rzut dyskiem | M | 10 | 7 | 3 | 5 | 8 | 11 | 2 | 9 | 1 | 4 | 6 |
K | 1 | 7 | 10 | 5 | 9 | 4 | 11 | 3 | 2 | 8 | 6 | |
Rzut młotem | M | 2 | 9 | 1 | 5 | 3 | 10 | 6 | 4 | 7 | 8 | 11 |
K | 0 | 6 | 5 | 3 | 2 | 7 | 4 | 9 | 11 | 10 | 8 | |
Rzut oszczepem | M | 8 | 10 | 6 | 3 | 11 | 1 | 4 | 7 | 5 | 2 | 9 |
K | 1 | 11 | 7 | 5 | 8 | 6 | 4 | 3 | 2 | 9 | 10 | |
Kraj | ||||||||||||
Razem | 241 | 281 | 259 | 227 | 173,5 | 269 | 302 | 225,5 | 186 | 245 | 223 |
Klasyfikacja końcowa
Zwycięzca klasyfikacji oraz Białoruś (jako organizator) w sezonie 2021 wystąpią w rywalizacji Superligi. Drużyny z pięciu ostatnich miejsc w sezonie 2021 wystąpią w rywalizacji II ligi. Wykluczona z zawodów reprezentacja Rosji automatycznie zajęła ostatnią pozycje.
Poz. | Kraj | Punkty | Uwagi |
---|---|---|---|
1. | Portugalia | 302 | Awans do Superligi |
2. | Białoruś | 281 | Gospodarz Superligi 2021 |
3. | Norwegia | 269 | |
4. | Holandia | 259 | |
5. | Turcja | 245 | |
6. | Belgia | 241 | |
7. | Irlandia | 227 | |
8. | Rumunia | 225,5 | Spadek do II ligi |
9. | Węgry | 223 | |
10. | Słowacja | 186 | |
11. | Litwa | 173,5 | |
12. | Rosja | DSQ |
II liga
Uczestnicy
W zawodach II ligi wzięło udział 12 zespołów, w tym trzy – Bułgaria, Dania i Estonia – które spadły w 2017 roku z I ligi drużynowych mistrzostw Europy oraz trzy – Gruzja, Luksemburg oraz Malta – które awansowały z III ligi drużynowych mistrzostw Europy.
Austria | Gruzja |
Bułgaria | Izrael |
Chorwacja | Luksemburg |
Cypr | Łotwa |
Dania | Malta |
Estonia | Słowenia |
Rezultaty
SB – najlepszy wynik w sezonie | CR – rekord drużynowych mistrzostw Europy | NR – rekord kraju |
WL – najlepszy wynik na świecie w sezonie 2019 | EL – najlepszy wynik w Europie w sezonie 2019 |
Mężczyźni
Konkurencja | 1. miejsce | Rezultat | 2. miejsce | Rezultat | 3. miejsce | Rezultat |
Bieg na 100 m | Markus Fuchs | 10,64 | Imri Persiado | 10,73 | Milan Trajković | 10,78 |
Bieg na 200 m | Markus Fuchs | 21,00 | Tazana Kamanga-Dyrbak | 21,16 =NU18B | Luka Janežič | 21,28 |
Bieg na 400 m | Luka Janežič | 46,13 | Jānis Leitis | 46,23 =SB | Donald Sanford | 46,35 SB |
Bieg na 800 m | Andreas Bube | 1:48,59 | Žan Rudolf | 1:49,01 | Sven Cepuš | 1:49,60 |
Bieg na 1500 m | Nick Jensen | 3:54,97 | Necho Tayachew | 3:55,30 | Kaur Kivistik | 3:55,35 |
Bieg na 3000 m | Dino Bošnjak | 8:01,29 SB | Mikkel Dahl-Jessen | 8:03,95 PB | Iwo Balabanow | 8:10,79 |
Bieg na 5000 m | Andreas Vojta | 14:28,01 | Tiidrek Nurme | 14:28,53 SB | Tadesse Getahon | 14:29,90 |
