2011 Avrupa 23 Yaş Altı Atletizm Şampiyonası
2011 Avrupa 23 Yaş Altı Atletizm Şampiyonası | |
---|---|
Ev sahibi şehir | Ostrava, Çekya |
Tarih | 14-17 Temmuz 2011 |
Ev sahibi stad | Ostrava Şehir Stadyumu |
Düzey | 23 yaş altı |
← 2009 Kaunas 2013 Tampere → |
2011 Avrupa 23 Yaş Altı Atletizm Şampiyonası, Avrupa Atletizm Birliği tarafından düzenlenen 23 yaş altı şampiyonalarının sekizincisi. Organizasyon 14-17 Temmuz tarihlerinde Ostrava'daki Şehir Stadyumu'nda gerçekleşmiştir.
Madalya tablosu
* Ev sahibi ülke ( Çekya)
Sıra | Ülke | Altın | Gümüş | Bronz | Toplam |
---|---|---|---|---|---|
1 | Rusya | 9 | 5 | 6 | 20 |
2 | Büyük Britanya | 6 | 6 | 8 | 20 |
3 | Almanya | 4 | 4 | 7 | 15 |
4 | Polonya | 4 | 3 | 3 | 10 |
5 | Ukrayna | 3 | 7 | 1 | 11 |
6 | Türkiye | 3 | 1 | 1 | 5 |
Romanya | 3 | 1 | 1 | 5 | |
8 | Yunanistan | 2 | 1 | 0 | 3 |
9 | Norveç | 2 | 0 | 1 | 3 |
10 | Azerbaycan | 2 | 0 | 0 | 2 |
11 | İspanya | 1 | 3 | 3 | 7 |
12 | Belarus | 1 | 2 | 2 | 5 |
13 | İtalya | 1 | 2 | 0 | 3 |
14 | Fransa | 1 | 0 | 3 | 4 |
15 | Estonya | 1 | 0 | 0 | 1 |
Belçika | 1 | 0 | 0 | 1 | |
17 | Sırbistan | 0 | 1 | 2 | 3 |
18 | Çekya* | 0 | 1 | 1 | 2 |
Macaristan | 0 | 1 | 1 | 2 | |
Portekiz | 0 | 1 | 1 | 2 | |
21 | İsveç | 0 | 1 | 0 | 1 |
İrlanda | 0 | 1 | 0 | 1 | |
İsviçre | 0 | 1 | 0 | 1 | |
24 | Hollanda | 0 | 0 | 3 | 3 |
25 | Hırvatistan | 0 | 0 | 1 | 1 |
Finlandiya | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Toplam (26 Ülke) | 44 | 42 | 46 | 132 |
Erkekler
Disiplin | Altın | Gümüş | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 metre ayrıntılar |
James Alaka Birleşik Krallık |
10.45 | Michael Tumi İtalya |
10.47 | Andrew Robertson Birleşik Krallık |
10.52 |
200 metre ayrıntılar |
Lykourgos-Stefanos Tsakonas Yunanistan |
20.56 PB |
James Alaka Birleşik Krallık |
20.60 | Pavel Maslák Çekya |
20.67 |
400 metre ayrıntılar |
Nigel Levine Birleşik Krallık |
46.10 | Brian Gregan İrlanda |
46.12 PB |
Luke Lennon-Ford Birleşik Krallık |
46.22 |
800 metre ayrıntılar |
Adam Kszczot Polonya |
1:46.71 | Kevin López İspanya |
1:46.93 | Mukhtar Mohammed Birleşik Krallık |
1:48.01 |
1500 metre ayrıntılar |
Florian Carvalho Fransa |
3:50.42 | James Shane Birleşik Krallık |
3:50.58 | David Bustos İspanya |
3:50.59 |
5000 metre ayrıntılar |
Sindre Buraas Norveç |
14:22.69 | Ross Millington Birleşik Krallık |
14:22.78 | Jesper van der Wielen Hollanda |
14:23.31 |
10.000 metre ayrıntılar |
Sondre Nordstad Moen Norveç |
28:41.66 'PB |
Ahmed El Mazoury İtalya |
28:46.97 'PB |
Musa Roba-Kinkal Almanya |
28:57.91 'SB |
110 metre engelli ayrıntılar |
Sergey Shubenkov Rusya |
13.56 | Balázs Baji Macaristan |
13.58 PB |
Lawrence Clarke Birleşik Krallık |
13.62 |
400 metre engelli ayrıntılar |
Jack Green Birleşik Krallık |
49.13 | Nathan Woodward Birleşik Krallık |
49.28 | Emir Bekrić Sırbistan |
49.61 NR |
3000 metre hendekli ayrıntılar |
Sebastián Martos İspanya |
8:35.35 | Abdelaziz Merzoughi İspanya |
8:36.21 | Alexandru Ghinea Romanya |
8:38.51 |
4×100 metre bayrak ayrıntılar |
Michael Tumi Francesco Basciani Davide Manenti Delmas Obou İtalya |
39.05 | Andrew Robertson Kieran Showler-Davis Richard Kilty Daniel Talbot Birleşik Krallık |
