Szwecja na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1948
Szwecję na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1948 reprezentowało 43 zawodników: 42 mężczyzn i jedna kobieta. Był to piąty start reprezentacji Szwecji na zimowych igrzyskach olimpijskich. Reprezentacja Szwecja wraz z reprezentacją Norwegii zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej.
Zdobyte medale
Medal
|
Zawodnik
|
Dyscyplina
|
Konkurencja
|
Rezultat
|
Złoto |
Martin Lundström |
Biegi narciarskie |
bieg na 18 km mężczyzn |
1:13:50,0 h[1]
|
Złoto |
Nils Karlsson |
Biegi narciarskie |
bieg na 50 km mężczyzn |
3:47:48,0 h[1]
|
Złoto |
Nils Östensson, Nils Täpp, Gunnar Eriksson, Martin Lundström |
Biegi narciarskie |
sztafeta 4 × 10 km mężczyzn |
2:32:08,0 h[1]
|
Złoto |
Åke Seyffarth |
Łyżwiarstwo szybkie |
bieg na 10 000 m mężczyzn |
17:26,3 min[2]
|
Srebro |
Nils Östensson |
Biegi narciarskie |
bieg na 18 km mężczyzn |
1:14:22,0 h[1]
|
Srebro |
Harald Ericson |
Biegi narciarskie |
bieg na 50 km mężczyzn |
3:52:20,0 h[1]
|
Srebro |
Åke Seyffarth |
Łyżwiarstwo szybkie |
bieg na 1500 m mężczyzn |
2:18,1 min[2]
|
Brąz |
Gunnar Eriksson |
Biegi narciarskie |
bieg na 18 km mężczyzn |
1:16:06,0 h[1]
|
Brąz |
Sven Israelsson |
Kombinacja norweska |
indywidualnie mężczyźni |
433,40 pkt[3]
|
Brąz |
Göthe Hedlund |
Łyżwiarstwo szybkie |
bieg na 5000 m mężczyzn |
8:34,8 min[2]
|
SKład kadry
Biegi narciarskie
Mężczyźni
Zawodnik
|
Konkurencja
|
czas
|
Pozycja
|
Martin Lundström
|
Bieg na 18 km
|
1:13:50,0
|
|
Nils Östensson
|
1:14:22,0
|
|
Gunnar Eriksson
|
1:16:06,0
|
|
Nils Karlsson
|
1:16:54,0
|
5.
|
Sven Israelsson
|
1:21:44,0
|
16.
|
Erik Elmsäter
|
1:22:12,0
|
19.
|
Clas Haraldsson
|
1:24:21,0
|
33.
|
Nils Karlsson
|
Bieg na 50 km
|
3:47:48,0
|
|
Harald Ericson
|
3:52:20,0
|
|
Anders Törnqvist
|
3:58:20,0
|
5.
|
Arthur Herrdin
|
Nie ukończył konkurencji
|
Nils Östensson Nils Täpp Gunnar Eriksson Martin Lundström
|
Sztafeta 4 × 10 km
|
2:32:08,0
|
|
Hokej na lodzie
Reprezentacja mężczyzn
- Stig Emanuel Andersson
- Åke Andersson
- Stig Carlsson
- Åke Ericson
- Rolf Ericsson
- Svante Granlund
- Arne Johansson
- Rune Johansson
|
|
- Gunnar Landelius
- Klas Lindström
- Lars Ljungman
- Holger Nurmela
- Bror Pettersson
- Rolf Pettersson
- Kurt Svanberg
- Sven Thunman
|
Reprezentacja Szwecji zajęła czwarte miejsce.
Tabela końcowa
Wyniki
Kombinacja norweska
Mężczyźni
Zawodnik
|
Konkurencja
|
Bieg narciarski
|
Skoki narciarskie
|
Łącznie
|
Pozycja
|
Czas biegu
|
Pozycja
|
Punkty
|
Skok 1
|
Skok 2
|
Skok 3
|
Punkty
|
Pozycja
|
Sven Israelsson
|
Indywidualnie
|
1:21:44
|
4.
|
211,50
|
67,5
|
66,0
|
67,0
|
221,9
|
1.
|
433,40
|
|
Erik Elmsäter
|
1:22:12
|
6.
|
208,95
|
56,0
|
61,5
|
58,0
|
202,0
|
15.
|
410,95
|
9.