Bieg na 110 m przez płotki | Milan Trajković | 13,73 | Andreas Martinsen | 13,87 | Stanislaw Stankow | 14,41 |
Bieg na 400 m przez płotki | Maksims Sinčukovs | 49,83 NU23R | Jaak-Heinrich Jagor | 49,92 SB | Nicolai Hartling | 50,01 NR |
Bieg na 3000 m z przeszkodami | Kaur Kivistik | 8:40,78 | Mitko Cenow | 8:47,66 | Luca Sinn | 8:55,48 |
Sztafeta 4 × 100 m | Austria Maximilian Münzker Markus Fuchs Andreas Meyer Samuel Reindl |
39,88 | Estonia Hans-Christian Hausenberg Karl Erik Nazarov Ken-Mark Minkovski Henri Sai |
40,05 SB | Izrael Asaf Malka Imri Persiado Omri Sadan Dor Kollwitz |
40,21 SB |
Sztafeta 4 × 400 m | Słowenia Jure Grkman Rok Ferlan Lovro Mesec Košir Luka Janežič |
3:06,80 SB | Łotwa Maksims Sinčukovs Ilja Petrušenko Austris Karpinskis Jānis Leitis |
3:07,73 SB | Estonia Karl Erik Nazarov Rivar Tipp Jaak-Heinrich Jagor Erik Jagor |
3:08,95 SB |
Skok wzwyż | Tichomir Iwanow | 2,24 | Karl Lumi | 2,21 SB | Kiriakos Joanu | 2,10 =SB |
Skok o tyczce | Mareks Ārents | 5,50 | Nikandros Stilianu | 5,50 SB | Robin Nool | 5,20 |
Skok w dal | Elvijs Misāns | 7,78 SB | Sanjin Šimić | 7,63> | Hans-Christian Hausenberg | 7,50 |
Trójskok | Lasza Torghwaidze | 16,44 | Tom Ya'acobov | 16,39 SB | Momcził Karailiew | 16,16 |
Pchnięcie kulą | Bob Bertemes | 21,62 NR | Filip Mihaljević | 21,03 | Kristo Galeta | 19,57 |
Rzut dyskiem | Lukas Weißhaidinger | 63,99 | Martin Kupper | 63,51 | Apostolos Parelis | 62,48 |
Rzut młotem | Alexandros Poursanidis | 71,06 SB | Nejc Pleško | 70,49 | Adam Kelly | 65,27 |
Rzut oszczepem | Magnus Kirt | 81,47 | Gatis Čakšs | 77,23 | Mark Slawow | 74,14 |
Kobiety
Konkurencja | 1. miejsce | Rezultat | 2. miejsce | Rezultat | 3. miejsce | Rezultat |
Bieg na 100 m | Iwet Łałowa-Collio | 11,51 | Maja Mihalinec | 11,56 | Diana Vaisman | 11,64 |
Bieg na 200 m | Iwet Łałowa-Collio | 22,99 | Maja Mihalinec | 23,03 SB | Gunta Latiševa-Čudare | 23,51 |
Bieg na 400 m | Eleni Artimata | 51,93 | Anita Horvat | 52,45 | Gunta Latiševa-Čudare | 53,58 |
Bieg na 800 m | Līga Velvere | 2:03,45 | Jerneja Smonkar | 2:04,66 PB | Shanie Landen | 2:06,67 SB |
Bieg na 1500 m | Anna Emilie Møller | 4:18,59 | Vera Hoffmann | 4:19,25 | Adva Cohen | 4:20,96 SB |
Bieg na 3000 m | Anna Emilie Møller | 9:12,59 | Milica Mirczewa | 9:20,50 | Liina Tšernov | 9:22,17 SB |
Bieg na 5000 m | Lonah Chemtai Salpeter | 15:44,38 | Matea Parlov | 16:03,71 PB | Julia Mayer | 16:07,96 PB |
Bieg na 100 m przez płotki | Beate Schrott | 13,36 | Ivana Lončarek | 13,53 | Thea Håhr | 13,56 |