39.10 | Florian Hübner Maximilian Kessler Robin Erewa Felix Göltl Almanya |
39.19 |
4×400 metre bayrak ayrıntılar |
Nigel Levine Thomas Phillips Jamie Bowie Luke Lennon-Ford Birleşik Krallık |
3:03.53 | Michał Pietrzak Jakub Krzewina Łukasz Krawczuk Mateusz Fórmanski Polonya |
3:03.62 | Aleksey Kenig Anton Volobuev Artem Vazhov Vladimir Krasnov Rusya |
3:04.01 |
20 km yürüyüş ayrıntılar |
Petr Bogatyrev Rusya |
1:24:20 | Dawid Tomala Polonya |
1:24:21 | Denis Strelkov Rusya |
1:24:25 |
Yüksek atlama ayrıntılar |
Bohdan Bondarenko Ukrayna |
2.30 PB |
Sergey Mudrov Rusya |
2.30 PB |
Miguel Ángel Sancho İspanya |
2.21 =SB |
Sırıkla atlama ayrıntılar |
Paweł Wojciechowski Polonya |
5.70 PB |
Karsten Dilla Almanya |
5.60 | Dmitriy Zhelyabin Rusya |
5.55 PB |
Uzun atlama ayrıntılar |
Aleksandr Menkov Rusya |
8.08 | Marcos Chuva Portekiz |
7.94 | Guillaume Victorin Fransa |
7.86 'PB |
Üç adım atlama ayrıntılar |
Sheryf El-Sheryf Ukrayna |
17.72 CR |
Aleksey Fyodorov Rusya |
16.85 | Yuriy Kovalyov Rusya |
16.82 |
Gülle atma ayrıntılar |
David Storl Almanya |
20.45 CR |
Dmytro Savytskyy Ukrayna |
19.18 'PB |
Marin Premeru Hırvatistan |
18.83 |
Disk atma ayrıntılar |
Lawrence Okoye Birleşik Krallık |
60.70 | Mykyta Nesterenko Ukrayna |
59.67 | Fredrik Amundgård Norveç |
59.42 SB |
Çekiç atma ayrıntılar |
Paweł Fajdek Polonya |
78.54 PB |
Javier Cienfuegos İspanya |
73.03 | Aleh Dubitski Belarus |
72.52 |
Cirit atma ayrıntılar |
Till Wöschler Almanya |
84.38 PB |
Fatih Avan Türkiye |
84.11 | Dmitry Tarabin Rusya |
83.18 |
Dekatlon ayrıntılar |
Thomas van der Plaetsen Belçika |
8157 NR PB |
Eduard Mikhan Belarus |
8152 'PB |
Mihail Dudaš Sırbistan |
8117 'NR PB |
WR dünya rekoru | AR kıta rekoru | AJR gençler kıta rekoru | CR şampiyona rekoru | GR oyunlar rekoru | NR ülke rekoru | NJR gençler ülke rekoru | PB kişisel en iyi derece | SB kişisel yılın en iyi derecesi | WL yılın en iyi derecesi |
Kadınlar
Disiplin | Altın | Gümüş | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 metre * ayrıntılar |
Andreea Ograzeanu Romanya |
11.65 | Leena Günther Almanya |
11.75 | Anna Kiełbasińska Polonya |
11.77 |
200 metre * ayrıntılar |
Anna Kiełbasińska Polonya |
23.23 PB |
Moa Hjelmer İsveç |
23.24 | Marit Dopheide Hollanda |
23.32 |
400 metre ayrıntılar |
Olga Topilskaya Rusya |
51.45 | Yuliya Terekhova Rusya |
52.63 | Lena Schmidt Almanya |
52.66 |
800 metre ** ayrıntılar |
Merve Aydın Türkiye |
2:00.46 SB |
Lynsey Sharp Birleşik Krallık |
2:00.65 PB |
Aleksandra Bulanova Rusya |
2:01.40 |
1500 metre ** ayrıntılar |
Tuğba Karakaya Türkiye |
4:20.80 | Corinna Harrer Almanya |
4:21.52 | Katarzyna Broniatowska Polonya |
4:22.06 |
5000 metre ayrıntılar |
Layes Abdullayeva Azerbaycan |
15:29.47 NR |
Yekaterina Gorbunova Rusya |
15:45.14 | Stevie Stockton Birleşik Krallık |
15:58.51 PB |
10.000 metre ayrıntılar |
Layes Abdullayeva Azerbaycan |
32:18.05 CR |
Lyudmyla Kovalenko Ukrayna |
33:35.36 | Catarina Ribeiro Portekiz |
34:10.39 PB |
100 metre engelli ayrıntılar |
Alina Talay Belarus |
12.91 SB |
Lisa Urech İsviçre |
13.00 | Cindy Roleder Almanya |
13.10 |
