Stany Zjednoczone na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002
Kod MKOl |
USA | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2002 Salt Lake City | ||||||
Chorąży |
Amy Peterson (otwarcie) | |||||
Liczba zawodników |
202 w 15 dyscyplinach | |||||
|
Stany Zjednoczone na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002 reprezentowało 202 zawodników. Był to dziewiętnasty start Stanów Zjednoczonych na zimowych igrzyskach olimpijskich.
Zdobyte medale
Wyniki reprezentantów Stanów Zjednoczonych
Biathlon
- Osobny artykuł:
Mężczyźni
- bieg pościgowy - 13. miejsce
- sprint - 20. miejsce
- bieg indywidualny - 14. miejsce
- Jeremy Teela
Dan Campbell
Jay Hakkinen
Lawton Redman
- sztafeta - 15. miejsce
Kobiety
- Kara Salmela
- sprint - 49. miejsce
- bieg pościgowy - 45. miejsce
- bieg indywidualny - 31. miejsce
- Kara Salmela
Rachel Steer
Andrea Nahrgang
Kristina Sabasteanski
- sztafeta - 15. miejsce
Bobsleje
- Osobny artykuł:
Mężczyźni
- Dwójki - 4. miejsce
- Brian Shimer
Darrin Steele
- Dwójki - 9. miejsce
Kobiety
- Jean Racine
Gea Johnson
- Dwójki - 5. miejsce
Biegi narciarskie
- Osobny artykuł:
Mężczyźni
- John Bauer
- 15 km stylem klasycznym - 12. miejsce
- 20 km łączony - 19. miejsce
- 50 km stylem klasycznym - 33. miejsce
- Lars Flora
- Sprint - 36. miejsce
- 15 km stylem klasycznym - 54. miejsce
- 30 km stylem dowolnym - 54. miejsce
- Sprint - 41. miejsce
- 15 km stylem klasycznym - 22. miejsce
- 20 km łączony - 14. miejsce
- Andrew Johnson
- 30 km stylem dowolnym - 21. miejsce
- 50 km stylem klasycznym - 51. miejsce
- Sprint - 35. miejsce
- Sprint - 29. miejsce
- 30 km stylem dowolnym - 56. miejsce
- Justin Wadsworth
- 20 km łączony - 42. miejsce
- 30 km stylem dowolnym - DNF
- 50 km stylem klasycznym - DNF
- Patrick Weaver
- 15 km stylem klasycznym - 16. miejsce
- 20 km łączony - 45. miejsce
- Justin Wadsworth
Kris Freeman
John Bauer
Carl Swenson
- sztafeta - 5. miejsce
Kobiety
- Tessa Benoit
- Sprint - 38. miejsce
- 10 km stylem klasycznym - 52. miejsce
- Sprint - 48. miejsce
- 15 km stylem dowolnym - 53. miejsce
- Barb Jones
- 15 km stylem dowolnym - 43. miejsce
- 30 km stylem klasycznym - 35. miejsce
- 10 km stylem klasycznym - 38. miejsce
- 10 km łączony - 30. miejsce
- 15 km stylem dowolnym - 29. miejsce
- 30 km stylem klasycznym - 15. miejsce
- Aelin Peterson
- Sprint - 46. miejsce
- 10 km stylem klasycznym - 53. miejsce
- 10 km łączony - 51. miejsce
- Sprint - 44. miejsce
- 10 km łączony - 60. miejsce
- 10 km stylem klasycznym - 36. miejsce
- 10 km łączony - 48. miejsce
- 30 km stylem klasycznym - 23. miejsce
- Wendy Kay Wagner
Nina Kemppel
Barb Jones
Aelin Peterson
- sztafeta - 13. miejsce
Curling
- Osobny artykuł:
Mężczyźni
- Tim Somerville, Don Barcome Jr, Myles Brundidge, John Gordon, Mike Schneeberger – 3. zwycięstwa, 6. porażek - wynik końcowy - 9. miejsce
Kobiety
- Kari Erickson, Joni Cotten, Stacey Liapis, Ann Swisshelm, Deborah McCormick – 6. zwycięstw, 4. porażki - wynik końcowy - 4. miejsce
Hokej na lodzie
- Osobny artykuł:
Mężczyźni
- Tony Amonte, Tom Barrasso, Chris Chelios, Adam Deadmarsh, Chris Drury, Mike Dunham, Bill Guerin, Phil Housley, Brett Hull, John LeClair, Brian Leetch, Aaron Miller, Mike Modano, Tom Poti, Brian Rafalski, Mike Richter, Jeremy Roenick, Brian Rolston, Gary Suter, Keith Tkachuk, Doug Weight, Mike York, Scott Young –
Kobiety
- Chris Bailey, Laurie Baker, Karyn Bye, Julie Chu, Natalie Darwitz, Sara Decosta, Tricia Dunn-Luoma, Cammi Granato, Courtney Kennedy, Andrea Kilbourne, Katie King, Shelley Looney, Sue Merz, Allison Mleczko, Tara Mounsey, Jenny Potter, Angela Ruggiero, Sarah Tueting, Lyndsay Wall, Krissy Wendell –
Kombinacja norweska
- Osobny artykuł:
Mężczyźni
- Matt Dayton
- Sprint - 36. miejsce
- Gundersen - 18. miejsce
- Sprint - 14. miejsce
- Gundersen - 19. miejsce
- Sprint - 5. miejsce
- Gundersen - 7. miejsce
- Sprint - 32. miejsce
- Gundersen - 32. miejsce
- Todd Lodwick
Matt Dayton
Johnny Spillane
