Wimbledon 2011
- Osobny artykuł:
- Osobny artykuł:
Wimbledon 2011 – trzeci w sezonie tenisowy turniej wielkoszlemowy, który odbył się w dniach 20 czerwca – 3 lipca na trawiastych kortach londyńskiego All England Tennis Club. Obrońcami tytułów byli Amerykanka Serena Williams i Hiszpan Rafael Nadal. W grze podwójnej tytułów bronili Vania King w parze z Jarosławą Szwiedową oraz para Jürgen Melzer-Philipp Petzschner.
Turnieje seniorskie
Gra pojedyncza mężczyzn
- Osobny artykuł:
Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | ||||||||||||||||||||||||
1 | Rafael Nadal | 6 | 6 | 5 | 6 | |||||||||||||||||||||
10 | Mardy Fish | 3 | 3 | 7 | 4 | |||||||||||||||||||||
1 | Rafael Nadal | 5 | 6 | 6 | 6 | |||||||||||||||||||||
4 | Andy Murray | 7 | 2 | 2 | 4 | |||||||||||||||||||||
4 | Andy Murray | 6 | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||||
Feliciano López | 3 | 4 | 4 | |||||||||||||||||||||||
1 | Rafael Nadal | 4 | 1 | 6 | 3 | |||||||||||||||||||||
2 | Novak Đoković | 6 | 6 | 1 | 6 | |||||||||||||||||||||
12 | Jo-Wilfried Tsonga | 3 | 63 | 6 | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||
3 | Roger Federer | 6 | 7 | 4 | 4 | 4 | ||||||||||||||||||||
12 | Jo-Wilfried Tsonga | 64 | 2 | 7 | 3 | |||||||||||||||||||||
2 | Novak Đoković | 7 | 6 | 69 | 6 | |||||||||||||||||||||
Q | Bernard Tomic | 2 | 6 | 3 | 5 | |||||||||||||||||||||
2 | Novak Đoković | 6 | 3 | 6 | 7 |
Gra pojedyncza kobiet
- Osobny artykuł:
Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | ||||||||||||||||||
24 | Dominika Cibulková | 1 | 1 | |||||||||||||||||
5 | Marija Szarapowa | 6 | 6 | |||||||||||||||||
5 | Marija Szarapowa | 6 | 6 | |||||||||||||||||
WC | Sabine Lisicki | 4 | 3 | |||||||||||||||||
WC | Sabine Lisicki | 6 | 64 | 6 | ||||||||||||||||
9 | Marion Bartoli | 4 | 7 | 1 | ||||||||||||||||
5 | Marija Szarapowa | 3 | 4 | |||||||||||||||||
8 | Petra Kvitová | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Tamira Paszek | 3 | 1 | ||||||||||||||||||
4 | Wiktoryja Azaranka | 6 | 6 | |||||||||||||||||
4 | Wiktoryja Azaranka | 1 | 6 | 2 | ||||||||||||||||
8 | Petra Kvitová | 6 | 3 | 6 | ||||||||||||||||
8 | Petra Kvitová | 6 | 65 | 6 | ||||||||||||||||
32 | Cwetana Pironkowa | 3 | 7 | 2 |
Gra podwójna mężczyzn
- Osobny artykuł:
Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | ||||||||||||||||||||||||
1 | Bob Bryan Mike Bryan | 6 | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||||
5 | Jürgen Melzer Philipp Petzschner | 3 | 4 | 4 | ||||||||||||||||||||||
1 | Bob Bryan Mike Bryan | 6 | 6 | 68 | 64 | 9 | ||||||||||||||||||||