400 metre engelli ayrıntılar |
Hanna Yaroshchuk Ukrayna |
54.77 PB |
Hanna Titimets Ukrayna |
54.91 | Meghan Beesley Birleşik Krallık |
55.69 PB |
3000 metre hendekli ayrıntılar |
Gülcan Mıngır Türkiye |
9:47.83 | Jana Sussmann Almanya |
9:48.01 | Mariya Shatalova Ukrayna |
9:48.22 SB |
4×100 metre bayrak * ayrıntılar |
Yekaterina Filatova Alena Tamkova Yekaterina Kuzina Nina Argunova Rusya |
44.14 | Yariatou Toure Sarah Goujon Orlann Ombissa Cornnelly Calydon Fransa |
44.26 | Annabelle Lewis Emily Diamond Torema Thompson Asha Philip Birleşik Krallık |
44.34 |
4×400 metre bayrak ayrıntılar |
Yevgeniya Subbotina Yekaterina Yefimova Yuliya Terekheva Olga Topilskaya Rusya |
3:27.72 | Kateryna Plyashechuk Alina Lohvynenko Hanna Yaroshchuk Yuilya Olishevska Ukrayna |
3:30.13 | Clemence Sorgnard Marie Gayot Elea Mariama Diarra Florie Guei Fransa |
3:31.73 |
20 km yürüyüş ayrıntılar |
Tatyana Mineyeva Rusya |
1:31:42 | Nina Okhotnikova Rusya |
1:31:51 | Julia Takács İspanya |
1:31:55 |
Yüksek atlama ayrıntılar |
Esthera Petre Romanya |
1.98 =CR |
Oksana Okuneva Ukrayna |
1.94 PB |
Burcu Ayhan Türkiye |
1.94 NR |
Sırıkla atlama ayrıntılar |
Holly Bleasdale Birleşik Krallık |
4.55 | Ekateríni Stefanídi Yunanistan |
4.45 PB |
Annika Roloff Almanya |
4.40 PB |
Uzun atlama ayrıntılar |
Darya Klishina Rusya |
7.05 CR |
Ivana Španović Sırbistan |
6.74 SB |
Sosthene Moguenara Almanya |
6.74 PB |
Üç adım atlama ayrıntılar |
Paraskevi Parahristou Yunanistan |
14.40 | Carmen Toma Romanya |
13.92 | Anna Jagaciak Polonya |
13.86 |
Gülle atma ayrıntılar |
Yevgeniya Kolodko Rusya |
18.87 | Sophie Kleeberg Almanya |
17.92 PB |
Melissa Boekelman Hollanda |
17.88 |
Disk atma ayrıntılar |
Julia Fischer Almanya |
59.60 PB |
Nastassia Kashtanava Belarus |
56.25 | Anita Márton Macaristan |
54.14 |
Çekiç atma ayrıntılar |
Bianca Perie Romanya |
71.59 CR |
Joanna Fiodorow Polonya |
70.06 PB |
Sophie Hitchon Birleşik Krallık |
69.59 NR |
Cirit atma ayrıntılar |
Sarah Mayer Almanya |
59.29 PB |
Vira Rebryk Ukrayna |
58.95 | Oona Sormunen Finlandiya |
58.54 |
Heptatlon ayrıntılar |
Grit Šadeiko Estonya |
6134 PB |
Kateřina Cachová Çekya |
6123 PB |
Yana Maksimava Belarus |
6075 |
WR dünya rekoru | AR kıta rekoru | AJR gençler kıta rekoru | CR şampiyona rekoru | GR oyunlar rekoru | NR ülke rekoru | NJR gençler ülke rekoru | PB kişisel en iyi derece | SB kişisel yılın en iyi derecesi | WL yılın en iyi derecesi |
Notlar: Ukraynalı Darya Pizhankova yarışlar sonucu 100 m, 200 m ve 4 x 100 m bayrakta toplam üç madalya kazanmıştı ancak daha sonra doping sebebiyle madalyaları geri alındı. Bayrak takımının bir diğer sporcusu Ulyana Lepska'nın da doping yaptığı tespit edildi.[1] Rus Yelena Arzhakova 800 m ve 1500 metrede madalya kazanmıştı ancak doping gerekçesiyle diskalifiye edildi.[2]
Kaynakça
- ^ "Arşivlenmiş kopya". 26 Ekim 2012 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 17 Ağustos 2013.
- ^ "Arşivlenmiş kopya". 24 Ekim 2013 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 17 Ağustos 2013.
Dış bağlantılar
- Resmî site
- ostrava2011.com4 Kasım 2013 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi.