Mistrzostwa Afryki w Lekkoatletyce 2000
12. Mistrzostwa Afryki w Lekkoatletyce – ogólnoafrykańskie zawody lekkoatletyczne, które zostały zorganizowane w lipcu 2000 roku w Algierze.
Rezultaty
Mężczyźni
Konkurencja | Złoto | Srebro | Brąz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 m | Abdul Aziz Zakari Ghana |
10.13 | Stéphan Buckland Mauritius |
10.20 | Kenneth Andam Ghana |
10.33 |
200 m | Abdul Aziz Zakari Ghana |
20.23 | Joseph Batangdon Kamerun |
20.31 | Oumar Loum Senegal |
20.76 |
400 m | Eric Milazar Mauritius |
45.62 | Malik Louahla Algieria |
45.78 | Sofiène Labidi Tunezja |
45.81 |
800 m | Djabir Saïd-Guerni Algieria |
1:45.88 | Mbulaeni Mulaudzi Południowa Afryka |
1:46.28 | Mouhssin Chehibi Maroko |
1:46.47 |
1500 m | Youssef Baba Maroko |
3:42.07 | Adil Kaouch Maroko |
3:42.53 | Mohamed Khaldi Algieria |
3:42.77 |
5000 m | Ali Saïdi-Sief Algieria |
13:26.86 | Saïd Bérioui Maroko |
13:31.75 | Mohamed Saïd El Wardi Maroko |
13:30.01 (?) |
10000 m | Abraha Hadush Etiopia |
28:40.51 | Dejene Berhanu Etiopia |
28:41.11 | Kamel Kohil Algieria |
28:48.98 |
3000 m z przeszkodami | Lotfi Turki Tunezja |
8:33.29 | Laïd Bessou Algieria |
8:35.89 | David Chepkisa Kenia |
8:39.00 |
110 m przez płotki | Joseph-Berlioz Randriamihaja Madagaskar |
13.99 | Doudou Félou Sow Senegal |
14.38 | Toufik Dahmani Algieria |
15.10 |
400 m przez płotki | Sylvester Omodiale Nigeria |
49.81 | Jean-Dominique Dième Senegal |
50.29 | Yvon Rakotoarimiandry Madagaskar |
50.39 |
Chód na 20 km | Hatem Ghoula Tunezja |
1:25:38 | Moussa Aouanouk Algieria |
1:25:42 | Merzak Abbès Algieria |
1:32:37 |
4 × 100 m | Ghana | 39.90 | Mauritius | 40.07 | Gabon | 40.53 |
4 × 400 m | Algieria | 3:05.45 | Botswana | 3:06.07 | Senegal | 3:06.53 |
Skok wzwyż | Abderahmane Hammad Algieria |
2.34 CR | Malcolm Hendriks Południowa Afryka |
2.20 | Eugène Ernesta Seszele |
2.20 |
Skok w dal | Younès Moudrik Maroko |
8.34 | Hatem Mersal Egipt |
7.90 | Mehdi El Ghazouani Maroko |
7.88 |
Skok o tyczce | Rafik Mefti Algieria |
5.00 | Karim Sène Senegal |
4.80 | Mohamed Benyahia Algieria |
4.65 |
Trójskok | Andrew Owusu Ghana |
16.69 | Samuel Okantey Ghana |
16.69 | Olivier Sanou Burkina Faso |
16.31 |
Pchnięcie kulą | Chima Ugwu Nigeria |
19.02 | John Sullivan Południowa Afryka |
17.46 | Hicham Aïtaha Maroko |
16.91 |
Rzut dyskiem | Frits Potgieter Południowa Afryka |
60.35 | Mickaël Conjungo Republika Środkowoafrykańska |
59.58 | Chima Ugwu Nigeria |
57.91 |
Rzut oszczepem | Maher Ridane Tunezja |
72.51 | Khaled Es Sayed Yassin Egipt |
72.01 | Walid Abderrazak Mohamed Egipt |
71.67 |
Rzut młotem | Samir Haouam Algieria |
69.38 | Mohamed Karim Horchani Tunezja |