6 | Michaël Llodra Nenad Zimonjić | 4 | 4 | 7 | 7 | 7 | ||||||||||||||||||||
James Cerretani Philipp Marx | 7 | 67 | 65 | 5 | ||||||||||||||||||||||
6 | Michaël Llodra Nenad Zimonjić | 63 | 7 | 7 | 7 | |||||||||||||||||||||
1 | Bob Bryan Mike Bryan | 6 | 6 | 7 | ||||||||||||||||||||||
8 | Robert Lindstedt Horia Tecău | 3 | 4 | 62 | ||||||||||||||||||||||
8 | Robert Lindstedt Horia Tecău | 3 | 6 | 4 | 6 | 12 | ||||||||||||||||||||
Arnaud Clément Lukáš Dlouhý | 6 | 1 | 6 | 4 | 10 | |||||||||||||||||||||
8 | Robert Lindstedt Horia Tecău | 6 | 7 | 6 | ||||||||||||||||||||||
Christopher Kas Alexander Peya | 3 | 63 | 2 | |||||||||||||||||||||||
Colin Fleming Ross Hutchins | 4 | 4 | 7 | 6 | 4 | |||||||||||||||||||||
Christopher Kas Alexander Peya | 6 | 6 | 62 | 2 | 6 |
Gra podwójna kobiet
- Osobny artykuł:
Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | ||||||||||||||||||
Sabine Lisicki Samantha Stosur | 7 | 1 | 6 | |||||||||||||||||
6 | Nadieżda Pietrowa Anastasija Rodionowa | 5 | 6 | 1 | ||||||||||||||||
Sabine Lisicki Samantha Stosur | 6 | 4 | 8 | |||||||||||||||||
LL | Marina Erakovic Tamarine Tanasugarn | 3 | 6 | 6 | ||||||||||||||||
3 | Liezel Huber Lisa Raymond | 6 | 61 | 11 | ||||||||||||||||
LL | Marina Erakovic Tamarine Tanasugarn | 4 | 7 | 13 | ||||||||||||||||
Sabine Lisicki Samantha Stosur | 3 | 1 | ||||||||||||||||||
2 | Květa Peschke Katarina Srebotnik | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Nuria Llagostera Vives Arantxa Parra Santonja | 6 | 4 | 5 | |||||||||||||||||
4 | Sania Mirza Jelena Wiesnina | 3 | 6 | 7 | ||||||||||||||||
4 | Sania Mirza Jelena Wiesnina | 3 | 1 | |||||||||||||||||
2 | Květa Peschke Katarina Srebotnik | 6 | 6 | |||||||||||||||||
8 | Peng Shuai Zheng Jie | 2 | 7 | 4 | ||||||||||||||||
2 | Květa Peschke Katarina Srebotnik | 6 | 67 | 6 |
Gra mieszana
- Osobny artykuł:
Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | ||||||||||||||||||
1 | Bob Bryan Liezel Huber | |||||||||||||||||||
9 | Jürgen Melzer Iveta Benešová | w/o | ||||||||||||||||||
9 | Jürgen Melzer Iveta Benešová | 6 | 6 | |||||||||||||||||
8 | Daniel Nestor Chan Yung-jan | 4 | 4 | |||||||||||||||||
14 | Leander Paes Cara Black | 3 | 2 | |||||||||||||||||
8 | Daniel Nestor Chan Yung-jan | 6 | 6 | |||||||||||||||||
9 | Jürgen Melzer Iveta Benešová | 6 | 6 | |||||||||||||||||
4 | Mahesh Bhupathi Jelena Wiesnina | 3 | 2 | |||||||||||||||||
Jonatan Erlich Szachar Pe’er | 4 | 1 | ||||||||||||||||||
4 | Mahesh Bhupathi Jelena Wiesnina | 6 | 6 | |||||||||||||||||
4 | Mahesh Bhupathi Jelena Wiesnina | 6 | 3 | 7 | ||||||||||||||||