Bieg na 400 m przez płotki | Sara Petersen | 55,76 | Agata Zupin | 58,36 | Ida Šimunčić | 58,66 SB |
Bieg na 3000 m z przeszkodami | Adva Cohen | 10:21,07 | Klara Lukan | 10:33,55 | Lena Millonig | 10:45,11 |
Sztafeta 4 × 100 m | Cypr Olivia Fotopoulou Ramona Papaioannou Filippa Fotopoulou Eleni Artimata |
44,15 SB | Estonia Õilme Võro Kreete Verlin Karoli Käärt Ksenija Balta |
44,71 NR | Izrael Gal Kadmon Diana Vaisman Olga Lenskay Yarko Ilana Dorfman |
44,85 NR |
Sztafeta 4 × 400 m | Słowenia Agata Zupin Jerneja Smonkar Aneja Simončič Anita Horvat |
3:36,71 SB | Estonia Helin Meier Annika Sakkarias Marielle Kleemeier Liis Roose |
3:40,18 | Chorwacja Ida Šimunčić Alena Hrušoci Veronika Drljačić Kristina Dudek |
3:40,82 SB |
Skok wzwyż | Mireła Demirewa | 1,94 | Ana Šimić | 1,94 =SB | Maruša Černjul | 1,90 |
Skok o tyczce | Tina Šutej | 4,70 NR | Caroline Bonde Holm | 4,05 | Ildze Bortašcenoka | 3,95 |
Skok w dal | Ksenija Balta | 6,52 | Nektaria Panaji | 6,32 | Neja Filipič | 6,12 |
Trójskok | Gabrieła Petrowa | 14,14 | Janne Nielsen | 13,61 | Merilyn Uudmäe | 13,56 |
Pchnięcie kulą | Radosława Mawrodiewa | 17,34 | Marija Tolj | 15,73 PB | Maria Sløk Hansen | 14,92 |
Rzut dyskiem | Sandra Perković | 68,58 CR | Kätlin Tõllasson | 55,73 | Kathrine Bebe | 54,58 |
Rzut młotem | Laura Igaune | 66,82 | Barbara Špiler | 64,85 | Anamari Kožul | 64,79 |
Rzut oszczepem | Sara Kolak | 57,97 | Martina Ratej | 56,87 | Gundega Grīva | 51,41 |
Tabela punktów
Źródło[9].
Konkurencja | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100 metrów | M | 12 | 9 | 8 | 10 | 7 | 5 | 1 | 11 | 6 | 3 | 2 | 4 |
K | 6 | 12 | 3 | 9 | 5 | 2 | 1 | 10 | 7 | 8 | 4 | 11 | |
200 metrów | M | 12 | 9 | 2 | 6 | 11 | 7 | 1 | 8 | 4 | 5 | 3 | 10 |
K | 8 | 12 | 3 | 1 | 9 | 7 | 2 | 10 | 4 | 5 | 6 | 11 | |
400 metrów | M | 8 | 4 | 9 | 2 | 5 | 6 | 7 | 10 | 3 | 11 | 1 | 12 |
K | 9 | 5 | 8 | 12 | 4 | 6 | 1 | 3 | 2 | 10 | 7 | 11 | |
800 metrów | M | 5 | 4 | 10 | 6 | 12 | 3 | 2 | 8 | 7 | 9 | 1 | 11 |
K | 4 | 2 | 7 | 8 | 5 | 6 | 1 | 10 | 9 | 12 | 3 | 11 | |
1500 metrów | M | 4 | 8 | 5 | 3 | 12 | 10 | 1 | 11 | 7 | 6 | 2 | 9 |
K | 2 | 6 | 7 | 8 | 12 | 5 | 1 | 10 | 11 | 9 | 3 | 4 | |
3000 metrów | M | 8 | 10 | 12 | 2 | 11 | 6 | 3 | 7 | 5 | 9 | 1 | 4 |
K | 8 | 11 | 4 | 6 | 12 | 10 | 9 | 2 | 3 | 5 | 1 | 7 | |
5000 metrów | M | 12 | 9 | 5 | 4 | 6 | 11 | 2 | 10 | 3 | 8 | 1 | 7 |
K | 10 | 5 | 11 | 6 | 9 | 1 | 8 | 12 | 2 | 7 | 3 | 4 | |