|
Clas Haraldsson
|
1:24:21
|
15.
|
197,35
|
63,5
|
66,0
|
66,0
|
213,4
|
4.
|
410,75
|
10.
|
Łyżwiarstwo szybkie
Mężczyźni
Zawodnik
|
Konkurencja
|
Bieg na 500 m
|
Bieg na 1500 m
|
Bieg na 5000 m
|
Bieg na 10 000 m
|
Czas
|
Miejsce
|
Czas
|
Miejsce
|
Czas
|
Miejsce
|
Czas
|
Miejsce
|
Mats Bolmstedt
|
43,7
|
10.
|
2:22,8
|
17.
|
|
Halle Janemar
|
44,0
|
11.
|
|
Åke Seyffarth
|
44,0
|
11.
|
2:18,1
|
|
8:37,9
|
7.
|
17:26,3
|
|
Göthe Hedlund
|
45,6
|
20.
|
2:20,7
|
8.
|
8:34,8
|
|
Nie ukończył wyścigu
|
Harry Jansson
|
|
2:20,0
|
5.
|
8:34,9
|
4.
|
18:08,0
|
8.
|
Rune Hammarström
|
|
8:53,8
|
16.
|
18:39,6
|
9.
|
Narciarstwo alpejskie
Mężczyźni
- Zjazd
Zawodnik
|
Czas
|
Miejsce
|
Hans Hansson
|
3:05,0
|
10.
|
Sixten Isberg
|
3:15,0
|
30.
|
Åke Nilsson
|
3:22,2
|
38.
|
Stig Sollander
|
3:23,1
|
40.
|
Olle Dalman
|
3:23,2
|
41.
|
- Slalom specjalny
Zawodnik
|
Czas 1-go przejazdu
|
Czas 2-go przejazdu
|
Łączny czas
|
Pozycja
|
Olle Dalman
|
1:10,4
|
1:03,2
|
2:13,6
|
5.
|
Sixten Isberg
|
1:10,7
|
1:06,5
|
2:17,2
|
10.
|
Hans Hansson
|
1:11,1
|
1:07,2
|
2:18,3
|
11.
|
Åke Nilsson
|
Nie ukończył konkurencji
|
- Kombinacja
Zawodnik
|
Zjazd
|
Slalom
|
Łącznie
|
Czas
|
Pozycja
|
Punkty
|
Czas 1-go przejazdu
|
Czas 2-go przejazdu
|
Pozycja
|
Punkty
|
Punkty
|
Pozycja
|
Hans Hansson
|
3:05,0
|
6.
|
5,52
|
1:13,5
|
1:10,0
|
9.
|
3,79
|
9,31
|
6.
|
Åke Nilsson
|
3:22,2
|
27.
|
15,11
|
1:15,3
|
1:09,4
|
10.
|
4,32
|
19,43
|
19.
|
Stig Sollander
|
3;23,1
|
29.
|
16,10
|
Nie ukończył konkurencji
|
Olle Dalman
|
3:23,2
|
30.
|
16,21
|
Nie ukończył konkurencji
|
Kobiety
- Zjazd
- Slalom specjalny
Zawodnik
|
Czas 1-go przejazdu
|
Czas 2-go przejazdu
|
Łączny czas
|
Pozycja
|
May Nilsson
|
1:12,2
|
57,5
|
2:09,7
|
10.
|
- Kombinacja
Zawodnik
|
Zjazd
|
Slalom
|
Łącznie
|
Czas
|
Pozycja
|
Punkty
|
Czas 1-go przejazdu
|
Czas 2-go przejazdu
|
Pozycja
|
Punkty
|
Punkty
|
Pozycja
|
May Nilsson
|
2:39,1
|
14.
|
6,78
|
1:05,3
|
1:05,3
|
9.
|
6,25
|
13,03
|
15.
|
Skoki narciarskie
Mężczyźni
Skoczek
|
Skok 1
|
Skok 2
|
Nota
|
Pozycja
|
odległość
|
odległość
|
Evert Karlsson
|
65,5
|
68,0
|
212,2
|
11.
|
Vilhelm Hellman
|
57,5
|
65,0
|
208,1
|
14.
|
Nils Lundh
|
61,5 (upadek)
|
66,0
|
152,7
|
40.
|
Erik Lindström
|
nie ukończył konkurencji
|
-
|
nie ukończył konkurencji
|
Przypisy
Bibliografia