Paul Hanley Hsieh Su-wei | 2 | 6 | 5 | |||||||||||||||||
6 | Rohan Bopanna Sania Mirza | 6 | 2 | 2 | ||||||||||||||||
Paul Hanley Hsieh Su-wei | 1 | 6 | 6 |
Turnieje juniorskie
Gra pojedyncza chłopców
- Osobny artykuł:
Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | ||||||||||||||||||
15 | Liam Broady | 7 | 4 | 13 | ||||||||||||||||
Q | Robin Kern | 64 | 6 | 11 | ||||||||||||||||
15 | Liam Broady | 6 | 6 | |||||||||||||||||
WC | Jason Kubler | 4 | 3 | |||||||||||||||||
WC | Jason Kubler | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Julien Cagnina | 3 | 1 | ||||||||||||||||||
15 | Liam Broady | 6 | 4 | 2 | ||||||||||||||||
16 | Luke Saville | 2 | 6 | 6 | ||||||||||||||||
8 | Mate Pavić | 6 | 67 | 8 | ||||||||||||||||
Kaichi Uchida | 4 | 7 | 10 | |||||||||||||||||
Kaichi Uchida | 4 | 1 | ||||||||||||||||||
16 | Luke Saville | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Joris de Loore | 7 | 2 | 2 | |||||||||||||||||
16 | Luke Saville | 61 | 6 | 6 |
Gra pojedyncza dziewcząt
- Osobny artykuł:
Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | ||||||||||||||||||
16 | Victoria Duval | 3 | 2 | |||||||||||||||||
12 | Ashleigh Barty | 6 | 6 | |||||||||||||||||
12 | Ashleigh Barty | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Indy De Vroome | 4 | 1 | ||||||||||||||||||
Indy De Vroome | 6 | 6 | ||||||||||||||||||
7 | Julija Putincewa | 3 | 1 | |||||||||||||||||
12 | Ashleigh Barty | 7 | 7 | |||||||||||||||||
3 | Irina Chromaczowa | 5 | 63 | |||||||||||||||||
5 | Eugenie Bouchard | 2 | 2 | |||||||||||||||||
3 | Irina Chromaczowa | 6 | 6 | |||||||||||||||||
3 | Irina Chromaczowa | 7 | 3 | 6 | ||||||||||||||||
2 | Caroline Garcia | 65 | 6 | 1 | ||||||||||||||||
6 | Montserrat González | 1 | 7 | 6 | ||||||||||||||||
2 | Caroline Garcia | 6 | 62 | 8 |
Gra podwójna chłopców
- Osobny artykuł:
Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | ||||||||||||||||||
1 | Oliver Golding Jiří Veselý | 7 | 6 | |||||||||||||||||
Maxim Dubarenco Władysław Manafow | 65 | 3 | ||||||||||||||||||
1 | Oliver Golding Jiří Veselý | 7 | 7 | |||||||||||||||||
3 | Andrés Artuñedo Roberto Carballés | 5 | 65 | |||||||||||||||||
3 | Andrés Artuñedo Roberto Carballés | 6 | 6 | |||||||||||||||||
WC | Sam Hutt Joshua Ward-Hibbert | 3 | 2 | |||||||||||||||||
1 | Oliver Golding Jiří Veselý | 6 | 4 | 5 | ||||||||||||||||
2 | George Morgan Mate Pavić | 3 | 6 | 7 | ||||||||||||||||
Ben Wagland Andrew Whittington | 3 | 3 | ||||||||||||||||||
4 | Liam Broady Filip Horanský | 6 | 6 | |||||||||||||||||
4 | Liam Broady Filip Horanský | 3 | 62 | |||||||||||||||||