3000 metrów z przeszkodami | M | 10 | 11 | 9 | 4 | 6 | 12 | 8 | 7 | 2 | 5 | 3 | 1 |
K | 10 | 3 | 5 | 9 | 6 | 7 | 1 | 12 | 4 | 2 | 8 | 11 | |
110 metrów przez płotki | M | 3 | 10 | 6 | 12 | 11 | 9 | 2 | 5 | 4 | 7 | 1 | 8 |
100 metrów przez płotki | K | 12 | 9 | 11 | 0 | 10 | 7 | 4 | 0 | 5 | 6 | 3 | 8 |
400 metrów przez płotki | M | 9 | 5 | 6 | 4 | 10 | 11 | 1 | 7 | 2 | 12 | 3 | 8 |
K | 5 | 9 | 10 | 4 | 12 | 8 | 1 | 7 | 3 | 6 | 2 | 11 | |
Sztafeta 4 × 100 metrów | M | 12 | 7 | 5 | 6 | 9 | 11 | 0 | 10 | 3 | 4 | 2 | 8 |
K | 9 | 6 | 4 | 12 | 8 | 11 | 1 | 10 | 2 | 5 | 3 | 7 | |
Sztafeta 4 × 400 metrów | M | 0 | 3 | 8 | 7 | 9 | 10 | 4 | 0 | 6 | 11 | 5 | 12 |
K | 7 | 9 | 10 | 5 | 6 | 11 | 1 | 4 | 2 | 8 | 3 | 12 | |
Skok wzwyż | M | 7,5 | 12 | 6 | 10 | 2 | 11 | 3 | 7,5 | 4 | 9 | 0 | 5 |
K | 8,5 | 12 | 11 | 7 | 6 | 8,5 | 2 | 5 | 3 | 4 | 0 | 10 | |
Skok o tyczce | M | 5 | 6 | 9 | 11 | 7 | 10 | 3 | 8 | 4 | 12 | 0 | 0 |
K | 0 | 4 | 5 | 7 | 11 | 8 | 3 | 9 | 6 | 10 | 0 | 12 | |
Skok w dal | M | 2 | 1 | 11 | 7 | 9 | 10 | 8 | 3 | 5 | 12 | 6 | 4 |
K | 5 | 9 | 2 | 11 | 7 | 12 | 1 | 4 | 3 | 8 | 6 | 10 | |
Trójskok | M | 8 | 10 | 6 | 5 | 3 | 7 | 12 | 11 | 2 | 9 | 1 | 4 |
K | 5 | 12 | 7 | 1 | 11 | 10 | 6 | 4 | 2 | 8 | 3 | 9 | |
Pchnięcie kulą | M | 2 | 7 | 11 | 4 | 6 | 10 | 9 | 8 | 12 | 3 | 1 | 5 |
K | 6 | 12 | 11 | 2 | 10 | 8 | 7 | 4 | 9 | 5 | 1 | 3 | |
Rzut dyskiem | M | 12 | 6 | 9 | 10 | 7 | 11 | 3 | 4 | 5 | 2 | 1 | 8 |
K | 4 | 5 | 12 | 9 | 10 | 11 | 2 | 6 | 3 | 8 | 1 | 7 | |
Rzut młotem | M | 6 | 7 | 8 | 12 | 4 | 10 | 9 | 3 | 1 | 5 | 2 | 11 |
K | 7 | 2 | 10 | 8 | 4 | 9 | 5 | 6 | 3 | 12 | 1 | 11 | |
Rzut oszczepem | M | 4 | 10 | 8 | 6 | 7 | 12 | 2 | 5 | 3 | 11 | 1 | 9 |
K | 8 | 5 | 12 | 4 | 2 | 7 | 3 | 6 | 9 | 10 | 1 | 11 | |
Kraj | |||||||||||||
Razem | 275 | 298 | 306 | 260 | 313 | 336,5 | 141 | 272,5 | 180 | 306 | 96 | 321 |
Klasyfikacja końcowa
Zwycięzca klasyfikacji w sezonie 2021 wystąpi w rywalizacji I ligi. Drużyny z pięciu ostatnich miejsc w sezonie 2021 wystąpią w rywalizacji III ligi.
Poz. | Kraj | Punkty | Uwagi |
---|---|---|---|
1. | Estonia | 336,5 | Awans do I ligi |
2. | Słowenia | 321 | |
3. | Dania | 313 | |
4. | Łotwa | 306 | |
5. | Chorwacja | 306 | |
6. | Bułgaria | 298 | |
7. | Austria | 275 | |
8. | Izrael | 272,5 | Spadek do III ligi |
9. | Cypr | 260 | |
10. | Luksemburg | 180 | |
11. | Gruzja | 141 | |
12. | Malta | 96 |
III liga
Uczestnicy
W zawodach najniższej, III ligi, startowało 12 zespołów, w tym drużyna małych krajów Europy.