Bill Demong
- sztafeta - 4. miejsce
Łyżwiarstwo figurowe
- Osobny artykuł:
Mężczyźni
- soliści - 6. miejsce
- Michael Weiss
- soliści - 7. miejsce
Kobiety
- solistki - 4. miejsce
Pary
- Kyoko Ina
John Zimmerman
- Pary sportowe - 5. miejsce
- Tiffany Scott
Philip Dulebohn
- Pary sportowe - 13. miejsce
- Naomi Lang
Peter Tchernyshev
- Pary taneczne - 11. miejsce
- Beata Handra
Charles Sinek
- Pary taneczne - 23. miejsce
Łyżwiarstwo szybkie
- Osobny artykuł:
Mężczyźni
- 5000 m - 5. miejsce
- Jason Hedstrand
- 10000 m - 12. miejsce
- 1000 m - 6. miejsce
- 1500 m - 6. miejsce
- J.P. Shilling
- 1500 m - 14. miejsce
- Jondon Trevena
- 5000 m - 15. miejsce
Kobiety
- Annie Driscoll
- 3000 m - 21. miejsce
- 5000 m - 14. miejsce
- 500 m - 22. miejsce
- Catherine Raney Norman
- 3000 m - 13. miejsce
- 5000 m - 9. miejsce
- Amy Sannes
- 500 m - DNF
- 1000 m - 14. miejsce
- 1500 m - 8. miejsce
- Becky Sundstrom
- 500 m - 20. miejsce
- 1000 m - 16. miejsce
- 1500 m - 13. miejsce
Narciarstwo alpejskie
- Osobny artykuł:
Mężczyźni
- Jakub Fiala
- zjazd - 27. miejsce
- kombinacja - 19. miejsce
- slalom - 11. miejsce
- zjazd - 29. miejsce
- supergigant - 25. miejsce
- kombinacja - DNF
- zjazd - 16. miejsce
- supergigant - 8. miejsce
- Tom Rothrock
- slalom - DNF
- gigant - DNF
- slalom - 13. miejsce
- Dane Spencer
- slalom - 16. miejsce
- zjazd - 9. miejsce
- supergigant - DNF
- supergigant - 9. miejsce
- gigant - 19. miejsce
Kobiety
- zjazd - 12. miejsce
- supergigant - 14. miejsce
- gigant - 26. miejsce
- slalom - 32. miejsce
- kombinacja - 6. miejsce
- gigant - 17. miejsce
- slalom - DNF
- zjazd - DNF
- supergigant - DNF
- kombinacja - DNF
- kombinacja - 13. miejsce
- zjazd - 11. miejsce
- supergigant - 16. miejsce
- Katie Monahan
- supergigant - 17. miejsce
- Tasha Nelson
- slalom - DNF
- gigant - 28. miejsce
- gigant - 21. miejsce
- slalom - DNF
- zjazd - 16. miejsce
Narciarstwo dowolne
- Osobny artykuł:
Mężczyźni
- skoki akrobatyczne - 12. miejsce
- jazda po muldach - 9. miejsce
- skoki akrobatyczne - 6. miejsce
- jazda po muldach - 28. miejsce
- jazda po muldach - 4. miejsce
- skoki akrobatyczne - 9. miejsce
Kobiety
- jazda po muldach - 7. miejsce
- Tracy Evans
- skoki akrobatyczne - 14. miejsce
- jazda po muldach - 5. miejsce
- skoki akrobatyczne - 17. miejsce
- jazda po muldach - 18. miejsce
Saneczkarstwo
- Osobny artykuł:
Mężczyźni
- jedynki - 17. miejsce
- Adam Heidt
- jedynki - 4. miejsce
- Nick Sullivan
- jedynki - 26. miejsce
Kobiety
- Ashley Hayden
- jedynki - 8. miejsce
- jedynki - 5. miejsce
- Courtney Zablocki
- jedynki - 13. miejsce
Short track
- Osobny artykuł:
Mężczyźni
- Ron Biondo
Apolo Anton Ohno
Rusty Smith
Dan Weinstein
- sztafeta - 4. miejsce
Kobiety
- Caroline Hallisey
- 500 m - 5. miejsce
- 1000 m - 10. miejsce
- 500 m - 13. miejsce
- 1500 m - 13. miejsce
- Erin Porter
- 1000 m - 27. miejsce
- 1500 m - DSQ
- Julie Goskowicz
Caroline Hallisey
Amy Peterson
Erin Porter
- sztafeta - 7. miejsce
Skeleton
- Osobny artykuł:
Mężczyźni
- Lincoln DeWitt – 5. miejsce
- Jim Shea Junior –
- Chris Soule – 7. miejsce
Kobiety
Skoki narciarskie
- Osobny artykuł:
Mężczyźni
- Skocznia duża - 34. miejsce
- Skocznia normalna - 11. miejsce
- Skocznia duża - 43. miejsce
- Skocznia normalna - 44. miejsce
- Skocznia duża - 42. miejsce
- Skocznia normalna - 39. miejsce
- Skocznia duża - 51. miejsce
- Skocznia normalna - 39. miejsce
- drużyna - 11. miejsce
Snowboard
- Osobny artykuł:
Mężczyźni
- halfpipe - 6. miejsce
- gigant równoległy - 20. miejsce
- JJ Thomas
- Peter Thorndike
- gigant równoległy - 27. miejsce
Kobiety
- halfpipe - 6. miejsce
- halfpipe - 5. miejsce
- gigant równoległy - 26. miejsce
- gigant równoległy - 8. miejsce
- Lisa Odynski
- gigant równoległy - 27. miejsce
- Sondra Van Ert
- gigant równoległy - 17. miejsce
Linki zewnętrzne
- Wyniki reprezentantów USA na ZIO 2002 na Sports-Reference.com. sports-reference.com. [zarchiwizowane z tego adresu (2008-12-29)]. (ang.)