1988 Tour de France
1988 Tour de France Tarihler 2–24 Temmuz Etaplar 22 + Prolog Mesafe 3.286 km (2.042 mi) Galibiyet zamanı 84s 27' 53"
Kazanan
Pedro Delgado (ESP )
(Reynolds )
İkinci
Steven Rooks (NED )
(PDM–Ultima–Concorde)
Üçüncü
Fabio Parra (COL )
(Kelme) -
Puanlar
Eddy Planckaert (BEL )
(AD Renting–Anti-M–Bottecchia)
Dağlar
Steven Rooks (NED )
(PDM–Ultima–Concorde)
Gençler
Erik Breukink (NED )
(Panasonic–Isostar–Colnago–Agu)
Kombinasyon
Steven Rooks (NED )
(PDM–Ultima–Concorde)
Sprintler
Frans Maassen (NED )
(Superconfex-Yoko-Opel-Colnago )
Savaşçılık
Jérôme Simon (FRA )
(Z–Peugeot )
Takım
PDM–Ultima–Concorde
Takım puanları
PDM–Ultima–Concorde
1988 Fransa Bisiklet Turu 1988 yılı 4 Temmuz-24 Temmuz tarihlerinde yapılan 75nci Fransa Bisiklet Turu 'dur. Toplam 3.281 km mesafe üzerinden 22 etap içeren turda hız ortalaması 38,909 km/saatti.
Sonuçlar
Etaplar
Tarih
Etap
Rota
Mesafe
Kazanan
Lider
3 Temmuz
Başlangıç
Pornichet - La Baule
1 km
Guido Bontempi
Guido Bontempi
4 Temmuz
1
Pontchâteau - Machecoul
91,5 km
Steve Bauer
Steve Bauer
2
La Haie-Fouassière - Ancenis (TZY )
48 km
Panasonic
Teun van Vliet
5 Temmuz
3
Nantes - Le Mans
213,5 km
Jean-Paul van Poppel
Teun van Vliet
6 Temmuz
4
Le Mans - Évreux
158 km
Acacio Da Silva
Teun van Vliet
7 Temmuz
5
Neufchâtel-en-Bray - Liévin
147,5 km
Jelle Nijdam
Henk Lubberding
8 Temmuz
6
Liévin - Wasquehal (BZY )
52 km
Sean Yates
Jelle Nijdam
9 Temmuz
7
Wasquehal - Reims
225 km
Valerio Tebaldi
Jelle Nijdam
10 Temmuz
8
Reims - Nancy
219 km
Rolf Gölz
Steve Bauer
11 Temmuz
9
Nancy - Straatsburg
160,5 km
Jérôme Simon
Steve Bauer
12 Temmuz
10
Belfort - Besançon
149,5 km
Jean-Paul van Poppel
Steve Bauer
13 Temmuz
11
Besançon - Morzine
232 km
Fabio Parra
Steve Bauer
14 Temmuz
12
Morzine - Alpe d'Huez
227 km
Steven Rooks
Pedro Delgado
15 Temmuz
13
Grenoble - Villard-de-Lans (BZY )
38 km
Pedro Delgado
Pedro Delgado
16 Temmuz
Dinlenme günü
17 Temmuz
14
Blagnac - Guzet-Neige
163 km
Massimo Ghirotto
Pedro Delgado
18 Temmuz
15
Saint-Girons - Luz Ardiden
187,5 km
Laudelino Cubino
Pedro Delgado
19 Temmuz
16
Tarbes - Pau
38 km
Adri van der Poel
Pedro Delgado
17
Pau - Bordeaux
210 km
Jean-Paul van Poppel
Pedro Delgado
20 Temmuz
18
Ruelle-sur-Touvre - Limoges
93,5 km
Gianni Bugno
Pedro Delgado
21 Temmuz
19
Limoges - Puy de Dôme
188 km
Johnny Weltz
Pedro Delgado
22 Temmuz
20
Clermont-Ferrand - Chalon-sur-Saône
223,5 km
Thierry Marie
Pedro Delgado
23 Temmuz
21
Santenay - Santenay, Loir-et-Cher (BZY )
46 km
Juan Martínez Oliver
Pedro Delgado
24 Temmuz
22
Nemours - Paris
172,5 km
Jean-Paul van Poppel
Pedro Delgado
Genel sınıflandırma
Sıra
İsim
Ülke
Takım
Zaman
1
Pedro Delgado
İspanya
Reynolds
84h 27' 53"
2
Steven Rooks
Hollanda
PDM-Ultima-Concorde
7' 13"
3
Fabio Parra
Kolombiya
Kelme
9' 58"
4
Steve Bauer
Kanada
Weinmann-La Suisse
12' 15"
5
Eric Boyer
Fransa
Systeme U
14' 04"
6
Luis Herrera
Kolombiya
Cafe de Colombia
14' 36"
7
Ronan Pensec
Fransa
Z-Peugeot
16' 52"
8
Álvaro Pino
İspanya
B.H.