Reprezentacja małych krajów Europy | Islandia |
Albania | Kosowo |
Andora | Macedonia Północna |
Armenia | Mołdawia |
Azerbejdżan | San Marino |
Bośnia i Hercegowina | Serbia |
Czarnogóra |
Rezultaty
SB – najlepszy wynik w sezonie | CR – rekord drużynowych mistrzostw Europy | NR – rekord kraju |
WL – najlepszy wynik na świecie w sezonie 2019 | EL – najlepszy wynik w Europie w sezonie 2019 |
Mężczyźni
Konkurencja | 1. miejsce | Rezultat | 2. miejsce | Rezultat | 3. miejsce | Rezultat |
Bieg na 100 m | Jovan Stojoski | 10,72 PB | Hajrudin Vejzović | 10,77 PB | Aleksa Kijanović | 10,79 |
Bieg na 200 m | Jovan Stojoski | 21,35 NR, NU23R | Kolbeinn Höður Gunnarsson | 21,53 | Aleksa Kijanović | 21,90 SB |
Bieg na 400 m | Franko Burraj | 46,48 NR | Boško Kijanović | 46,70 | Jovan Stojoski | 46,94 NU23R |
Bieg na 800 m | Abedin Mujezinović | 1:47,64 | Musa Hajdari | 1:48,19 SB | Pol Moya | 1:48,58 |
Bieg na 1500 m | Elzan Bibić | 3:47,79 | Hlynur Andrésson | 3:49,29 SB | Yervand Mkrtchyan | 3:50,47 SB |
Bieg na 3000 m | Elzan Bibić | 8:04,74 | Hlynur Andrésson | 8:15,18 PB | Dario Ivanovski | 8:20,28 SB |
Bieg na 5000 m | Miloš Malešević | 14:47,05 PB | Osman Junuzović | 14:49,76 PB | Maxim Răileanu | 15:02,07 SB |
Bieg na 110 m przez płotki | Luka Trgovčević | 14,29 | Rəhim Məmmədov | 14,50 | Alexandr Crușelnițchi | 14,64 SB |
Bieg na 400 m przez płotki | Rusmir Malkočević | 51,84 | Ívar Kristinn Jasonarson | 52,56 | Andrea Ercolani Volta | 52,65 SB |
Bieg na 3000 m z przeszkodami | Nicolai Gorbușco | 8:58,84 SB | Yervand Mkrtchyan | 8:59,15 SB | Osman Junuzović | 9:03,64 SB |
Sztafeta 4 × 100 m | Islandia Juan Ramón Borges Bosque Jóhann Björn Sigurbjörnsson Kolbeinn Höður Gunnarsson Ari Bragi Kárason |
40,44 SB | Serbia Boško Kijanović Miloš Grujić Nemanja Bulajić Aleksa Kijanović |
41,19 SB | Mołdawia Alexandru Zatic Andrei Șturmilov Cristin Eşanu Alexandr Crușelnițchi |
42,16 SB |
Sztafeta 4 × 400 m | Bośnia i Hercegowina Arman Curo Rusmir Malkočević Stefan Ćuković Abedin Mujezinović |
3:13,61 SB | Islandia Kolbeinn Höður Gunnarsson Kormákur Ari Haflidason Hinrik Snær Steinsson Ívar Kristinn Jasonarson |
3:14,38 SB | Mołdawia Denis Cernei Ivan Siuris Cristin Eşanu Andrei Șturmilov |
3:17,04 SB |
Skok wzwyż | Jasmin Halili | 2,10 | Matteo Mosconi | 2,05 | Maid Redžić | 2,00 |
Skok o tyczce | Miloš Savić | 4,81 | Miquel Vílchez | 4,61 SB | Benjamín Jóhann Johnsen | 4,51 PB |
Skok w dal | Strahinja Jovančević | 7,39 | Artak Hambardzumyan | 7,24 SB | Vadim Doscalov | 7,12 PB |
Trójskok | Lewon Aghasjan | 16,46 | Rüstəm Məmmədov | 15,97 | Vadim Doscalov | 15,46 PB |
Pchnięcie kulą | Asmir Kolašinac | 20,01 | Tomaš Đurović | 19,45 SB | Kemal Mešić | 19,43 |
Rzut dyskiem | Danijel Furtula | 60,32 | Ștefan Mura | 51,99 | Valdimar Hjalti Erlendsson | 51,20 |