2 | George Morgan Mate Pavić | 6 | 7 | |||||||||||||||||
Axel Álvarez Llamas Oriol Roca Batalla | 4 | 2 | ||||||||||||||||||
2 | George Morgan Mate Pavić | 6 | 6 |
Gra podwójna dziewcząt
- Osobny artykuł:
Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | ||||||||||||||||||
Demi Schuurs Tang Haochen | 6 | 6 | ||||||||||||||||||
Kamila Pavelková Tereza Smitková | 3 | 1 | ||||||||||||||||||
Demi Schuurs Tang Haochen | 6 | 6 | ||||||||||||||||||
Irina Chromaczowa Barbora Krejčíková | 2 | 2 | ||||||||||||||||||
Lauren Herring Madison Keys | 3 | 6 | 3 | |||||||||||||||||
Irina Chromaczowa Barbora Krejčíková | 6 | 4 | 6 | |||||||||||||||||
Demi Schuurs Tang Haochen | 7 | 2 | 5 | |||||||||||||||||
2 | Eugenie Bouchard Grace Min | 5 | 6 | 7 | ||||||||||||||||
Beatriz Haddad Maia Maja Katsitadze | w/o | |||||||||||||||||||
4 | Ashleigh Barty Miho Kowase | |||||||||||||||||||
Beatriz Haddad Maia Maja Katsitadze | 1 | 3 | ||||||||||||||||||
2 | Eugenie Bouchard Grace Min | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Katharina Lehnert Stephanie Wagner | 1 | 3 | ||||||||||||||||||
2 | Eugenie Bouchard Grace Min | 6 | 6 |
Turnieje zawodników na wózkach
Gra podwójna mężczyzn na wózkach
Finał | Finał | ||||||||||||
1 | Maikel Scheffers Ronald Vink | 6 | 6 | ||||||||||
Robin Ammerlaan Stefan Olsson | 0 | 3 | |||||||||||
1 | Maikel Scheffers Ronald Vink | 7 | 6 | ||||||||||
Stéphane Houdet Michaël Jeremiasz | 5 | 2 | |||||||||||
Stéphane Houdet Michaël Jeremiasz | 64 | 7 | 6 | ||||||||||
2/WC | Tom Egberink Shingo Kunieda | 7 | 61 | 4 |
Gra podwójna kobiet na wózkach
Finał | Finał | ||||||||||||
1 | Esther Vergeer Sharon Walraven | 6 | 65 | 6 | |||||||||
WC | Marjolein Buis Annick Sevenans | 1 | 7 | 2 | |||||||||
1 | Esther Vergeer Sharon Walraven | 6 | 3 | 7 | |||||||||
2 | Jiske Griffioen Aniek van Koot | 4 | 6 | 5 | |||||||||
Lucy Shuker Jordanne Whiley | 1 | 2 | |||||||||||
2 | Jiske Griffioen Aniek van Koot | 6 | 6 |
Turnieje legend
Turniej legend mężczyzn
Finał | ||||||
Jonas Björkman Todd Woodbridge | 6 | 3 | 11 | |||
Jacco Eltingh Paul Haarhuis | 3 | 6 | 13 |
Turniej legend kobiet
Finał | ||||||
Martina Navrátilová Jana Novotná | 4 | 4 | ||||
Lindsay Davenport Martina Hingis | 6 | 6 |
Turniej legend seniorów
Finał | ||||||
Pat Cash Mark Woodforde | 6 | 5 | 10 | |||
Jeremy Bates Anders Järryd | 3 | 7 | 5 |
Rezygnacje[1]
- Alisa Klejbanowa
- Ágnes Szávay
- Patty Schnyder
- Gisela Dulko
- Timea Bacsinszky
- Dinara Safina
- Kim Clijsters
- Gréta Arn
Dzikie karty[2]
Gra pojedyncza mężczyzn |
Gra pojedyncza kobiet |
Gra podwójna mężczyzn
|
Gra podwójna kobiet |
Zawodnicy z kwalifikacji
Gra pojedyncza mężczyzn
Zawodnicy, którzy awansowali do turnieju głównego jako lucky loser: |
Gra pojedyncza kobiet
Zawodniczki, które awansowały do turnieju głównego jako lucky loser: |
Gra podwójna mężczyzn
Zawodnicy, którzy awansowali do turnieju głównego jako lucky loser: |
Gra podwójna kobiet
Zawodniczki, które awansowały do turnieju głównego jako lucky loser: |
Obrońcy tytułów
Konkurencja | Mistrzowie 2010 | Mistrzowie 2011 |
gra pojedyncza mężczyzn | Rafael Nadal | Novak Đoković |
gra pojedyncza kobiet | Serena Williams | Petra Kvitová |
gra podwójna mężczyzn | Jürgen Melzer Philipp Petzschner |
Bob Bryan Mike Bryan |
gra podwójna kobiet | Vania King Jarosława Szwiedowa |
Květa Peschke Katarina Srebotnik |
gra mieszana | Leander Paes Cara Black |
Jürgen Melzer Iveta Benešová |
gra pojedyncza chłopców | Márton Fucsovics | Luke Saville |
gra pojedyncza dziewcząt | Kristýna Plíšková | Ashleigh Barty |
gra podwójna chłopców | Liam Broady Tom Farquharson |
George Morgan Mate Pavić |
gra podwójna dziewcząt | Tímea Babos Sloane Stephens |
Eugenie Bouchard Grace Min |
gra pojedyncza mężczyzn na wózkach | nie rozgrywano | nie rozgrywano |
gra pojedyncza kobiet na wózkach | nie rozgrywano | nie rozgrywano |
gra podwójna mężczyzn na wózkach | Robin Ammerlaan Stefan Olsson |
Maikel Scheffers Ronald Vink |
gra podwójna kobiet na wózkach | Esther Vergeer Sharon Walraven |
Esther Vergeer Sharon Walraven |
turniej legend mężczyzn | Donald Johnson Jared Palmer |
Jacco Eltingh Paul Haarhuis |
turniej legend kobiet | Martina Navrátilová Jana Novotná |
Lindsay Davenport Martina Hingis |
turniej legend seniorów | Pat Cash Mark Woodforde |
Pat Cash Mark Woodforde |
Porażki rozstawionych
Kobiety
Dzień | Data | Etap | Zwyciężczyni | Pokonana | Wynik |
1 | 20 czerwca | 1 runda | Ksienija Pierwak | Szachar Pe’er (22) | 5:7, 6:4, 6:4 |
1 | 20 czerwca | 1 runda | Sara Errani | Kaia Kanepi (17) | 6:1, 6:4 |
1 | 20 czerwca | 1 runda | Christina McHale | Jekatierina Makarowa (28) | 2:6, 6:1, 8:6 |
2 | 21 czerwca | 1 runda | Melinda Czink | Samantha Stosur (10) | 6:3, 6:4 |
2 | 21 czerwca | 1 runda | María José Martínez Sánchez | Jelena Janković (15) | 5:7, 6:4, 6:3 |
3 | 22 czerwca | 1 runda | Misaki Doi (Q) | Bethanie Mattek-Sands (30) | 6:4, 5:7, 7:5 |
4 | 23 czerwca | 2 runda | Sabine Lisicki (WC) | Li Na (3) | 3:6, 6:4, 8:6 |
4 | 23 czerwca | 2 runda | Petra Cetkovská | Agnieszka Radwańska (13) | 3:6, 7:6(5), 6:4 |
4 | 23 czerwca | 2 runda | Nadieżda Pietrowa | Anastasija Pawluczenkowa (14) | 6:3, 6:3 |
4 | 23 czerwca | 2 runda | Klára Zakopalová | Lucie Šafářová (31) | 6:0, 6:7(4), 6:4 |
5 | 24 czerwca | 3 runda | Cwetana Pironkowa (32) | Wiera Zwonariowa (2) | 6:2, 6:3 |
5 | 24 czerwca | 3 runda | Ksienija Pierwak | Andrea Petković (11) | 6:4, 7:6(2) |
5 | 24 czerwca | 3 runda | Yanina Wickmayer (19) | Swietłana Kuzniecowa (12) | 4:6, 6:3, 6:4 |
5 | 24 czerwca | 3 runda | Wiktoryja Azaranka (4) | Daniela Hantuchová (25) | 6:3, 3:6, 6:2 |
5 | 24 czerwca | 3 runda | Petra Kvitová (8) | Roberta Vinci (29) | 6:3, 6:3 |
6 | 25 czerwca | 3 runda | Tamira Paszek | Francesca Schiavone (6) | 3:6, 6:4, 11:9 |
6 | 25 czerwca | 3 runda | Serena Williams (7) | Marija Kirilenko (26) | 6:3, 6:2 |
6 | 25 czerwca | 3 runda | Marion Bartoli (9) | Flavia Pennetta (21) | 5:7, 6:4, 9:7 |
6 | 25 czerwca | 3 runda | Petra Cetkovská | Ana Ivanović (18) | 6:2, 7:5(0) |
6 | 25 czerwca | 3 runda | Dominika Cibulková (24) | Julia Görges (16) | 6:4, 1:6, 6:3 |
6 | 25 czerwca | 3 runda | Caroline Wozniacki (1) | Jarmila Gajdošová (27) | 6:3, 6:2 |
8 | 27 czerwca | 4 runda | Dominika Cibulková (24) | Caroline Wozniacki (1) | 1:6, 7:6(5), 7:5 |
8 | 27 czerwca | 4 runda | Marija Szarapowa (5) | Peng Shuai (20) | 6:4, 6:2 |
8 | 27 czerwca | 4 runda | Marion Bartoli (9) | Serena Williams (7) | 6:3, 7:6(6) |
8 | 27 czerwca | 4 runda | Cwetana Pironkowa (32) | Venus Williams (23) | 6:2, 6:3 |
8 | 27 czerwca | 4 runda | Petra Kvitová (8) | Yanina Wickmayer (19) | 6:0, 6:2 |
9 | 28 czerwca | Ćwierćfinał | Marija Szarapowa (5) | Dominika Cibulková (24) | 6:1, 6:1 |
9 | 28 czerwca | Ćwierćfinał | Petra Kvitová (8) | Cwetana Pironkowa (32) | 6:3, 6:7(5), 6:2 |
9 | 28 czerwca | Ćwierćfinał | Sabine Lisicki (WC) | Marion Bartoli (9) | 6:4, 6:7(4), 6:1 |
11 | 30 czerwca | Półfinał | Petra Kvitová (8) | Wiktoryja Azaranka (4) | 6:1, 3:6, 6:2 |
13 | 2 lipca | Finał | Petra Kvitová (8) | Marija Szarapowa (5) | 6:3, 6:4 |
Mężczyźni
Dzień | Data | Etap | Zwycięzca | Pokonany | Wynik |
1 | 20 czerwca | 1 runda | Rainer Schüttler | Thomaz Bellucci (30) | 7:6(3), 6:4, 6:2 |
2 | 21 czerwca | 1 runda | Ivan Ljubičić | Marin Čilić (27) | 7:6(2), 3:6, 6:3, 6:4 |
2 | 21 czerwca | 1 runda | Ivo Karlović | Janko Tipsarević (23) | 7:5, 3:1 krecz |
2 | 21 czerwca | 1 runda | Fernando González | Ołeksandr Dołhopołow (22) | 6:3, 6:7(6), 7:6(3), 6:4 |
2 | 21 czerwca | 1 runda | Bernard Tomic (Q) | Nikołaj Dawydienko (29) | 7:5, 6:3, 7:5 |
3 | 22 czerwca | 2 runda | Robin Haase | Fernando Verdasco (21) | 6:3, 6:4, 2:6, 6:2 |
3 | 22 czerwca | 2 runda | Alex Bogomolov Jr. | Juan Ignacio Chela (25) | 6:0, 6:3, 6:4 |