18' 36"
9
Peter Winnen
Hollanda
Panasonic-Isostar
19' 12"
10
Denis Roux
Fransa
Z-Peugeot
20' 08"
11
Gert-Jan Theunisse
Hollanda
PDM-Ultima-Concorde
22' 46"
12
Erik Breukink
Hollanda
Panasonic-Isostar
23' 06"
13
Laudelino Cubino
İspanya
B.H.
23' 46"
14
Claude Criquielion
Belçika
Hitachi-Bosal-B.C.E.
24' 32"
15
Andrew Hampsten
ABD
7 Eleven-Hoonved
26' 00"
16
Marino Lejarreta
İspanya
Caja Rural-Orbea
26' 36"
17
Pascal Simon
Fransa
Systeme U
28' 39"
18
Éric Caritoux
Fransa
KAS-Canal 10-Mavic
29' 04"
19
Jérôme Simon
Fransa
Z-Peugeot
30' 55"
20
Raúl Alcalá
Meksika
7 Eleven-Hoonved
31' 14"
21
Gerhard Zadrobilek
Avusturya
Weinmann-La Suisse
32' 09"
22
Roberto Visentini
İtalya
Carrera
33' 23"
23
Thierry Claveyrolat
Fransa
R.M.O-Liberia-Mavic
37' 49"
24
Janus Kuum
Norveç
A.D.R-Mini Flat-IOC
38' 53"
25
Federico Echave
İspanya
B.H.
39' 17"
26
Jørgen Pedersen
Danimarka
B.H.
39' 24"
27
Jörg Muller
İsviçre
PDM-Ultima-Concorde
40' 53"
28
Frédéric Vichot
Fransa
Weinmann-La Suisse
42' 00"
29
Peter Stevenhaagen
Hollanda
PDM-Ultima-Concorde
45' 27"
30
Eduardo Chozas
İspanya
Kelme
45' 45"
31
Samuel Cabrera
Kolombiya
Cafe de Colombia
46' 06"
32
Philippe Bouvatier
Fransa
B.H.
48' 14"
33
Marc Sergeant
Belçika
Hitachi-Bosal-B.C.E.
49' 24"
34
Dag-Otto Lauritzen
Norveç
7 Eleven-Hoonved
50' 08"
35
Jesus Blanco-Villar
İspanya
Teka
55' 28"
36
Gilbert Duclos-Lassalle
Fransa
Z-Peugeot
57' 21"
37
Jean-Philippe Vandenbrande
Belçika
Hitachi-Bosal-B.C.E.
57' 57"
38
Guy Nulens
Belçika
Panasonic-Isostar
59' 13"
39
Jean-Claude Bagot
Fransa
Fagor
59' 47"
40
Charly Bérard
Fransa
Fagor
1h 00' 08"
41
Edgar Corredor
Kolombiya
Cafe de Colombia
1h 01' 20"
42
Julio-Cesar Cadena
Kolombiya
Cafe de Colombia
1h 01' 28"
43
Niki Ruttimann
İsviçre
Weinmann-La Suisse
1h 01' 43"
44
Henri Abadie
Fransa
Z-Peugeot
1h 01' 59"
45
Gérard Veldscholten
Hollanda
Weinmann-La Suisse
1h 02' 32"
46
Seán Kelly
İrlanda
KAS-Canal 10-Mavic
1h 02' 54"
47
Miguel Indurain
İspanya
Reynolds
1h 03' 15"
48
Dominique Arnaud
Fransa
Reynolds
1h 07' 31"
49
Israel Corredor
Kolombiya
Cafe de Colombia
1h 07' 50"
50
Michael Wilson
Avustralya
Weinmann-La Suisse
1h 09' 31"
51
Patrocinio Jimenez
Kolombiya
Cafe de Colombia
1h 09' 55"
52
Jesus Rodriguez-Magro
İspanya
Reynolds
1h 11' 17"
53
Jon Unzaga
İspanya
KAS-Canal 10-Mavic
1h 12' 17"
54
Johnny Weltz
Danimarka
Fagor
1h 12' 49"
55
Jean-Claude Colotti
Fransa
R.M.O-Liberia-Mavic
1h 15' 00"
56
Jos Haex
Belçika
Hitachi-Bosal-B.C.E.