Rzut młotem | Serghei Marghiev | 73,54 | Hilmar Örn Jónsson | 72,43 | Samir Vilić | 54,06 |
Rzut oszczepem | Dejan Mileusnić | 76,86 | Vedran Samac | 76,68 | Dagbjartur Daði Jónsson | 74,18 |
Kobiety
Konkurencja | 1. miejsce | Rezultat | 2. miejsce | Rezultat | 3. miejsce | Rezultat |
Bieg na 100 m | Milana Tirnanić | 11,50 PB | Guðbjörg Jóna Bjarnadóttir | 11,58 | Zəkiyyə Həsənova | 11,94 |
Bieg na 200 m | Guðbjörg Jóna Bjarnadóttir | 23,74 | Maja Ćirić | 23,82 | Zəkiyyə Həsənova | 24,52 |
Bieg na 400 m | Maja Ćirić | 53,32 | Þórdís Eva Steinsdóttir | 56,23 SB | Drita Islami | 56,72 |
Bieg na 800 m | Jelena Gajić | 2:05,82 PB | Aníta Hinriksdóttir | 2:06,16 SB | Marija Stambolić | 2:06,22 PB |
Bieg na 1500 m | Teodora Simović | 4:32,33 | Aníta Hinriksdóttir | 4:36,33 | Gresa Bakraçi | 4:42,26 PB |
Bieg na 3000 m | Teodora Simović | 9:23,86 PB | Lilia Fisikowici | 9:26,77 SB | Andrea Kolbeinsdóttir | 9:47,66 SB |
Bieg na 5000 m | Luiza Gega | 15:36,62 NR | Lilia Fisikowici | 16:13,24 PB | Olivera Jevtić | 17:14,66 SB |
Bieg na 100 m przez płotki | Anja Lukić | 13,83 | María Rún Gunnlaugsdóttir | 14,21 PB | Mladena Petrušic | 14,37 PB |
Bieg na 400 m przez płotki | Drita Islami | 1:00,81 | Iana Garaeva | 1:04,35 | Beatrice Berti | 1:06,35 |
Bieg na 3000 m z przeszkodami | Luiza Gega | 9:25,80 SB | Ellada Alaverdyan | 11:08,01 NR | Nevena Jovanović | 11:15,48 |
Sztafeta 4 × 100 m | Islandia Andrea Torfadóttir Dóróthea Jóhannesdóttir Agnes Kristjánsdóttir Guðbjörg Jóna Bjarnadóttir |
45,81 | Serbia Anja Lukić Zorana Barjaktarović Katarina Sirmić Milana Tirnanić |
45,83 SB | Azerbejdżan Fakhriyya Taghizade Yelena Pekhtireva Lamiya Valiyeva Zəkiyyə Həsənova |
46,92 SB |
Sztafeta 4 × 400 m | Serbia Katarina Ilić Bojana Kaličanin Zorana Barjaktarović Tamara Salaški |
3:43,50 SB | Islandia Glódís Edda Þuríðardóttir Gudbjörg Jóna Bjarnadóttir Agnes Kristjánsdóttir Þórdís Eva Steinsdóttir |
3:45,47 SB | Bośnia i Hercegowina Aleksandra Roljić Alisa Bečič Adela Čomor Jelena Gajić |
3:59,21 SB |
Skok wzwyż | Marija Vuković | 1,84 | Mladena Petrušić | 1,80 =PB | María Rún Gunnlaugsdóttir | 1,75 =PB |
Skok o tyczce | Hulda Þorsteinsdóttir | 3,60 | Eleonora Rossi | 3,26 SB | Valentina Slović | 3,11 PB |
Skok w dal | Milica Gardašević | 6,28 | Ljiljana Matović | 5,83 | Birna Kristín Kristjánsdóttir | 5,73 |
Trójskok | Iuliana Dabija | 12,90 PB | Sabrina Zralova | 12,90 | Marija Stojadinović | 12,86 NU23R |
Pchnięcie kulą | Dimitriana Surdu | 16,46 | Erna Sóley Gunnarsdóttir | 15,85 | Kristina Rakočević | 14,88 |
Rzut dyskiem | Dragana Tomašević | 59,19 | Kristina Rakočević | 52,88 | Dimitriana Surdu | 50,77 |
Rzut młotem | Zalina Petrivskaya | 71,85 | Hanna Skydan | 69,19 | Vigdís Jónsdóttir | 61,52 SB |
Rzut oszczepem | Ásdís Hjálmsdóttir | 57,04 | Marija Vučenović | 56,71 | Vanja Spaić | 42,92 |
Tabela punktów
Źródło[10].