3 | 22 czerwca | 2 runda | Simone Bolelli (LL) | Stan Wawrinka (14) | 7:6(5), 6:3, 7:6(4) |
3 | 22 czerwca | 2 runda | Gilles Müller (WC) | Milos Raonic (31) | 2:3 krecz |
4 | 23 czerwca | 2 runda | Lu Yen-hsun | Viktor Troicki (13) | 7:6(5), 6:4, 6:4 |
4 | 23 czerwca | 2 runda | Xavier Malisse | Florian Mayer (20) | 1:6, 6:3, 6:2, 6:2 |
4 | 23 czerwca | 2 runda | Karol Beck (Q) | Guillermo García-López (26) | 7:6(5), 6:4, 3:6, 6:4 |
5 | 24 czerwca | 3 runda | Feliciano López | Andy Roddick (8) | 7:6(2), 7:6(2), 6:4 |
6 | 25 czerwca | 3 runda | Juan Martín del Potro (24) | Gilles Simon (15) | 7:6(8), 7:6(5), 7:5 |
6 | 25 czerwca | 3 runda | Łukasz Kubot (Q) | Gaël Monfils (9) | 6:3, 3:6, 6:3, 6:3 |
6 | 25 czerwca | 3 runda | Michaił Jużny (18) | Nicolás Almagro (16) | 4:6, 6:3, 7:6(3), 6:3 |
6 | 25 czerwca | 3 runda | Roger Federer (3) | David Nalbandian (28) | 6:4, 6:2, 6:4 |
6 | 25 czerwca | 3 runda | Bernard Tomic (Q) | Robin Söderling (5) | 6:1, 6:4, 7:5 |
6 | 25 czerwca | 3 runda | Xavier Malisse | Jürgen Melzer (11) | 7:6(5), 6:3, 6:0 |
6 | 25 czerwca | 3 runda | Novak Đoković (2) | Markos Pagdatis (32) | 6:4, 4:6, 6:3, 6:4 |
8 | 27 czerwca | 4 runda | Rafael Nadal (1) | Juan Martín del Potro (24) | 7:6(6), 3:6, 7:6(4), 6:4 |
8 | 27 czerwca | 4 runda | Novak Đoković (2) | Michaël Llodra (19) | 6:3, 6:3, 6:3 |
8 | 27 czerwca | 4 runda | Roger Federer (3) | Michaił Jużny (18) | 6:7(5), 6:3, 6:3, 6:3 |
8 | 27 czerwca | 4 runda | Andy Murray (4) | Richard Gasquet (17) | 7:6(3), 6:3, 6:2 |
8 | 27 czerwca | 4 runda | Mardy Fish (10) | Tomáš Berdych (6) | 7:6(5), 6:4, 6:4 |
8 | 27 czerwca | 4 runda | Jo-Wilfried Tsonga (12) | David Ferrer (7) | 6:3, 6:4, 7:6(1) |
10 | 29 czerwca | Ćwierćfinał | Rafael Nadal (1) | Mardy Fish (10) | 6:3, 6:3, 5:7 ,6:4 |
10 | 29 czerwca | Ćwierćfinał | Jo-Wilfried Tsonga (12) | Roger Federer (3) | 3:6, 6:7(3), 6:4, 6:4, 6:4 |
12 | 1 lipca | Półfinał | Novak Đoković (2) | Jo-Wilfried Tsonga (12) | 7:6(4), 6:2, 6:7(9), 6:3 |
12 | 1 lipca | Półfinał | Rafael Nadal (1) | Andy Murray (4) | 5:7, 6:2, 6:2, 6:4 |
13 | 3 lipca | Finał | Novak Đoković (2) | Rafael Nadal (1) | 6:4, 6:1, 1:6, 6:3 |
Przypisy
- ↑ Latest Wimbledon Withdrawals | Tennis Panorama. [dostęp 2011-06-12]. [zarchiwizowane z tego adresu (2011-11-14)].
- ↑ No more Wimbledon wild cards for British hopefuls
Bibliografia
- Wimbledon mężczyzn. itftennis.com. [dostęp 2012-02-08]. (ang.).
- Wimbledon kobiet. itftennis.com. [dostęp 2012-02-08]. (ang.).
- Profil turnieju na stronie ATP. atpworldtour.com. [dostęp 2012-02-08]. (ang.).