1h 15' 16"
57
Mariano Sánchez
İspanya
Teka
1h 16' 06"
58
Jean-Claude Leclercq
Fransa
Weinmann-La Suisse
1h 17' 21"
59
Sean Yates
Birleşik Krallık
Fagor
1h 17' 25"
60
Julián Gorospe
İspanya
Reynolds
1h 17' 33"
61
Jan Nevens
Belçika
Sigma-Fina-Diamant
1h 18' 11"
62
Gianni Bugno
İtalya
Chateau d’Ax
1h 19' 09"
63
Jokin Mujika
İspanya
Caja Rural-Orbea
1h 19' 15"
64
Enrique Aja
İspanya
Teka
1h 19' 52"
65
Philippe Leleu
Fransa
Toshiba
1h 21' 51"
66
Marc Madiot
Fransa
Toshiba
1h 22' 34"
67
Christophe Lavainne
Fransa
Systeme U
1h 22' 34"
68
Tony Rominger
İsviçre
Chateau d’Ax
1h 23' 41"
69
Ron Kiefel
ABD
7 Eleven-Hoonved
1h 23' 58"
70
Roland Le Clerc
Fransa
Caja Rural-Orbea
1h 25' 17"
71
Martial Gayant
Fransa
Toshiba
1h 25' 30"
72
Jacques Decrion
Fransa
Systeme U
1h 26' 44"
73
Marco-Antonio Leon
Kolombiya
Cafe de Colombia
1h 26' 58"
74
Eric Van Lancker
Belçika
Panasonic-Isostar
1h 28' 37"
75
Vicente Belda
İspanya
Kelme
1h 29' 29"
76
Marc Van Orsouw
Hollanda
PDM-Ultima-Concorde
1h 30' 36"
77
Bruno Leali
İtalya
Carrera
1h 30' 50"
78
Patrice Esnault
Fransa
R.M.O-Liberia-Mavic
1h 30' 59"
79
Alessandro Pozzi
İtalya
Chateau d’Ax
1h 32' 19"
80
Dirk De Wolf
Belçika
Hitachi-Bosal-B.C.E.
1h 33' 25"
81
Frédéric Brun
Fransa
Z-Peugeot
1h 33' 32"
82
Javier Lukin
İspanya
Reynolds
1h 34' 00"
83
Raimund Dietzen
Batı Almanya
Teka
1h 34' 25"
84
Adri Van der Poel
Hollanda
PDM-Ultima-Concorde
1h 34' 43"
85
Massimo Ghirotto
İtalya
Carrera
1h 35' 02"
86
Ennio Vanotti
İtalya
Chateau d’Ax
1h 36' 03"
87
Rudy Dhaenens
Belçika
PDM-Ultima-Concorde
1h 36' 16"
88
Michel Bibollet
Fransa
R.M.O-Liberia-Mavic
1h 38' 14"
89
Ludo Peeters
Belçika
Superconfex-Yoko
1h 42' 47"
90
Malcolm Elliott
Birleşik Krallık
Fagor
1h 44' 27"
91
Rolf Golz
Batı Almanya
Superconfex-Yoko
1h 44' 47"
92
Acacio Da Silva
Portekiz
KAS-Canal 10-Mavic
1h 45' 26"
93
Dominique Garde
Fransa
Systeme U
1h 46' 44"
94
Régis Clere
Fransa
Teka
1h 47' 13"
95
Hennie Kuiper
Hollanda
Sigma-Fina-Diamant
1h 49' 37"
96
Jan Wijnants
Belçika
Hitachi-Bosal-B.C.E.
1h 49' 56"
97
Arsenio Gonzalez
İspanya
Teka
1h 50' 13"
98
Thierry Marie
Fransa
Systeme U
1h 51' 11"
99
Søren Lilholt
Danimarka
Sigma-Fina-Diamant
1h 51' 58"
100
Dante Rezze
Fransa
R.M.O-Liberia-Mavic
1h 53' 03"
101
Stéphane Morjean
Belçika
Hitachi-Bosal-B.C.E.