Konkurencja | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100 metrów | M | 2 | 5 | 6 | 3 | 0 | 12 | 4 | 10 | 7 | 13 | 8 | 9 | 11 |
K | 1 | 2 | 3,5 | 9 | 11 | 6 | 8 | 12 | 7 | 5 | 10 | 3,5 | 13 | |
200 metrów | M | 4 | 5 | 1 | 2 | 7 | 9 | 3 | 12 | 6 | 13 | 10 | 8 | 11 |
K | 4 | 7 | 6 | 9 | 11 | 8 | 2 | 13 | 5 | 10 | 0 | 3 | 12 | |
400 metrów | M | 1 | 13 | 4 | 3 | 8 | 10 | 2 | 7 | 6 | 11 | 9 | 5 | 12 |
K | 3 | 6 | 1 | 10 | 8 | 9 | 4 | 12 | 2 | 11 | 7 | 5 | 13 | |
800 metrów | M | 2 | 10 | 11 | 6 | 0 | 13 | 5 | 9 | 12 | 4 | 7 | 3 | 8 |
K | 8 | 6 | 0 | 9 | 0 | 13 | 5 | 12 | 10 | 3 | 7 | 4 | 11 | |
1500 metrów | M | 10 | 4 | 7 | 11 | 0 | 9 | 3 | 12 | 5 | 8 | 6 | 2 | 13 |
K | 9 | 0 | 0 | 10 | 0 | 0 | 6 | 12 | 11 | 7 | 8 | 5 | 13 | |
3000 metrów | M | 3 | 0 | 6 | 8 | 0 | 9 | 5 | 12 | 7 | 11 | 10 | 4 | 13 |
K | 0 | 0 | 0 | 8 | 0 | 9 | 10 | 11 | 6 | 7 | 12 | 5 | 13 | |
5000 metrów | M | 4 | 0 | 0 | 9 | 0 | 12 | 6 | 10 | 8 | 7 | 11 | 5 | 13 |
K | 0 | 13 | 0 | 5 | 0 | 7 | 9 | 10 | 6 | 8 | 12 | 4 | 11 | |
3000 metrów z przeszkodami | M | 7 | 6 | 10 | 12 | 0 | 11 | 5 | 9 | 0 | 4 | 13 | 3 | 8 |
K | 0 | 13 | 0 | 12 | 0 | 10 | 9 | 7 | 0 | 6 | 8 | 5 | 11 | |
110 metrów przez płotki | M | 0 | 6 | 0 | 5 | 12 | 9 | 4 | 10 | 0 | 7 | 11 | 8 | 13 |
100 metrów przez płotki | K | 0 | 9 | 5 | 6 | 0 | 11 | 7 | 12 | 0 | 8 | 10 | 4 | 13 |
400 metrów przez płotki | M | 0 | 6 | 5 | 9 | 0 | 13 | 7 | 12 | 0 | 4 | 8 | 11 | 10 |
K | 0 | 0 | 8 | 7 | 0 | 6 | 10 | 9 | 0 | 13 | 12 | 11 | 0 | |
Sztafeta 4 × 100 metrów | M | 8 | 6 | 7 | 0 | 0 | 10 | 5 | 13 | 0 | 9 | 11 | 4 | 12 |
K | 0 | 7 | 3 | 10 | 11 | 9 | 4 | 13 | 5 | 6 | 8 | 2 | 12 | |
Sztafeta 4 × 400 metrów | M | 6 | 0 | 7 | 5 | 0 | 13 | 9 | 12 | 10 | 0 | 11 | 8 | 0 |
K | 0 | 9 | 0 | 7 | 0 | 11 | 6 | 12 | 10 | 8 | 0 | 5 | 13 | |
Skok wzwyż | M | 0 | 6,5 | 0 | 0 | 0 | 11 | 5 | 8 | 6,5 | 9,5 | 9,5 | 12 | 13 |
K | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 12 | 13 | 11 | 0 | 7,5 | 7,5 | 9 | 10 | |
Skok o tyczce | M | 0 | 0 | 12 | 0 | 0 | 7 | 10 | 11 | 0 | 0 | 9 | 8 | 13 |
K | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 13 | 9 | 0 | 10 | 12 | 11 | |
Skok w dal | M | 0 | 0 | 3 | 12 | 10 | 9 | 7 | 8 | 6 | 4 | 11 | 5 | 13 |
K | 0 | 2 | 3 | 8 | 10 | 9 | 12 | 11 | 4 | 6 | 7 | 5 | 13 | |
Trójskok | M | 0 | 8 | 0 | 13 | 12 | 9 | 6 | 7 | 5 | 3 | 11 | 4 | 10 |
K | 0 | 3 | 0 | 10 | 12 | 7 | 9 | 8 | 4 | 5 | 13 | 6 | 11 | |
Pchnięcie kulą | M | 0 | 0 | 0 | 9 | 0 | 11 | 12 | 10 | 7 | 6 | 8 | 5 | 13 |
K | 0 | 4 | 0 | 8 | 0 | 10 | 11 | 12 | 7 | 6 | 13 | 5 | 9 | |