63.68 | Yamen Hussein Abdel Moneim Egipt |
63.71 |
Dziesięciobój | Rédouane Youcef Algieria |
7129 | Mada Ndiaye Senegal |
6981 | Adil Chakri Maroko |
6715 |
Kobiety
Konkurencja | Złoto | Srebro | Brąz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 m | Myriam Léonie Mani Kamerun |
11.21 | Aïda Diop Senegal |
11.46 | Monica Twum Ghana |
11.47 |
200 m | Myriam Léonie Mani Kamerun |
22.54 | Aïda Diop Senegal |
23.01 | Fatima Yusuf Nigeria |
23.27 |
400 m | Claudine Komgang Kamerun |
51.35 | Mireille Nguimgo Kamerun |
51.81 | Kaltouma Nadjina Czad |
52.27 |
800 m | Hasna Benhassi Maroko |
1:59.01 | Nouria Mérah-Benida Algieria |
1:59.73 | Gladys Wamuyu Kenia |
2:00.32 |
1500 m | Nouria Mérah-Benida Algieria |
4:16.14 | Gladys Wamuyu Kenia |
4:16.56 | Berhane Herpassa Etiopia |
4:16.87 |
5000 m | Asmae Leghzaoui Maroko |
15:43.46 | Meseret Defar Etiopia |
15:49.86 | Merima Denboba Etiopia |
15:53.68 |
10000 m | Souad Aït Salem Algieria |
34:02.28 | Genet Teka Etiopia |
34:05.18 | Bouchra Chaabi Maroko |
34:08.79 |
100 m przez płotki | Glory Alozie Nigeria |
13.09 | Lalanirina Rosa Rakotozafy Madagaskar |
13.21 | Maria-Joëlle Conjungo Republika Środkowoafrykańska |
13.77 |
400 m przez płotki | Mame Tacko Diouf Senegal |
57.48 | Gnima Touré Senegal |
58.96 | Nabila Jami Maroko |
62.45 |
Chód na 10 km | Bahia Boussad Algieria |
49:33 | Nagwa Ibrahim Ali Egipt |
50:15 | Dounia Kara Algieria |
50:55 |
4 × 100 m | Ghana | 43.99 | Senegal | 44.62 | Kamerun | 46.97 |
4 × 400 m | Kamerun | 3:32.89 | Maroko | 3:42.91 | Algieria | 3:51.01 |
Skok wzwyż | Hind Bounouar Maroko |
1.75 | Amina Lemgherbi Algieria |
1.70 | Hamida Benhocine Algieria |
1.70 |
Skok o tyczce | Syrine Balti Tunezja |
3.85 | Annelie van Wyk Południowa Afryka |
3.80 | Rasha Abdel Khalek Egipt |
3.10 |
Skok w dal | Kéné Ndoye Senegal |
6.39 | Elisa Cossa Mozambik |
6.20 | Béryl Laramé Seszele |
6.18 |
Trójskok | Baya Rahouli Algieria |
14.23 | Françoise Mbango Etone Kamerun |
13.87 | Kéné Ndoye Senegal |
13.81 |
Pchnięcie kulą | Hanaa Salah El Melegi Egipt |
16.01 | Amel Ben Khaled Tunezja |
15.39 | Wafa Ismail El Baghdadi Egipt |
14.97 |
Rzut dyskiem | Monia Kari Tunezja |
58.46 | Ndoumbé Gaye Senegal |
50.81 | Felicia Nkiru Ojiego Nigeria |
49.65 |
Rzut młotem | Caroline Fournier Mauritius |
59.60 | Marwa Ahmed Hussein Egipt |
57.15 | Djida Yalloulène Algieria |
49.72 |
Rzut oszczepem | Aïda Sellam Tunezja |
53.35 | Lindy Leveau Seszele |
50.88 | Hanaa Salah El Melegi Egipt |
42.31 |
Siedmiobój | Yasmina Kettab Algieria |
5837 | Maralize Fouché Południowa Afryka |
5726 | Patience Itanyi Nigeria |
5611 |
Bibliografia
- GBRAthletics: African Championships. [dostęp 2009-06-03]. (ang.).