1h 54' 56"
102
Fons De Wolf
Belçika
A.D.R-Mini Flat-IOC
1h 55' 56"
103
Etienne De Wilde
Belçika
Sigma-Fina-Diamant
1h 57' 17"
104
Roque De la Cruz
İspanya
Caja Rural-Orbea
1h 57' 52"
105
Davis Phinney
ABD
7 Eleven-Hoonved
1h 58' 08"
106
Guido Bontempi
İtalya
Carrera
1h 59' 07"
107
Vicente Ridaura
İspanya
Caja Rural-Orbea
2h 01' 31"
108
Frédéric Garnier
Fransa
Toshiba
2h 02' 52"
109
Marcello Bergamo
İtalya
Carrera
2h 05' 43"
110
Andreas Kappes
Batı Almanya
Toshiba
2h 06' 02"
111
José Sanchis
İspanya
Caja Rural-Orbea
2h 07' 00"
112
Iñaki Gastón
İspanya
Kelme
2h 07' 49"
113
Jens Veggerby
Danimarka
7 Eleven-Hoonved
2h 09' 27"
114
Javier Murguialday
İspanya
B.H.
2h 09' 32"
115
Eddy Planckaert
Belçika
A.D.R-Mini Flat-IOC
2h 09' 34"
116
Angel Camarillo
İspanya
Teka
2h 10' 29"
117
Celestino Prieto
İspanya
KAS-Canal 10-Mavic
2h 11' 16"
118
Herminio Díaz-Zabala
İspanya
Reynolds
2h 11' 42"
119
Jacques Hanegraaf
Hollanda
Toshiba
2h 12' 11"
120
Joël Pelier
Fransa
Systeme U
2h 13' 28"
121
Francisco Antequera
İspanya
B.H.
2h 13' 55"
122
Jelle Nijdam
Hollanda
Superconfex-Yoko
2h 15' 59"
123
Régis Simon
Fransa
R.M.O-Liberia-Mavic
2h 18' 18"
124
Frank Hoste
Belçika
A.D.R-Mini Flat-IOC
2h 18' 50"
125
Alfred Achermann
İsviçre
KAS-Canal 10-Mavic
2h 19' 26"
126
Frans Maassen
Hollanda
Superconfex-Yoko
2h 19' 43"
127
Twan Poels
Hollanda
Superconfex-Yoko
2h 20' 02"
128
Manuel-Jorge Domínguez
İspanya
B.H.
2h 20' 59"
129
Philippe Casado
İspanya
Z-Peugeot
2h 21' 31"
130
Johan Lammerts
Hollanda
Toshiba
2h 23' 17"
131
René Martens
Belçika
A.D.R-Mini Flat-IOC
2h 24' 52"
132
Gerrit Solleveld
Hollanda
Superconfex-Yoko
2h 26' 56"
133
Michel Vermote
Belçika
R.M.O-Liberia-Mavic
2h 27' 00"
134
Juan Martínez Oliver
İspanya
Kelme
2h 27' 44"
135
Andy Bishop
ABD
PDM-Ultima-Concorde
2h 29' 00"
136
Erich Mächler
İsviçre
Carrera
2h 29' 37"
137
Rik Van Slycke
Belçika
Sigma-Fina-Diamant
2h 33' 03"
138
Jean-Paul van Poppel
Hollanda
Superconfex-Yoko
2h 35' 09"
139
Milan Jurco
Çekoslovakya
Chateau d’Ax
2h 35' 45"
140
Hartmut Bolts
Batı Almanya
R.M.O-Liberia-Mavic
2h 36' 26"
141
Walter Magnago
İtalya
Carrera
2h 37' 52"
142
Stefano Zanatta
İtalya
Chateau d’Ax
2h 38' 23"
143
Nico Verhoeven
Hollanda
Superconfex-Yoko
2h 42' 20"
144
Nathan Dahlberg
Yeni Zelanda
7 Eleven-Hoonved
2h 42' 46"
145
Gert Jakobs
Hollanda
Superconfex-Yoko
2h 45' 28"
146
Marco Tabai
İtalya
Carrera
2h 46' 16"
147
Mathieu Hermans
Hollanda
Caja Rural-Orbea
2h 48' 53"
148
Jean-Pierre Heynderickx
Belçika
Sigma-Fina-Diamant
2h 54' 07"
149
Dirk Demol
Belçika
A.D.R-Mini Flat-IOC
2h 55' 18"
150
John Talen
Hollanda
Panasonic-Isostar
3h 05' 02"
151
Dirk Wayenberg
Belçika
A.D.R-Mini Flat-IOC
3h 28' 41"
Dış bağlantılar
Yıllara göre Klasmanlar (mayolar )
Mevcut
Takım (classement d'équipes )
Eski
Kombine mayo(maillot du combiné )
Kırmızı mayo(maillot rouge )
Yarış direktörleri Bitiş yerleri Listeler İlgili maddeler
The article is a derivative under the Creative Commons Attribution-ShareAlike License .
A link to the original article can be found here and attribution parties here
By using this site, you agree to the Terms of Use . Gpedia ® is a registered trademark of the Cyberajah Pty Ltd