Rzut dyskiem | M | 0 | 4 | 0 | 7 | 9 | 10 | 13 | 11 | 6 | 8 | 12 | 3 | 5 |
K | 0 | 0 | 0 | 7 | 8 | 9 | 12 | 10 | 0 | 6 | 12 | 5 | 13 | |
Rzut młotem | M | 0 | 0 | 0 | 9 | 0 | 11 | 10 | 12 | 0 | 8 | 13 | 7 | 0 |
K | 0 | 6 | 0 | 9 | 12 | 8 | 7 | 11 | 0 | 4 | 13 | 5 | 10 | |
Rzut oszczepem | M | 0 | 6 | 0 | 0 | 8 | 13 | 9 | 11 | 5 | 7 | 10 | 4 | 12 |
K | 0 | 0 | 0 | 6 | 0 | 11 | 9 | 13 | 8 | 0 | 10 | 7 | 12 | |
Kraj | ||||||||||||||
Razem | 72 | 172,5 | 108,5 | 273 | 149 | 385 | 283 | 430 | 181,5 | 263 | 377 | 228,5 | 427 |
Przypisy
- ↑ Swedish cities Gävle & Borås to host Euro U23 & U20 Champs 2019 as Bydgoszcz to stage Euro Team Champs SL 2019. european-athletics.org. [dostęp 2017-04-28]. (ang.).
- ↑ Maciej Jałoszyński: Drużynowe Mistrzostwa Europy 2019 w Bydgoszczy!. pzla.pl. [dostęp 2017-04-28]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-04-28)]. (pol.).
- ↑ Sandnes to stage the 2019 European Athletics Team Championships First League. european-athletics.org. [dostęp 2019-03-17]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-03-17)]. (ang.).
- ↑ Varazdin to stage the European Athletics Championships Second League. european-athletics.org. [dostęp 2019-03-17]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-03-17)]. (ang.).
- ↑ Skopje set to stage the European Athletics Championships Third League. european-athletics.org. [dostęp 2019-03-17]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-03-17)]. (ang.).
- ↑ Wirtualna Polska Media , DME Bydgoszcz 2019: mamy tę moc! Polscy władcy Europy – WP SportoweFakty [online], sportowefakty.wp.pl, 11 sierpnia 2019 [dostęp 2019-08-12] (pol.).
- ↑ European Athletics Team Championships, Bydgoszcz (Poland),9-11 August 2019, Result Bookw. european-athletics.org. [dostęp 2019-08-21]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-08-14)]. (ang.).
- ↑ European Athletics Team Championships 2019 First League, Sandnes (Norway), 9-11 August 2019, Result Book. european-athletics.org. [dostęp 2019-09-24]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-09-24)]. (ang.).
- ↑ European Athletics Team Championships 2019 Second League, Varaždin (Croatia), 10-11 August 2019, Result Book. european-athletics.org. [dostęp 2019-09-27]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-08-21)]. (ang.).
- ↑ European Athletics Team Championships 2019 Third League, Skopje (Republic of North Macedonia), 10-11 August 2019, Result Book. european-athletics.org. [dostęp 2019-09-27]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-08-14)]. (ang.).